Depolama alanı azalıyor. Bazı sistem işlevleri çalışmayabilir


29

Bildirim çubuğundaki Android'imde mesaj görüyorum Storage space running out. Some system functions may not work.

Kontrol ettiğimde 188 MB freecihaz hafızasında ve çevresinde 10 GBUSB depolama biriminde görüyorum .

Android işletim sistemini birkaç kez yeniden kurdum.

Sorun birkaç ay sonra yardımcı olur.

Bazı uygulamaları veya verileri silersem, birkaç saat ila birkaç gün arasında yardımcı olur.

Sorular:

 • Storage space errorÇok fazla boş alan varsa, neden alıyorum ?
 • Cihaz ve USB belleğe katılabilir miyim ? Sorunun geri dönmesi sırasındaki süreyi yardımcı olacak mı yoksa en azından gecikecek mi?
 • Başka bir tavsiye bu sorunla nasıl başa çıkabilirim?

Günlük dosyalarını temizlemeyi denediniz mi? Eğer değilse, bunu yaparak yapabilirsiniz * # 9900 # 'i arayarak yekeyi silme öğesini seçin. Bunun sizin için biraz yer açmanıza yardımcı olabileceğine bakın.
Peter Carlos

insufficient-memoryEtiketini sorunuza yeni ekledim . Lütfen başlamanız gereken etiket wiki'sini kontrol edin (bazı ilk yardımların yanı sıra daha fazla ayrıntıya bağlantılar içerir).
Izzy

Mailbox ile ilgili bir sorun olduğundan şüpheleniyorum, çünkü çöküyor ("android-process-acore" ile birlikte) ve sistemim Posta Kutusundaki "önbelleği temizledikten" sonra bir süre çalışacak.
Tom Brito,

Telefonumu fabrika yapılandırmalarına sıfırlayarak çözdüm ...: /
Tom Brito

Samsung'un kendi çeviricisine çevrilmesi gerekiyor.
suskun

Yanıtlar:


13

Samsung telefonlarda, çeviriciyi yazın ve *#9900#ardından ikinci seçeneği seçin: "Sil. Dumpstate / logcat".


Peki, bu çözüm 5.0.1 Android'de çalışmıyor ve sanırım 4.x için de.
yilmi

4
Bu Samsung'a özgü bir şey, diğer telefonlarda çalışmıyor. Ayrıca, çevirmeniz (aramanız) gerekmez. Son karaktere bastıktan sonra, menü hemen belirir.
David Balažic

Samsung Galaxy S4'ümde çalışmıyor. Gayle'nin dediği gibi, kodu çeviriciye bastıktan sonra hiçbir şey olmuyor.
Aramak

10

Halihazırda pek çok cevap olmasına rağmen, aslında bir çöplük problemi durumunda iki ana soruyu yanıtlayan ve hiçbiri üçüncü soruyu cevaplayan yok. Aceleniz varsa sadece daha büyük metni okuyun.
Ayrıca, diğer cevaplarda belirtilen çözümlerin neden sadece bazen yardımcı olduğunu açıklayacağım. Ve kediniz sizin sorununuz değilse başka bir çözüm öner

 • Çok fazla boş alan varsa, neden Depolama alanı hatası alıyorum?

Bu bir hata değil, tasarımdan kaynaklanıyor. Düşük alan için tetikleyici oldukça yüksek, genellikle% 10 VEYA 500MB, hangisi daha düşükse.

"bazı sistem işlevleri çalışmayabilir" - kesin değil, bazıları çalışmayacak.
Senkronize et, bazı indirme işlevleri, uygulama yükleme, hangouts ve birçok Google uygulaması.

Eğer soracaksanız:

 • Neden 500 MB'den daha az veri var?

o zaman cevap, bilmeden kullandığınız ya da depolama alanınızı dolduran bir sorun olduğu.
Kullandıysanız ve neyi kontrol etmek istiyorsanız, alanınızı temizlediğinizi söyleyen yanıtları izleyin, eğer yapmadıysanız, diğer sorunların çeşitliliği olabilir, ancak büyük olasılıkla büyük çöp döküm dosyalarını geride bırakan logcat olabilir. Bu durumda logcat veya log veya dumptate'den gelen cevapları takip edin. Veya aşağıdaki son paragrafa atla.


Hangi bellek bölümleri boş alan için izlenir
Bir Android telefondaki FS yapısına göre iki model durumunu ayırt edebiliriz:
(Diyelim ki, İÇİ DEPOLAMA olarak adlandırdığım standart hale getirilmiş bir isim değildir, genellikle garip bir şekilde sdcard olarak adlandırılır), muhtemelen sizin durumunuzda olduğu gibi USB depolama olarak da adlandırılabilir. )

 • VERİ bölümü, İÇ DEPOLAMA bölümünden ayrıdır.

İÇ DEPOLAMA izlenmez ve sıfır boş bayta kadar doldurabilirsiniz ve hiçbir şey olmuyor. VERİ depolaması izlenir, S2 galaksisinde% 10'dur, 1500 MB'den itibaren, 150 MB her zaman erişilebilir olmalıdır.

 • VERİ ve İÇ DEPOLAMA için bir bölüm

İÇ DEPOLAMA, farklı izin haklarına sahip ayrı bir bölüm olarak öykünülmüştür. Aynı zamanda, gerçek bölümün tüm alanlarının kullanılmasına izin vermeyecek bir "sigorta" ya da rezervine sahiptir. DAHİLİ DEPOLAMA dosyaları aslında / data / media /

old modellerinde, belki de Android v2.3'e kadar bulunur, ayrıca ayrı ayrı izlenen DBDATA bölümü vardır - bunu doğru hatırlıyorsam

Bir sistemden diğerine bir değişiklik bir FW güncellemesi tarafından yapılmış olabilir. Böyle bir güncellemenin Galaxy Note2'deki binlerce tatil fotoğrafımı ne zaman kaldırdığını hala hatırlıyorum. Bir INTERNAL STORAGE bölümü kaldırıldı ve FUSE kullanılarak DATA bölümüne monte edildi, her birinde boş alanı kontrol ettiğimde 100 MB'lık bir fark vardı.


Yani, sahip bir veri yapısına bağlı olarak, kullandığınız, hangi kudreti bir dahili depolama boş alan örnek 400MB için tutmak için gereken df veya boş alan analizörü uygulamasını VERİ bölümünde 500 MB boş alan olarak gösteriyor.
Unutmayın,
- minimum boyut her model için ve bazen de FW sürümü için farklıdır.
- Biraz daha yer açtıktan sonra bildirimin kendiliğinden silinip silinmeyeceğini görmek için bir dakika kadar beklemeniz gerekir.ikinci soru:

 • Cihaz ve USB belleğe katılabilir miyim? Sorunun geri dönmesi sırasındaki sürenin yardımı olur mu yoksa en azından gecikecek mi?

Hızlı cevap, HAYIR. Ya yardımı dokunursa? Evet, daha büyük toplam depolama alanı sayesinde, az yer kapaması sorununu önlemeye yardımcı olacaktır.

Detaylandırmak için:
"USB bellek" takılabilir bir SD kart veya sizin durumunuzdaki takılabilir bir cihazsa veya ayrı bir bellek yongasına yerleştirilmişse, Tab 1 ve benzer yaştaki telefonlarda olduğu gibi, bu durumda katılmak mümkün değildir. DATA bölümü.
"USB bellek" sizin durumunuzdaki bir İÇ DEPOLAMA ise, bunlara katılabilirsiniz ancak bu kolay veya güvenli bir işlem değildir. Başka bir deyişle, sizinkile aynı telefon modelinde başarılı bir şekilde yapan bir kişi tarafından bir rehber yoksa, mecazi olarak HAYIR, mümkün olmadığını da söyleyebiliriz.

İnterneti rehberde ararken, İÇ SAKLAMA'yı "USB depolama alanı" olarak adlandırmanın akıllıca bir fikir olmadığını unutmayın çünkü gerçek bir USB depolama alanı da vardır. USB OTG özelliği olarak adlandırılan ve depolama sürücüleri için USB'yi etkinleştirmek için birçok çözüm bulacaksınız.

temel olarak yapmanız gerekenler:
eMMC olarak adlandırılan ve nedense eMMC olarak adlandırılan bellek yonganızı yeniden bölümlemek, USERDATA öğesini silmek - DAHİLİ DEPOLAMA için bir bölüm adı nedir ve boş alanı DATA bölümüyle birleştirmek.
daha sonra, bölümün media_rw veya başka bir kullanıcı için tam izinli olarak taklit edilmesini sağlayacak sigorta modülünü bulun / derleyin,
init betiğini düzenleyin, yeni INTERNAL DEPOLAMA için bir bağlama noktası oluşturmak,
daha fazla değişiklik ve tweaks düşünemiyorum .üçüncü soru:

 • Başka bir tavsiye bu sorunla nasıl başa çıkabilirim?

En iyi seçenek, bir kök erişiminiz varsa,

minimum boş alanın eşiğini düşürün.


% 1'e, belki daha da azına koyabilirsiniz. Bu da 20 - 120 MB minimum boş alan demektir.

Sqlite3 düzenlemesi içerir, ancak zor görünse de, çok basit bir işlemdir. Sadece herhangi bir iyi rehberi takip edin ve başaracaksınız. BU rehber muhteşem görünüyor veya ayrıca sqlite3 editör uygulamaları var veya THIS gugl bağlantısını kullanarak başka bir rehber bulun .
Dikkat edilmesi gereken iki şey var:
- farklı rehberler farklı tablo isimlerinden bahsediyor. 'Güvenli', 'sistem', 'küresel', hatta 'servisler'. Gerçek şu ki, farklı Android sürümleri aracılığıyla farklı tablolarda uygulanabilirdi. Şimdi “güvenli” ve “sistem” den önce “küresel” olmalıdır. Benim tavsiyem, sadece hepsini koymak, hiçbir şey zarar vermeyeceksiniz. Bu, tablo adını yukarıda bahsettiğim adların her biriyle değiştirirken bulacağınız ve adımları tekrarlayacağınız kılavuzu izleyin.
- settings.db dosyasını kilitli bulabilirsiniz ve root ile bile yazılabilir değildir, ICS çıktığında başıma geldi. Ama o zamandan beri olmadı. Her neyse, bu durumda, kurtarma işlemine önyükleme yapın, dosyayı dışarı çekin, PC'de düzenleyin ve tekrar içeri itin.

Eğer% 1 (16GB çipiniz varsa yaklaşık 100MB) hala sizin için olduğu kadar fazla harcama yapmıyorsa, benim için olduğu gibi, sys_storage_threshold_max_bytes değerini de ekleyin, 20000000 = 20 MB civarında ve birçok uygulama olmamasına rağmen sorun yaşamadım mevcut alan kontrolüne sahip değilsiniz ve nedenini belirten bir hata yapamayacağından, her zaman boş alan olabileceğini aklınızda tutmanız gerekir. Bu iki değişken arasında -OR- ifadesi vardır. Buraya 20'den az koymayın, çünkü / data klasöründe bulunan belirli bir sistem dosyası yazılamazsa, telefonunuz önyüklenebilir olmayabilir. / Data / data, / data / app / ve dalvik hariç, / data'daki dosyalardan daha büyük dosyalar olmadığından 20 MB'ı oldukça güvenli buluyorum. ve eğer bir dosya / data / data içine bölünecekse, önemli değil. Bu uygulamanın veri sıfırlaması onu çözecektir.


Bir şey boş alanı yiyorsa

Çok fazla alan olmaması gerektiğinden şüpheleniyorsanız veya burada birkaç yanıtta olduğu gibi sadece alanı temizlemek istiyorsanız, ne kadar yer kapladığının görsel olarak tespit edilmesine yardımcı olmak için DiskUsage'ı da öneririm. .
DiskUsage uygulamasında, ikinci sütunda, 'medya' DAHİLİ DEPOLAMA anlamına gelir ve Uygulamalar / data / app ve / data / data - uygulamalar tarafından alınan alanı temsil eder.
Alt kısımdaki yeşil renkli 'Sistem verileri', / data klasörünün kalan kısmıdır ve çok yüksek olmamalıdır. 300MB iyi, 1GB'tan büyük bir problem olabilir.
Bu Sistem verisi çok yüksekse, logcat'ınız çılgına dönmüş ve tonlarca döküm sonrası postürem şiirleri yaratmış olabilir. Bu durumda ve sadece bu durumda, buradaki diğer cevapların tümü geçerli olacaktır. Bunun anlamı, boşa harcanan bu boşluğu klasör / data / log dizininde silmek ya da her cihaz için geçerli bir komut olmayan bir * # 9900 # çevirmek, Android'inizi iyi bir moda geri getirecektir. Ne kadar süredir, aşırı kütüğe neden olan suçluların yamalı ya da kaldırılmış olup olmadığı sorusu.


1
"Düşük alan için tetikleme oldukça yüksek, normalde% 10 VEYA 500MB, hangisi daha düşükse." Buna bir kaynak verebilir misin? Örneğin bkz ben% 10 hakkında biliyorum ama son kez (25MB işaretlendiğinde yerine 500MB sayısı çok düşük olduğu burada .. Hiç olsa o numaraya bir "resmi başvuru" bulundu
Izzy

1
Eğer kelimenin benim kullanımı başvurursanız genellikle , ben oldukça bugün zarf kullanılmıştır söyleyemem. Tüm telefonlarımın ayarladığı şey buydu. Ancak bu daha önceki veya sonraki modeller için veya o zaman sahip olduğum diğer markalar için geçerli olmayabilir. Cihazlarımda 500 MB sabit bir tutardı. Bunu 1 MB dosya kullanarak test ediyordum. Birini 499 MB boş alan bırakacak şekilde kopyaladıysam, bir kısmı 501 MB boş bırakacak şekilde sildiğimde, bildirim kayboldu. Sys_storage_threshold_max_bytes değerini 20000000 olarak düzenlediğimde , tam bellek bildirimi olmadan yalnızca 20 MB boş alana sahip oldum.
papo

Teşekkürler papo - bu kesinlikle çivi. Bu sabitten bahsettiğin için teşekkürler! Üstelik, Eclair / Froyo zamanlarında cihazların tamamen depolandığı bu 25 MB olanı kabul etti. Etiket wiki güncellendi :)
Izzy

3

Ben de aynı sorunu yaşadım. Telefonu birkaç kez Samsung Service konumuna getirdiler, iki kere tam bir yazılım kurtarma işlemi gerçekleştirdiler ve ardından anakartı değiştirdiler, ancak sorun devam etti.

Günlük dosyasını dolduran bellek günlüklerinin bir ağ sorununa bağlı göründüğünü fark ettim ve bunun yardımcı olup olmadığını görmek için yeni bir sim denemeye karar verdim. Dün yeni sim aldım ve günlük dosyalarına tekme atmak ve sistem belleğini doldurmak gibi görünen her şey tamam görünüyor.

Önceden, birkaç saat boyunca logfile dosyaları sildikten sonra (* # 9900 #, log dosyalarını silmek) bir sorun olmazdı, ama sonra aniden log dosyaları tekrar başlayabiliyordu. Birkaç saat içinde telefonum (Galaxy Note) tepkisizleşmeye başlayacaktı ve Depolama alanı mesajının tükenmesine neden olacaktı ve sistem hafızam 1.4 g yerine 100 mb'ye düştü.

Aynı sorunun haftaları ve haftalarından sonra, olayların tamamen çözüldüğünü söylemekten çekinmem. Yeni sim takmak benim için sorunu çözmüş gibi görünüyor.


EVET! İki SIM kartımı değiştirmek, çözülmüş görünüyor! Teşekkürler!
Tom Brito,

Ops, birkaç dakika sonra tekrar başarısızlığa başladı ...
Tom Brito,

3

Bu bağlantıyı kontrol etmelisiniz , umarım bu sorunu çözer.

Alıntı:

 1. Telefonunu köklendir.
 2. Kök Tarayıcı uygulamasını buradan indirin
 3. Yeniden Başlatma
 4. Yeni kurulan Kök Tarayıcı uygulamasını açın, uygulamaya kök izni vermek istiyorsanız, bir pencere açılır. Hibe et.
 5. /data/Klasöre gidin ve silinlog
 6. Büyüyü görün :)

2

Peki, depolama alanını boşaltmaktan kurtulabileceğiniz şeyleri sıfıra indirmenin en iyi yolu, Disk Kullanımı , SD Hizmetçi gibi bir temizleme uygulaması veya arama yapabilen bir dosya yöneticisi gibi depolama kullanımınızı belirleyen bir uygulama büyük dosyalar

Ancak, depolama alanını boşaltmanıza yardımcı olacak uygulamaları indirmeden önce bir miktar depolama alanını boşaltmaya ihtiyaç duyan Catch-22 ile karşı karşıya kaldığınız için, Dosyalarım adlı stok dosya yöneticisiyle başlayın :

görüntü tanımını buraya girin

Tüm Dosyalar'a , ardından Aygıt Deposu'na dokunun , daha sonra büyük dosyalarınızdan kurtulacağınız klasörlere gidin. Bazı olası adaylar aşağıdaki varsayılan klasörlerdir:

DCIM/Camera
Download
Pictures
Sounds
Documents
Temp
Music
Movies

Dosya boyutunu listede görmek için, her bir dosyaya uzun süre basmanıza gerek kalmaması ve ne kadar büyük olduğunu görmek için Ayrıntılar seçeneğini seçin , menü düğmesine dokunun , ardından Görüntüle'yi seçin , ardından Liste ve Ayrıntılar'ı seçin .

En çok depolama alanı kullanıyorsanız nereye belirlemek yardım için gidebilirsiniz Ayarlar> Depolama (tam yeri Depolama açıldığını gösteriyor Samsung Galaxy S üzerinde örneğin, cihaz ve işletim sistemi sürümüne göre değişebilir Daha sekmesi):

görüntü tanımını buraya girin

Örneğin, sen en fazla sayıda altından görürseniz Pictures, videos, muhtemelen klasörlere ile başlamak istiyorum DCIM/Camerave Pictures; büyük sayı altında ise Audiode bakmak, Soundsve Musicdosyalar için kurtulmak için.

Stok araçlarının kullanılması sıkıcı bir işlem olduğundan, daha verimli bir şekilde temizlemenize yardımcı olacak bazı uygulamaları indirmek için yeterli alana sahip oluncaya kadar bu şekilde yapmanızı öneririm.


2

11 çalışan Cynagoenmode 11 ile Galaxy S2'de, boş yer açmak için adımların altında yaptım. Bu, üretilen tüm gereksiz günlükleri temizler.

> adb shell
$ cd /data/log
$ rm *

1

Bu depolama probleminden geçtim. Bu, yalnızca "kök" erişiminiz varsa sorununuzun çözümüdır. Bu sorun, düzgün şekilde kaldırılmayan uygulamaların eski uygulama verileri nedeniyle oluşur.
Play Store'dan "SD Maid" uygulamasını indirin. Kaldırılmış olmasına rağmen cihazınızda bulunan uygulama verilerini arayabilirsiniz. Cesetleri temizleyin ve kurmak istediğiniz uygulamayı yüklemeyi tekrar deneyin, çalışması gerekir.


0

Ben APP2SD sizin için çalışacağını düşünüyorum. Bununla, varsayılan uygulama konumunu USB veya harici karta ayarlayabilirsiniz. Bunun için AIO Araç Kutusu'nu indirip kurmanızı önerebilirim. Yerleşik tonlarca özelliği vardır. Bakalım yardım edebilir mi?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.