Gmail Android Uygulaması, birden fazla gmail hesabı kullanırken Web postası deneyimiyle nasıl karşılaştırılır?


10

Şu anda bir Android cihazım olmadığı için bu "satış öncesi" bir sorudur. Android 1.6 sürümündeyken denedim, ama hayal kırıklığına uğradım. 2.2 veya 2.3'ün daha iyi olup olmadığını bilmek istiyorum.

Özellikle, Gmail'i tek e-posta istemcim olarak kullanıyorum. Tüm e-posta hesaplarımı işletiyor (3 kurumsal ve 2 kişisel). Her e-posta, gmail sunucusu üzerinden gönderilir ve alınır ve bu nedenle gmail'de dosyalanır ve aranabilir. Oluşturup e-posta gönderdiğimde, hangi hesabın gönderileceğini seçebilirim ve etki alanı sunucusu üzerinden gelir (yani gmail'den değil).

Benim android izlenim ayrı e-posta (pop, imap vb) gelen kutuları kurabilir ve doğrudan her etki alanı sunucusu ile pop / imap olarak çalıştırabilirsiniz - ama e-postalar gmail sunucusunda tutulmayacak gibi istemiyorum ve bu nedenle web postası istemcisinden dosyalama, yedekleme ve arama yapılabilir.

E-posta hesabı toplama aslında Android'de nasıl çalışır - gerçek Gmail Webmail kullanımı mı yoksa yalnızca süreçte Gmails sunucularını eksik olan domainemail sunucuları ile doğrudan çoklu hesap işleme mi?

Teşekkürler


Bu değerli cevaplar için tekrar teşekkürler. Parktaki güvenilir Nokia E51'imi kaybettim. Amazon, önümüzdeki birkaç gün içinde bir HTC Desire S cihazı teslim ediyor.
andrewfd

Yanıtlar:


10

E-posta uygulamasını değil, yalnızca GMail uygulamasını kullanın. Hangi e-postanın gönderileceğini seçebilirsiniz - GMail'de ayarladığınız tüm adresleri gösterir - ve bir mobil uygulama için şaşırtıcı sayıda GMail özelliği vardır. GMail'in sunucularından geçer ve arşivinize sahip olursunuz. POP hesaplarını ayarlayıp yönetebileceğinizi sanmıyorum, ancak web arayüzünü tamamen terk etmiyorsanız önemli değil.


3

Android'de Gmail'e erişmenin üç yolu vardır:

  1. E-posta uygulamasını kullanarak bir POP / IMAP hesabı oluşturun. Gmails'in benzersiz özelliklerinin çoğunu kaybettiğiniz için bu önerilmez.

  2. Tarayıcı ve Gmail'in mobil görünümünü kullanın. Posta bildirimleri almadığınız için bu önerilmez.

  3. Gmail uygulamasında Gmail hesabını kurun. Android'de Gmail'i kullanmanın tercih edilen yolu budur; Gmail uygulaması, Gmail'in posta arama, etiket, arşivler, konuşmalar, yıldızlar, "Farklı Gönder", sessize alma, öncelikli gelen kutusu vb.Gibi benzersiz özelliklerinin çoğuyla iyi çalışır.

Her e-posta, gmail sunucusu üzerinden gönderilir ve alınır ve bu nedenle gmail'de dosyalanır ve aranabilir

Gmail uygulaması bunu yapar.

Oluşturup e-posta gönderdiğimde, hangi hesabın gönderileceğini seçebilirim ve etki alanı sunucusu üzerinden gelir (yani gmail'den değil).

Gmail uygulamasından "Farklı Gönder" i ayarlayabileceğinizi düşünmüyorum, ancak web postasında yapılandırdığınız "Farklı Gönder" adreslerini içeren bir e-posta gönderebilirsiniz.

Android Gmail'in kaçırdığı önemli bir Gmail web postası özelliği olduğunu düşünmüyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.