Google Haritalar'ın tüm şehrimin haritasını önbelleğe almasını nasıl sağlayabilirim?


18

Android için Google Haritalar uygulaması, ziyaret ettiğiniz alanların harita döşemelerini önbelleğe alır. Ayrıca GM Brut modu, harita döşemelerini SD karta önbelleğe almanızı sağlar. Ben çıkıyorum çok benim bütün şehir benim telefon hafızasına / sdcard için önbelleğe sahip olmak istiyorum, böylece sınırlı veri planı. Şimdiye kadar düşünebildiğim tek yol, farklı zum seviyelerini kullanarak tüm şehri manuel olarak kaydırmak.

Sorum şu: Bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı? Yine, veri planım üzerinden haritaları anında indirmek zorunda kalmadan GM'i şehrin herhangi bir yerinde kullanabilmek istiyorum. Bunu başarmanın pratik bir yolu var mı, bu yüzden tüm şehirde birkaç kez (her zoom seviyesi için bir kez) kaydırmak zorunda kalmayacak mıyım?

Yanıtlar:


5

Bu, özellikle Google Haritalar ile ilgili sorunuza cevap vermeyecektir, ancak MapDroyd gibi bir çevrimdışı harita uygulaması kullanmayı denediniz mi? Bu sizin ihtiyaçlarınıza uygun mu? Tüm haritayı önceden indirirsiniz ve dolayısıyla haritayı görüntülemek için verilerinizi kullanmak zorunda kalmazsınız.


7

Bu soruyu sorduğunuzdan, Google, Google Haritalar'ın deneysel Labs özelliklerine bir "önbellek harita alanı" özelliği ekledi. Öncelikle Ayarlar> Laboratuvarlar'a gitmeli ve "Önbellek Harita Alanı'nı" etkinleştirmeli, ardından bir yer sayfasını ziyaret etmelisiniz (bir İÇN'yi tıklayarak veya haritada bir yere uzun basarak), "Diğer Seçenekler" listesine bakın ve "Önbellek Harita Alanı" nı tıklayın. Alanı 10 mil içinde önbelleğe alır ve 30 gün boyunca önbelleğe alır. Şehrinizin büyüklüğüne bağlı olarak, istediğiniz kapsamı elde etmek için birkaç farklı noktayı önbelleğe almanız gerekebilir.

Google blogundan daha fazlası: http://googleblog.blogspot.com/2011/07/download-map-area-added-to-labs-in.html


1

Google Haritalar, ağa bağlandığında kullanılmak üzere geliştirildi, bu yüzden tam bir alanı önbelleğe alma olasılığı olduğuna inanmıyorum.

Ardından, çevrimdışı modu destekleyen alternatif bir eşleme uygulaması aramalısınız. Örneğin, OsmAnd uygulaması aradığınız her şeyi yapabilir.


3
Google Haritalar'ın son sürümü, rotalarınız ve ziyaret ettiğiniz yerler için döşemeleri önbelleğe alır. Hala daha fazla ayrıntı almaya çalışıyorum.
ale

5
Gönderen Google Maps 5 için duyuru : Google artık kendi sunucuları ve vektör tabanlı haritalardan indirme haritası görüntülere sahip olduğundan tüm yakınlaştırma düzeyleri için 100 kat daha az veri gerektirir, bu önbellek verilerine mümkün değil. "Yüklendiğinde statik bir harita kümesine sahip olmak yerine, Haritalar cihazınız takıldığında ve WiFi'ye bağlandığında en çok ziyaret ettiğiniz alanları otomatik olarak önbelleğe almaya başlayacaktır (ör. Gecelik ücret)." Önbelleği manuel olarak kontrol edemezsiniz, ancak çevrimdışı bir Google Haritalar'a doğru önemli bir ilk adımdır.
ale

Dolayısıyla, şu anda Google Haritalar'ın yerel önbelleğe almanın ne yaptığını manuel olarak yönetmenin bir yolu yoktur. Diğer yanıtlarda önerildiği gibi, alternatif bir çözüm aramanız gerekir.
ale

Benim için işe yarayan (çoğu zaman) internete bağlıyken ilgi alanına göz atmak, tüm ilginç karoların yüklenmesine izin vermek ve daha sonra çevrimdışı olduğunuzda (temizlenmedikçe) önbellek çalışmalıdır.
Martin Tapankov
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.