Uygulamalar için kısmi erişime izin veren bir kişi defteri var mı?


13

Telefon rehberimde hem kişisel kişilerim hem de müşteriler, yükleniciler gibi işle ilgili kişilerim var.

'Whatsapp' gibi uygulamalar harika ve kolaydır, ancak tüm kişileri kişi defterini kullanan tüm uygulamalara eklemek istemiyorum.

Var mı bir alternatif iletişim ya diğerlerini tutarken sadece belirli kişilere (gruplar?) Bir uygulama ile paylaşılmasına izin kitabı, ya da gizlilik ayarı her uygulama tarafından görülen olmamak belli kişileri tanır varsayılan kişi kitabında?

Düşünceleriniz ve önerileriniz için teşekkürler!


Cihazınızda root erişiminiz var mı? Hangi Android sürümü çalışıyor?
Izzy

Evet, root erişimim var. Şu anda Stok, 4.2.2. Bu işleri kolaylaştırırsa başka bir hisse senedine (yani Cyanogenmod) yükseltmeye / değiştirmeye hazırım.
Wolfgang Haak

2
XPrivacy çalıştıran Xposed yükleyicisine sahip köklü bir telefonla bile, erişimi yalnızca evet veya hayır olarak sınırlayabilirsiniz. Maalesef uygulamanın tam olarak okuyabileceği etiketi belirtemezsiniz. (Ben sadece xprivacy ile denedim)
Zlatty

1
Aklımda olan buydu. Diğer alternatifler arasında LBE veya en azından Android 4.3 ile AppOps olabilir. Ancak hepsi aynı etkiye sahiptir: söz konusu uygulama kişilere erişebilir veya erişemez. "Seçilen kişilere" erişmesine izin vermenin bir yolu yok, en azından böyle bir çözümü hiç duymadım.
Izzy

2
@Zlatty, bunu denediğiniz için teşekkürler. Belki ayrı bir Kişi uygulaması yükleyin ve bu kişilerde varsayılan kişileri ve "özel kişileri" çalıştırın. Whatsapp vs sadece birini kontrol edecek, diğerini okumaz. Öte yandan, bu yeni bir rehber uygulaması için harika bir geliştirme fikri olurdu!
Wolfgang Haak

Yanıtlar:


1

Bunu yapmayla ilgili sorun, sistemin kişilerinizi tutması ve böylece kişilerinizi okuyan tüm uygulamaların aynı kişileri almasıdır.

Bu uygulama doğrudan istediğiniz gibi değil ama yardımcı olabilir mi? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ek.privatecontacts


1
Evet, ikinci bir adres defteri yalnızca varsayılan DB'nin dış görünümü değil, kendi veritabanını kullanmalıdır. Bir kişinin hangi uygulamanın hangi kişiye erişimi olduğunu kontrol edemediği göze batan bir gözetim var gibi görünüyor. Bu, şirketlerin çalınan / yanlış yönetilen / sızan kullanıcı hesaplarının sonsuz akışından öğrenmesi gereken bir şey ve Snowden et. ark. G + bir şekilde böyle bir kontrole izin verir, ancak son kullanıcılar olarak, özellikle de çoğu kullanıcı için biraz sağduyulu takdir yetkisi görünürse, verilerimize ne olacağını kontrol etme hakkımız yoktur.
Wolfgang Haak

Bu hala mevcut mu? Ben bulamadım.
justintime

6

Zlatty'nin yorumunun aksine, xprivacy'nin pro versiyonunun bunu yapabileceğini öğrenmekten çok memnun oldum. Sadece ilgili kişinin zaten whatsapp'a kayıtlı olduğunu biliyorsanız, whatsapp'ın kişi defteri girişlerine seçici erişimine izin vermek için kullanıyorum.

Varsayılan olarak kişileri engelleme:

Varsayılan olarak kişileri engelleme

Kısmi erişime izin verme:

Kısmi erişime izin ver


Xprivacy'de kişileri tek tek etkinleştirmeniz / devre dışı bırakmanız gerekir. Grupları devre dışı bırakmak güzel olurdu.
gabor_

Maalesef, istenen işlevselliği kontrol etmek için şu anda XPrivacy'nin ücretli bir sürümü yok. Görüyorum ki iplik neredeyse 2 yaşında. @Wolfgang Haak, lütfen bunu kontrol edip doğrulayabilir misiniz? Teşekkürler
Ruslan Makrenko

1

Aynı sorunu yaşadım ve düzeltmek için bir uygulama bulamadım, bu yüzden bir tane oluşturmaya karar verdim. İkincil Kişileri kontrol edebilirsiniz

Diğer uygulamalar tarafından okunamayan tamamen ayrı bir kişi listesidir. Arayan kimliği de vardır ve ana kişiler uygulamasına ve ana kişiler uygulamasından kişileri içe / dışa aktarabilirsiniz


Bu sadece harika! İndirdim ve deneyeceğim! Tam da aradığım şey buydu.
Wolfgang Haak
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.