Yanlış bir kelimeyi otomatik düzeltmeden nasıl kaldırırım?


24

Öncelikle, bunu düzeltmek için internette başka bir yerde arama yapmak için boşuna çalışıyorum, bu yüzden şimdi burada soruyorum.

Android 4.4 çalıştıran bir Nexus 4 var. Geçen yıl içinde, DONTotomatik düzeltme seçeneklerimde bir kelime olarak görünmeye başladı. IIRC, bir işletim sistemi yükseltmesinden hemen sonra ortaya çıkmaya başladı (4.3 sürümünü düşünüyorum).

Ekran görüntüsü:

görüntü tanımını buraya girin

Bende olmayan DONTcihazda herhangi bir kullanıcı sözlüklerde. Tüm kullanıcı seviyesindeki dil / sözlük ayarlarını tam olarak araştırdım ve bunu hiçbir yerde bulamıyorum. Gerçekten can sıkıcı bir durum çünkü varsayılan düzeltmeyi devraldı, don'tben de aptal gibi görünüyorum.

(İşte kişisel sözlük listem [bir öğe yeniden düzenlendi]):

görüntü tanımını buraya girin

Eğer DONTburada olsaydı o arasındaki olacağını CatanveDropbox

Sözlük / değiştirme metninin saklandığı başka / gizli bir yer var mı? Ve / veya bu aptal kelimenin cihazımdan nasıl çıkarılacağı konusunda başka bir önerisi olan var mı?


1
Ne ilginç bir konu! Kişisel sözlüğünüzü tamamen yeniden başlatmanız ve sıfırdan başlamanız gerekebilir. Ayrıca, farklı bir klavyeye yükseltmek isteyebilirsiniz.
Zlatty

2
Yerinde olsam Catan'ı da düşürürdüm. Artık tüm dünya hangi inek oyunlarını sevdiğini biliyor!
Dan Hulme,

1
Kabul edelim @DanHulme, geekiness herhangi bir cephesini terk etmek için yeterli Stack sitelerinde yayınladım :)
eouw0o83hf

Yanıtlar:


10

Düzelttim! İşin püf noktası, Google Klavye için önbelleği ve verileri temizlemekti.

Ayarlar => Uygulamalar => ALL * => Google Klavye => {Verileri Temizle, Önbelleği Temizle}

* Gitmek için emin olun ALLyerine RUNNING. Aşağıdaki örnekte RUNNINGsize doğru veri temizleme seçenekleri verilmeyecektir.


8
Hey, bu varolan sözlük verilerini korumadığı için bir düzeltme değildir.
Android Quesito

2
Gerçekten bir düzeltme olarak emmek, ancak "bu can sıkıcı ekstra kelime ortaya çıkarmak" için birincil amacı gerçekleştirir . Şahsen, istediğim DONTher zaman ortaya çıkmakla uğraşmak yerine küçük kişisel sözlüğümü yeniden oluşturmayı tercih ederim don't.
eouw0o83hf

Daha iyi SwiftKey kullanın & AI & bu sözlük bulut senkronizasyonu.
Android Quesito,

Sachin Shekhar: iki puan. Google Klavye, şu anda sözlük bulut senkronizasyonuna sahip (ne zaman, belki de yorumunuzu yaptıktan sonra hatırlamıyorum), ikinci ... bir e-posta adresini veya web adresini bir metin alanına (örneğin, bir Hangouts sohbeti gibi) yazmaya çalışın SwiftKey. Sana meydan okuyorum. "Www.microsoft.com" gibi şeyleri "Www. Microsoft. Com." Haline getirene kadar Swiftkey'le birlikteydim. geçersiz kılma seçeneği olmayan ...
evilspoons

bu cevap benim için işe yaramadı. ilk başta yaptım sandım ama olmadı. Sözlükteki yanlış yazımları kaldırmak istiyorum :( :(
Rudolf Olah

9

Yazarken, klavyenin üzerinde gördüğünüzde kelimeye uzun basın. Öğrenilen sözcüklerden silmek için bir seçenek sunulur. Android 4.3


Bunu denedim; aslında öğrenilmiş bir kelime değildi, ama belki de bazı kötü önbellek verilerinden oluşan bir eser mi?
eouw0o83hf

Benim için çalışıyor: Samsung Galaxy S III mini, Android 4.1.2, Samsung Klavye
Jakub Narębski

1
android 4.4 çalışmıyor
Rudolf Olah

3
Android 4.3 ve Samsung Galaxy Nexus'ta bu hiç çalışmıyor. Yanlış önerilen kelimeyi uzun basarsam, tüm gördüğüm diğer önerilen kelimelerdir. Silme veya düzenleme seçeneği yok.
trejder

Notum 2'de Çalıştığım 4.4.
jimchristie

3

Bu garip bir çözüm ama iş gibi görünüyordu (Android 4.4'te test edildi):

  1. gidin Sistem Ayarları
  2. kaydırma Hesaplar bölümünde
  3. Google’ı tıklayın
  4. altında Gizlilik bölümünde, tıklayın Ara
  5. altında Arama ve Asistan Kartları bölümünde, tıklayın Hesaplar ve gizlilik
  6. sonuna kadar kaydırın ve Arama motoru deposunu tıklayın
  7. Şimdi temizle'yi tıklayın

Sözlüğünüzde istemediğiniz sözcüklerden birini yazmayı deneyin; görünmemelidir.

Google, klavyelerinin artık kişisel / kullanıcı sözlüğünden, standart sözlüklerinden ve ayrıca Google Arama ve GMail önerilerinden gelen önerileri kullandığını belgelememiş gibi görünüyor.

Bence SwiftKey, açıkça izin verdiğinde sadece e-postalarından veya metinlerinden kelimeler öğreniyor. Aksi takdirde yazdığınızdan öğrenir. Google’ın Klavyesi muhtemelen bunu yapmalı veya en azından önerilerin nereden geldiğini netleştirmelidir.


Güvenli Arama Filtresi ayrıca Arama> Hesaplar ve gizlilik menüsünde de yer almak için uygun bir zaman olabilir!
Rudolf Olah,

0

Daha yeni tamir ettim! Android 4.3 ile Galaxy Nexus telefonu kullanıyorum ve benzer bir sorun vardı. "Thibk" ve "tou" (eve git, yaşasın, sarhoşsun) gibi sözcükleri kaydetmeye ek olarak, bir şekilde "THEYRE" kelimesini OP'nin "DONT" u gibi kullandı.

Bu beni çıldırttı - Büyük Googly Bir'in kesme işareti kullanmamamı nasıl söylersin? Amerikan vatandaşı olarak benim hakkım!

Her neyse, Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Klavye’ne gittim ve ardından Google Klavye’deki tüm güncellemeleri kaldırdım, beni fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Bu etmedi Metinlerimdeki tümünü silmek, ne benim kişisel sözlükle o karışıklık yaptılar ( "Mutha *** kin'" ait olduğu doğru yerde hala). Ayrıca şimdi Swiftkey yerine Textra kullanıyorum ve daha temiz ve kullanımı daha kolay buluyorum, ama o burada ne orada.

Her neyse, iyi şanslar! Sizi indirmelerine izin vermeyin, OP!


+1 Büyük Googly Bir. Ben de tamamen aynı ortama sahibim, yani Android 4.3 ile Galaxy Nexus. Gittim Settings > Apps > All > Google Keyboardve gördüğüm Force stopdtek şey : (hiçbir şey yapmaz) Disable, Clear datave Clear cache. Artı uzun izinler listesi. Bu sistem hizmetindeki tüm güncellemeleri (veya herhangi bir şeyi kaldırmayı) kaldırmayı nasıl başardınız?
trejder 14:14

0

Sadece bunun nasıl yapıldığını çalıştım. Bir metni mesajlaşmada açarsanız, otomatik olarak tamamlanan kelimeyi yazın, Gil'in belirttiği gibi uzun süre basılı tutun ve sonra sil'i seçin, sonra diğer yazılımdaki tüm örnekleri kaldıracaktır. Bu aynı zamanda, diğer tüm otomatik tamamlamaları temizlemeniz gerekmediği anlamına gelir.

S4'te 4.4 kullanıyorum


0

Samsung Note3'ümde google sesli rehberin seçimini kaldırmak zorunda kaldığımı öğrendim (çevirim "Google Spraakgesturud ty."


-1

Aynı sorunu yaşadım ve birkaç ay önce buldum.

Gitmelisiniz: Ayarlar >> Dil ve giriş >> Kişisel sözlük.

Yanlış kelimenin kaydedildiği dili seçin ve ardından tüm kişisel kelimelerin bir listesi orada olacak. Sadece seçin ve sonra silin (veya düzenleyebilirsiniz, bu size bağlıdır).

Bu yol Nexus 4 4.4.2 Kit Kat'ım için kullanıldı (sizinkiyle aynı). Diğer markanın Android sürümü oldukça farklı olabilir.


5
OP'nin kişisel sözlüğünü zaten bulabildiği ve rahatsız edici sözün burada bulunmadığı anlaşılıyor.
ale

@AlE. haklı, zaten bunu denedim.
eouw0o83hf

BU STOK Android İÇİN BENİM İÇİN ÇALIŞIYOR! Kişisel sözlükten sadece 1 kelime kaldırıldı (En azından Android 5.0.1'de) Samsung cihazlarının klavyeyi kullanarak bir arabirim için işlevselliği değiştirdiğini hissetme ama neden bu mükemmel çalışabilir Kişisel Sözlük arabirimini bozulmadan bırakmadıklarını bilmiyorum
Coops
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.