Sabit klavyeyi kullanmadan ve tek dokunuşlar olmadan metin kutusunu bir metin kutusuna taşımanın bir yolu var mı?


10

Genellikle bir metin kutusunda düzenleme yaparken, metin ve belirli bir konum eklemeye veya belirli bir konumdan metin silmeye çalışıyorum. Bunu düzeltmek için genellikle birkaç dokunuş gerekir, ancak bazen sadece vidala, kelimeyi sil ve yeniden yaz diyorum.

Genellikle tek bir karakter tarafından kapatıldığım için, imleci 1 karakter sola veya sağa kaydırmanın bir yolu var mı? Belki bir çeţit jest?

Bunun klavye yazılımı işlevleri altına girip girmediğinden emin değilim ( eğer öyleyse alternatif klavye sorularına daha yakından bakacağım ).

Cihazım sert bir klavyeye sahip bir Droid, ancak bir tane olmayan telefon almaya karar verdiğim güne hazırlıklı olmak istiyorum.

Yanıtlar:


4

Froyo ve sonrasında, doğru konuma sürükleyip sürükleyebileceğiniz bir "imleç tutamacı" vardır.

imleç tutamacı

Şimdi bu fotoğraf bunu göstermiyor, ama gerçek imleç hala yanıp sönüyor. bu tutamaç aynı zamanda metin seçmek veya yapıştırmak için hızlı bir işlem menüsü de getirir. metin seçildikten sonra da kopyalayıp kesebilirsiniz.


Froyo'mun tutamağı olmadığından Gingerbread'e metin tutamacının eklendiğinden eminim
Lie Ryan

Tam olarak aradığım şey bu. Froyo'm var ama imleç sapım yok. Nasıl etkinleştiririm? Yoksa cihaz için bir klavye mevcutsa kullanılamaz mı?
Jay Cummins

1
oh, belki TouchWiz'in bir parçası, ya da Rom'uma bir "hack" eklendi ... çünkü TouchWiz froyo'mda var ... zaten froyo'nun bir parçası olduğunu varsaydım ...
Ryan Conrad

1
Galaxy S üzerinde Froyo kullanıyorum ve imleç tutamağı da orada.
Edelcom

Motoblur'un böyle bir şeyi var. Metin alanında uzun süre basılı tutulması, imlecin ve metnin küçük, büyütülmüş bir görünümünü getirerek alanın etrafında serbestçe hareket etmenizi sağlar.
shambleh

6

Bu kullandığınız telefona bağlıdır, örneğin Spica'mda, imlecin konumunu ayarlamak için yönlü tuş takımını kullanabilirim. İztopu olan telefonlarda iztopu aynı işi yapar.

Aksi takdirde, geri tuşu sol ok tuşu için bir geçici çözüm olarak kullanılabilir (birkaç karakteri silin, sonra eklediğiniz sözcüğü yeniden yazın ve silinen karakterleri yeniden yazın.

Başka bir alternatif, İngilizce veya desteklenen dillerden birinde yazıyorsanız, Swype'ı deneyebilirsiniz. Swype sözcük tabanlı bir metin girişidir (karakter tabanlı olarak değil) ve genellikle bir seferde bir sözcüğü siler veya kaydırırsınız ve düzeltme modu (düzeltmek istediğiniz sözcüğe çift dokunun ve yeni sözcüğü seçin veya kaydırın) hataları düzeltmek bir esinti.


2
İmleç konumunu ayarlamak için HTC Desire cihazımdaki optik hareket topunu kullanıyorum.
Alastair

Alastair, bu bir cevap olmalı! Bahşiş için teşekkürler, Desire'u da kullanıyorum ve bunu bilmiyordum.
jhwist

4

Bunu özel bir ROM yüklemek istemeyen ve stok yazılım klavyesine yakın bir şey istemeyenler için bir cevap olarak sağlamak.

Ben yüklü Anysoft Klavye (bu buldum sorusuna ). Android pazarında mevcut ekran görüntüleri yok, ancak klavyenin üstündeki küçük sol / sağ okları gösteren bir ekran: resim açıklamasını buraya girin


3

Samsung klavyede ve Swype klavyede bunun için kullanabileceğiniz ok tuşları vardır; bu soruya bakın .


1
... Desire HD'deki HTC Touch Giriş klavyesinde olduğu gibi.
Matt H

1
Swype'ı bir süre denedim ve fikri seviyorum, ama buna uyum sağlayamadım.
Jay Cummins


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.