PC'den gerçek android cihazdaki terminal


16

Terminali cihazımda çalıştırmak istiyorum, ancak küçük ekran çok rahatsız edici. PC'den gerçek android cihazda terminal çalıştırmak mümkün mü merak ediyorum?


Evet, aygıta bir ssh sunucusu yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için adbd adı verilen başka bir şey daha var, ancak bu geliştiricilerin yaptığı bir şey.
43488

Daha fazla açıklayabilir misiniz, nasıl kullanabilirim?
Jacob

Yanıtlar:


14

Android Debug Bridge (ADB) kabuğunu, tıpkı bir terminal emülatör uygulamasında yaptığınız gibi telefonunuzda temel Linux komutları vermek için kullanabilirsiniz. Yüklemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Telefonda Settings -> About phoneyedi kez "Yapı numarası" na dokunun. Bu, Geliştirici araçlarını etkinleştirdi.
 2. Ana Ayarlar ekranına geri dönün ve şimdi Developer options"Sistem" bölümünün altında görmelisiniz .
 3. Git Developer options, "Android hata ayıklama" seçeneğini etkinleştirin ve ardından OKdoğrulama istemine dokunun .
 4. PC'nizde Android SDK Araçlarını buradan indirin . Tüm SDK'yı veya yalnızca aynı sayfadaki telefonunuza bağlanmak için gerekli olan şeyleri "Diğer platformlar için indir -> Yalnızca SDK Araçları" bölümünden indirebilirsiniz.
 5. İndirdiğiniz araçları yükleyin.
 6. Telefonunuz için USB sürücülerini indirip yükleyin (genellikle üretici tarafından sağlanır.)
 7. Telefonunuzu bir USB kablosuyla PC'ye yeniden bağlayın.
 8. Komut istemini açın (Windows varsayarsak), SDK araçlarını yüklediğiniz yere gidin (örn. "C: \ android-sdk \ platform-tools \") ve aşağıdakileri yazın: adb devices
 9. Yukarıdakilerin tümü başarıyla tamamlandıysa, sizden bu bilgisayardan bağlantılara izin vermenizi isteyen bir istem görünmelidir. Eşleme isteğini kabul ettiğinizde istemde telefonunuzun kimliği gösterilmelidir. Bu olmazsa, genellikle sürücülerin doğru yüklenmediği anlamına gelir.
 10. Komut istemine geri yazın adb shellve Enter tuşuna basın; telefonun terminaline bağlanmanız gerekir.

Bu senin başlamanı sağlamalı. ADB komutları Google'ın sitesinde burada listelenir . Kabuk gibi bazı temel Linux komutları içerir ls, cpayrı bir konudur, vb pek çok dosya ve cihaz yönetimi komutları kök gerektirecektir unutmayın (yani yükseltilmiş ayrıcalıklar).


5

Chahk tarafından açıklanan ( bilgisayarınıza en az bir ADB kurulumu gerektirir) ADB varyantına alternatif olarak, cihazınıza bir SSH sunucu uygulaması yükleyebilirsiniz (örnekler SSH Sunucusu , DigiSSHD , Sunucular Ultimate'ı içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir ). Ardından , aygıtınıza bağlanmak ve aygıtın kendisinde bir terminal uygulaması kullanıyormuş gibi kabuk komutlarını çalıştırmak sshiçin Linux / Mac'teki komutu veya Windows'ta PuTTY gibi bir aracı kullanabilirsiniz .


Merhaba Izzy, PuTTy ve SSH Server'ı kurdum ve sunucuya sunucu adını ve bağlantı noktasını tanımladım. Sonra telefonu USB ile PC'ye bağladım, ancak bağlantı başarısız oldu: "ana bilgisayar yok". Ne yapabilirim?
Jacob

Ana bilgisayar (DNS) doğru şekilde ayarlandı mı? Yürüttüğünüz komutu bilmeden sadece tahmin edebilirim. Öncelikle cihazın IP'sini deneyin (yani Android'inizin IP adresini PuTTY'ye girin). Bilgisayarınızdan DNS ile çalışmasını sağlamak için (IP adresi yerine hatırlanması kolay bir ad kullanabilirsiniz), Süper Kullanıcı veya Sunucu Hatası için daha uygun bir sorudur ( help/on-topicönce en uygun olduğu yerdeki onay sayfalarını kontrol edin ) .
Izzy

Üzgünüm, sana yanlış soru sordum. Uygun olanı, cihazın IP adresini nasıl kontrol edebileceğimdir?
Jacob

Bu gösterilmesi gereken Cihaz hakkında → Ayarlar (içinde benim ICS cihazda Durum "IP adresine" gibi alt bölümünde). Bunun dışında yönlendiricinizin yönetim konsolunda göstermesi gerekir. Zor yol, neyin yanıt verdiğini kontrol etmek veya bir bağlantı noktası taraması yapmak için tüm yerel ağınıza "ping atmak" olurdu;) Ayrıca bir dizi cihaz bilgisi aracı da mevcuttur (öneri: OS Monitor : cihazınızın tüm IP'lerini gösteren {WiFi, mobil, yerel, ...}).
Izzy

3

İhtiyacın olacak

Your Android phone ( Rooted and with Wi-Fi functionality )
SSHDroid (SSH server)
PuTTY.exe (SSH client)

SSHDroid Kurulumu

  Install “SSHDroid” from android market to your phone this will turn your phone into a SSH server


  For the first time you need to set-up a password to log-in shell. Default password is admin which may you have to change on first time

Macun Kur

  Download PuTTY.exe for SSH Client on your windows PC, it comes in single executable file so you don’t need to install that just double click on that and PuTTY will start.


  There is no need to setting up any thing in PuTTY.

Hadi başlayalım

First step is to running Wi-Fi and connect your android phone to target PC, then run SSHDroid server into your mobile phone, but before that make sure under the SSHDroid’s application window click Options -> “Require WiFi” is checked as seen on above pic screen 2. And then click “start” option.
Once SSH server is successfully started it will show IP address of your mobile phone in light sky color like this root@192.168.43.129 as seen on screen 4.
Take the IP “192.168.43.129” and type it to your PuTTY program’s (PC) host field and hit connect. Make sure port number is 22 as seen in second pic.
It will ask for certification click ok and then command line log-in window will appear, type “root” hit enter and then type the password for root user, default is “admin” as i mentioned before. After successful log-in you will be able to use Linux commands like ls, reboot -f, mkdir, find, etc.

telefonunuz internete bağlıysa ping, wget, telnet vb. gibi ağ komutlarını da kullanabilirsiniz.

Kaynak: - SSH ve macun kullanarak android telefon PC'ye nasıl bağlanır

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.