Nexus 5 cihazım neden yeniden başlattıktan sonra tüm wifi şifrelerini unutuyor?


29

Bir ay önce Nexus 5'im var. Android 4.4.2 çalışıyor (çekirdek: 3.4.0-gadb2201). Bir süre kullandıktan sonra sürekli olarak yeniden başlattıktan sonra kaydedilen tüm wifi şifrelerini unutmaya devam ettiğini fark ettim . Başlangıçta yönlendiricimle bir ilgisi olabileceğini düşündüm, ancak cihaz üniversitemin wifi ağının şifresini de unuttu, sorun bu olamaz. Bu cihazı almadan önce Android 4.3'ü çalıştıran ve bu sorunu hiç yaşamayan bir Samsung Galaxy Nexus'um vardı. Bu yüzden, sorunun Android 4.4.2'ye özgü olduğunu hissediyorum.

Google, bir çözüm bulmak için ilk durağımdı, ancak genel olarak bu sorunla karşı karşıya kalan birkaç kişiden biriyim ve hiçbiri Nexus 5'inde yok gibi görünüyor. cihazımı yeniden başlatıyorum, fakat düzeltmek istediğim rahatsız edici küçük bir rahatsızlık.

Bunun neden olduğu hakkında bir fikri olan var mı? Bunun için bir çözüm var mı?


İlk düşünce, Google’a yedeklediğiniz ve yedeklemenin kendi tarafında boş olduğu, bu nedenle önyükleme sırasında eşzamanlandığında onları siliyor olmasıdır.
RossC

@RossC Şu anda her şey Google’a yedeklendi. Yedeklemelerini sıfırlamalarını sağlamanın bir yolu var mı? Ayarlar’da Google yedeklemeyi devre dışı bıraktım ve yeniden etkinleştirdim ancak boşuna.
Maher4Ever

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapıldığından emin değilim. Dürüst olmak gerekirse önce o yola girmem. Bu sadece neye sebep olabileceği üzerine bir düşünce. Google Play Store'daki WiFi fixer bunu düzelttiğini iddia ediyor, ancak test etmedim veya garanti veremem. play.google.com/store/apps/details?id=org.wahtod.wififixer Cihazı köklediniz ve herhangi bir özel üretici yazılımı kurdunuz mu? Bunu Nexus 5'te veya herhangi bir özel KitKat ROM'da kendim yapmadım.
RossC

Bu makalede, hatalı olabilecek bir dosya bulunma potansiyeli vardır, ancak cihazın tuğla yapmasına dikkat ettim: georgecm.hubpages.com/hub/… bcm_supp.conf veya wpa_suppliciant.conf dosyalarındaki verileri değiştirmeyi içerir Etkilerde başka yuvarlanmalar olabilir.
RossC

2
@ Maher4Ever: FWIW, Google yedeklemesini devre dışı bırakmanın ve yeniden etkinleştirmenin tam olarak Google'ın yedeklediği verileri nasıl sıfırlayacağınız konusunda haklıydınız. Gönderen Android Geliştirici Desteği :.." Bir kullanıcı devre dışı bırakır yedekleme, Android Yedekleme Hizmeti kayıtlı tüm yedekleme verilerini sildiğinde ... kullanıcıların Android sistemin gizlilik ayarları aracılığıyla devre dışı veri yedekleme işlevi Bir kullanıcı cihazda yedekleme yeniden etkinleştirmek, ancak Android can Yedekleme Hizmeti önceden silinmiş verileri geri yüklemeyecek. "
Bay Buster,

Yanıtlar:


7

Android 4.4.2 ile bir Not 3 var ve aynı sorunu vardı. Google yedeklemeyi devre dışı bıraktıktan sonra şimdi her şey yolunda. Yine de eski yedeklenmiş wifi ağlarımı alamadım.


Bu benim için Nexus 4'ümde de çalışıyor ... ama sonsuza dek google yedeği olmadan çalıştırılmaya razı değilim.
Flimzy

1
Aşağıdaki yorumda anonim bir kullanıcı "1. Yedeği kapat 2. Wi-Fi ayarlarına girin, sorun yaşamadığınızı silin (silin). 3. Yedeği yeniden etkinleştirin 4. Yalnızca, sıfırdan Şifre ve WiFi kaydedin. "
Compro01

2


Onun yerine farklı bir şey yaparım ... Sorununuz, cihazınızın WiFi şifrelerini saklamaması (ya da bu gerçek bir problem gibi görünüyor) olduğundan, / data / misc / wifi / 'ya girmenizi ve bulmanızı öneririm. * wpa_supplicant.conf dosyası. Bu dosyada cihaz her WiFi girişini saklar.
Açın ve yinelenenlerin olup olmadığını görün: bir parola birden çok kez girdiğinizde, bu dosya birden fazla ses oluşturur; bu, aynı ağ için birden çok girişe neden olur.
Bu durumda, aygıtın sizden şifreyi tekrar istemesi normaldir (çünkü girişler çakışmalarda hangisinin kullanılacağını bilmez).
Tavsiyem eğer istersen tüm kopyaları veya girişleri silmektir (dosyayı SİLMEYİN, cihazın yeniden oluşturacağından emin değilim).
Nexus 4'ümde başıma geldi ve bunu yaparak her şeyi çözdüm.
Bu size yardımcı olduysa bana bildirin :)

EDIT: Bu dosyaya erişmek için cihazınızın kökünün alınması gerekir.


N4'ümde (Android 4.4.4) bu dosya mevcut değil - aslında /data/miscyok. En yakın eşleşmelerdir /system/etc/wifi/wpa_supplicant.confve /system/etc/wifi/wpa_supplicant_overlay.confikisi de hiçbir şekilde wifi şifresi içermez. Aslında, bu dizindeki başka hiçbir şey de parola içermez.
Flimzy

Sadece tekrar kontrol ettim. Bu dosya o kesin klasörde ve kaydettiğim her wifi girişine sahip. Ve N4'te ve üç N5'te kontrol ettim .... Oo
Leon

1

Geçenlerde benzer bir sorunu olan bir SORU cevapladım .

Nexus cihazları için de işe yarayacağını merak ediyorum.

SÜPER KISA SÜRÜM :

  1. TWRP / CWM Kurtarma kullanarak EFS'yi yedekleme

  2. Sil ss_dataiçinde /efskök dosyası Explorer ile klasör.


0

Bu düzeltmeyi doğrulayamıyorum ya da neden işe yarayıp yaramadığını açıklayamıyorum, ancak buna bir şans veriyorum

Cihazınızı yeniden adlandırın

Eğer işe yararsa! Müthiş! Olmazsa, bu cevabı izleyerek hayatınızın 5 dakikasını boşa harcamazsınız.


İşe yarayacağını düşünmek için bir nedeniniz var mı?
Flimzy

Bir arkadaşın problemi varken bunu başka bir forumda okuduğumu hatırlıyorum. Onu tekrar bulamıyorum, aksi halde kimliği bağladı.
Aadi Droid

Eh, "cihazınızı yeniden adlandırmak" için birleşik bir yol yok gibi görünüyor. Hangi yol için önemli bir öneriniz var mı?
Flimzy

Sadece basit bir şeye isim verin, güvenli olmak için herhangi bir özel karakteri deneyin. Bunun sihirli bir şekilde sorunu çözmesi gerekiyordu, üzgünüm bu belirsiz: / sadece yardım etmeye çalışıyorum
Aadi Droid

Demek istediğim, bir android cihazın "bir" adı yok. Farklı amaçlar için isimler var ... bluetooth için, google cihaz yöneticisinde, Wifi AP olarak çalıştırıldığında ... ve hepsinin birbiriyle ilgisi yok. Hangi "isim" anlamını kastediyorsunuz?
15

0

Bende S4 Zoom var. Bu problem vardı. Cevaplarınızı okumak için sadece Root Browser ile test ettim, DHCP'yi / data / misc / ve yeniden başlatma olarak yeniden adlandırdım ve sonra tekrar şifreler koymak gerekiyor ama şimdi hatırlamaya başlıyor. Böylece sadece bu DHCP'yi / data / misc / dizininde silebilirsiniz. Ben zaten bu sorunu 4 kez yaşadım ve bu işe yarıyor.

Zaten birkaç kez vardı belki Sorun sonra o zaman belki yeniden bir noktada veya bataryayı dosyayı bir noktada bozuldu bu yüzden yazma ya da bazı uygulama yazma izinleri değişti ?!

admin için ps. cevabım silindi ve şimdi bu çözümü buldum ve düzenlendi ve geri almadım, bu yüzden yeni bir cevap yaptım .. Bu yararlı değil.


0

İşte benim köklü Nexus 5 (android 5.0.1) için çalıştı çözüm

  1. Wpa_suppliciant.conf dosyasını / data / misc / wifi / dizininden PC'nize kopyalayın
  2. Herhangi bir metin düzenleyicisiyle açın (wordpad kullandım) ve üzerinizde problemli wifi adı olan tüm girişleri silin.
  3. Daha önce çalıştığını hatırladığınız listede Wifi'den birini seçin ve SSID ve geçiş kodunu yönlendiricinize göre değiştirin. SAVE tuşuna basın.
  4. Bu değiştirilmiş dosyayı / data / misc / wifi dizinine kopyala / değiştir
  5. / Data / misc / içindeki DHCP klasörünü sil
  6. Telefonunuzu yeniden başlatın.
  7. Voila, telefonunuz şimdi yeni wifi bağlanır :)

Not Lütfen "wpa_suppliciant.conf" dosyası ve "DHCP" klasörünün bir yedeğini alın. Her ihtimale karşı

PPS Bazı insanlar için "kaydedilmiş wifi" dan eski kaydedilmiş wifi silmek de hile yaptı

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.