Yetişkinlere uygun içeriği engellemek için hangi yöntemleri kullanabilirim?


15

Telefonum için K-9 çizgisinde bir şey arıyorum . Böyle bir şey var mı?

Amacım: tüm yetişkinlere uygun içeriğin engellenmesini sağlamak.

Bunun mümkün olup olmadığını ve nasıl yapılacağını bilmek istiyorum.


Alışveriş önerileri çevrimdışıdır, ancak özellikle ihtiyaçlarınızı ana hatlarıyla belirtirseniz, bunları ele alan uygulamalar hakkında objektif cevaplar sağlayabiliriz.
Matthew

@matt: daha iyi?
John

Evet, ancak "yetişkinlere uygun içerik" sübjektiftir ... hangi türleri belirtirseniz veya uygulamanın hangi türleri kontrol etmenize veya belirli sitelere izin vermesine / engellemesine izin vereceğini belirtirseniz daha iyi yanıtlar alabilirsiniz
Matthew Read

Yanıtlar:


6

Köklü bir telefonunuz varsa, bilinen yetişkin sitelerini engellemek için her zaman hosts dosyanızı düzenleyebilirsiniz.

Tüm siteleri engellemeye çalışmak, mantığın hafif bir şekilde tersine çevrilmesini tercih etmediğiniz ve yalnızca izin verilen web sitelerinin bağlanmasına izin verilen ve diğerlerinin engellendiği beyaz listeyi kullanmadığınız sürece boşuna bir alıştırmadır. Şu an itibariyle, Android'de bu işlevi sunan hiçbir uygulamanın farkında değilim.

Yetişkinlere uygun içerik için başka yollar da var - Android Market bunlardan biri ve bir akıllı telefon için karşı üretken görünen engelleme.

Ayrıca sadece belirli uygulamaların İnternet'e erişmesine izin veren bir uygulama @ DroidWall'a bakın .

* GÜNCELLEME: * Trend Micro'nun ücretli uygulaması Mobile Security'nin ebeveyn denetimleri var gibi görünüyor, ancak uygulamanın etkinliği için kefil olamıyorum. Kullanıcı yorumları çok rahatlatıcı bir resim çizmez, ancak uygulamayı kendiniz test edebilmeniz için 30 günlük deneme sürümü mevcuttur.


Bir not, Android Market'te gördüğünüz uygulamayı kontrol etmek için derecelendirme ayarları var. Kullanıcının sadece bir başkasının PIN ayarlaması veya bir tane ayarlaması ve unutması gerekir. Ancak yetişkinlere uygun olmayan şeyleri engeller, yani Google+ uygulaması Yüksek Olgunluk olarak kabul edilir.
Şans

4

İçeriği engellemez, ancak X3Watch ziyaret ettiğiniz web sitelerini izler. Bunu Sparx tarafından önerildiği gibi DroidWall ile birlikte kullanırsanız veya diğer uygulamaları engellemek / sınırlandırmak için bir Uygulama Koruyucu kullanırsanız, bu yardımcı olabilir.

Güncelleme: Covenant Eyes artık Market'te bulunan bir uygulamaya sahip. X3Watch'ta olduğu gibi, siteleri (gelecekte de olsa) engellemez, ancak ziyaret ettiğiniz web sitelerini bildirir. Resmi olarak bir beta sürümüdür, ancak iyi çalışıyor gibi görünüyor. Uygulamanın kendisi ücretsizdir, ancak kullanım, bir PC veya Mac'teki programların kullanımını da kapsayan bir Covenant Eyes hesabı gerektirir.


3

Operatörünüzle iletişim kurmaya değer olabilir. Örneğin, vodafone İngiltere'nin bir tür ebeveyn kontrolü sunduğunu biliyorum. Gerçi bu wifi üzerinden erişimi izlemez.


3

T mobile ayrıca bir tür isteğe bağlı içerik filtresine sahiptir. Ben sadece wifi değil 3g / 4g / kenar üzerinde tarama yaparken çalışır biliyorum. Ne kadar iyi çalıştığını bilmiyorum, çünkü onunla vardı tek deneyim yanlışlıkla açıldı ve bana geri kapatmak için aramak zorunda.


AT&T'de de var ama nasıl yapacağımı hatırlamıyorum.
Şans

0

K9 Web koruması Android için çıktı.
Firefox'a dayandığı için bazı cihazlar için çalışmıyor gibi görünüyor.
Bu, varsayılan Chrome tarayıcıyı engellemek için her zaman bir uygulama kilitleyicisiyle birleştirilebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.