Google takvim senkronizasyonu sorunu


18

Google takvimiyle senkronizasyonla ilgili bir sorunum var. Çoğu durumda senkronizasyon işe yarıyor olsa da, bazı etkinlikler için senkronize edilmez. Google Takvim'de etkinlik oluşturuyorum, ancak telefonda görünmüyorlar. Aslında, bunları Google Takvim ile de senkronize edilen iCal üzerinden oluşturuyorum, ancak bu önemli değil. Kontrol ettim ve tüm etkinlikler Google'ın sunucularında çevrimiçi.

Neyin yanlış olabileceği ve onu senkronize etmeye nasıl zorlayabileceğim hakkında bir fikrin var mı?

(HTC Desire)


Hesapları kontrol edin ve Takvim'i gerçekten senkronize edecek şekilde ayarladığınızdan emin olun. kuvvet senkronizasyonu işe yararsa, bu başka bir zamanın senkronize olmadığını düşündürür.
Ryan Conrad

Ancak mesele senkronize olmasıdır. Bir olay oluşturdum, bir dakika sonra telefon takvimindeydi. Ama bazı olaylar orada değil ...
Ivan

1
farklı bir "takvimde" veya özel veya başka bir şeye mi ayarlanmışlar? Hepsi telefonumla senkronize edilen 5 farklı takvimim var. Takvimlerimde "etkinliklerim" oldukları sürece hiçbir etkinliğin görünmediğini fark etmedim.
Ryan Conrad

Bir çözümüm yok, ama eşimle paylaştığım takvimlerle benzer sorunlar görüyorum. Web'de GCal'a etkinlik girerse, her şey yolundadır, ancak telefonunda bir etkinlik oluşturuyorsa, ikisini de web'de görebiliriz, ancak telefonumla düzgün senkronize edilmez.
ale

@Ivan: GCal'de bu olaylardan birini düzenlerseniz (sadece açıp kaydetseniz bile) ne olur? Daha sonra düzgün bir şekilde senkronize edilecek mi?
ale

Yanıtlar:


8

Benzer bir sorun yaşadım. Takvim önbelleğini temizlemem gerekti - yeniden senkronizasyon benim için çalıştı. Önbellek temizleme yöntemi bu yanıttaki gibi çok benzer , ancak resmi Takvim depolamasını temizledim:

Adresine gidin Settings -> Applications -> Manage applications. Ekranın üst kısmında öğesini seçin All. Aşağı doğru kaydırın Calendar Storage, sonra açın, düğmesine dokunun Clear cache. Takvimi (Google) yeniden senkronize edin. Sen bittin.

Belki de Calendar Storageuygulamanız yok , üzgünüm, HTC Explorer kullanıyorum.


6

Takvimin önbelleğini temizlemeyi deneyin ( Settings -> Applications -> Manage applications, uygulamayı seçin, ardından Clear Data) ve ardından yeniden senkronize edin (bunun nasıl yapılacağı uygulamaya bağlıdır).


1

Birden fazla takviminiz varsa, beklediğiniz takvimlerin ahizede etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol etmeye değer. Takvim'de, Menu button -> More -> Calendars -> Menu button -> Add calendarsgörüntülenmesini istediğiniz tüm takvimleri kontrol edin.


Menu button -> More -> Calendars -> Menu button -> Add calendars2.3.7 Android cihazımda bulamıyorum . Bu daha yeni bir Android sürümünden bir menü seçeneği mi?
719016

0

Takvimlerimden birinin senkronizasyonu durdurduğu benzer bir sorunla karşılaştım. (Yalnızca bazı etkinlikler için değil, tüm takvim.) Göster / gizle ayarını değiştirmenin herhangi bir etkisi olmadı, ancak takvimin kaldırılması ve yeniden eklenmesi sorunu çözdü.


-1

aynı sorun vardı, colledge iCal biçimindeki bazı olaylar sadece senkronize olmaz, ilk kez oldu, zorla kapattım telefonumu kapattım ve işe yaramış gibi görünüyordu, şimdi ikinci kez oldu ve şimdi ne denedim Birisi burada ve diğer sitelerde önerdi, gmail takvimime her şeyi yedeklediğim için telefondan veri temizledi ve çalışıyor gibi görünüyor ... şimdilik ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.