Gmail'im eski erkek arkadaşının telefonundaki uygulama aracılığıyla oturum açtı


65

E-postamı, şu anda ülkenin diğer tarafında olan erkek arkadaşımın telefonundaki Gmail uygulamasında oturum açtığımda. Ondan bağlantısını kesmesini birkaç kez istedim, ancak geçenlerde Google Play’e baktım ve hesabımla bağlantılı bir sürü yeni uygulama var. (Akıllı telefonum yok.) Telefonuna erişmeden uzaktan bağlantısını kesmenin bir yolu var mı?

İkincisi, son zamanlarda, benim için olağandışı olan spam postalarla doluyordum. Bu o bağlantı yüzünden olabilir mi?


24
2 adımlı doğrulama etkinleştirmek gerektiğini sizin hesabı ve doğrulama kodu sağlamak her zaman gönderilecek senin SMS ile telefona. Gmail servisi telefonunda otomatik olarak başarısız olur.
t0mm13b

13
Hiç dürtüleriniz varsa (veya sadece ne kadar veri akıllı telefonunun "sızıntısı olduğuna dehşete düşmek istiyorsanız), yalnızca kendi konum geçmişinize bir göz atın ...
Temel

1
@Basic Kendinizi takip etmediğiniz sürece, takip etmenin kendi konum geçmişinizle ne ilgisi var?
t0mm13b

11
Eğer @ t0mm13b Şey ... senin google hesabı bağlıdır başkasının (OP soruya gereği) telefondan sonra uygular. Bununla birlikte, çoğu insanın yanağında dil olduğumu fark etmesini umuyorum.
Temel

Güncelleme: Hesabımla ilişkili yeni bir uygulama var. Telefonunda bir veya iki kez oturum açtığım eski e-postamda (bir web tarayıcısı aracılığıyla, uygulamanın aracılığıyla) ontario, bc ve alberta'da oturum açmış oldu. Bu defalarca şifreyi de değiştirdim. E-posta hesabının tamamı yakın zamanda silindi. Sanırım telefonunda güvenlik ihlali daha fazla. Telefonunu yok etmek ve iki adımlı doğrulama yapmak dışında (şu anda bir telefonum yok) Önerilen her şeyi yaptım. Sanırım bekleyip e-postamın onunla aynı kaderi olup olmadığını göreceğim.
Ürdün

Yanıtlar:


101

Git:

https://accounts.google.com/b/0/EditPasswd

şifrenizi değiştirin, ardından şu adrese gidin:

https://security.google.com/settings/security/permissions

ve her şeye erişimi iptal et.


9
İzin sitesine bakarken, şifrenizi değiştirmenize gerek kalmadan telefonunuzdaki izinleri iptal edebilirsiniz. Yine de emin olmak için ikisini de yapmanı tavsiye ederim.
bmdixon

1
@bmdixon Parolanın değiştiğini farz ediyorum, öyle ki tekrar giriş yapamayacak. Aksi halde ikinci kısmı işe yaramaz hale getirir.
Doomsknight

8
Ayrıca , hesabınıza iki adımlı doğrulama eklemek kötü bir fikir olmaz . Bu kurulumu yaptıktan sonra, telefonları hesabınıza ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.
Danny

@ Geffchang'ın cevabına yaptığı bir yorumda, zaten şifresini değiştirdiğini ve işe yaramadığını, bu nedenle bağlantılı uygulamaları kesinlikle kaldırması gerektiğini belirtti.
'.

3
İkinci adım anahtardır: uygulamalar kimlik doğrulaması yapmak için parola yerine kimlik doğrulama ve oturum belirteçleri kullanır. Buna google uygulamaları (gmail, hangout'lar ve elbette oyun) dahildir. Simgeyi iptal etmeniz gerekir, böylece uygulama verilerinize erişemez ve artık sizin adınıza davranamaz.
Lorenzo Dematté,

35

Android Aygıt Yöneticisi etkinse ve eskiden nefret ediyorsanız, bu telefonu Kilitleyebilir ve / veya Silebilirsiniz. Daha fazla bilgi için resmi kılavuza bakın.

  • Kilit. Cihazınızı yeni bir şifre ile kilitleyin.
  • Silin. Tüm verilerinizi kalıcı olarak silin.

Elbette, diğerlerinin önerdiği gibi, şifrenizi değiştirmek yeterlidir.


7
Olmadı! Bu güçlü bir nefret olur. Şifremi böldüğümüz gün değiştirdim (şimdi yine de değiştirdim). İlişkili uygulamalar açıkça yeni ve benim için tamamen işe yaramaz, taşındığı yerde Toronto transit uygulamaları, ben BC kaldı. Muhtemelen basit bir şey eksik? Bir yıldır bilgisayarlardan / internetten uzaktayım. Çok şey değişti.
Ürdün

8
Bu SE üzerine savunuculuk yapacak türden bir davranış değildir. Ayrıca yaşadığınız yasalara bağlı olarak yasadışı olabilir ve en azından cezai suçlamalar olmasa bile dava açabilir. Bunu yapma.
Bob

15
@Bob: Karar vermeyeceğiz. Bu bir cevap ve geçerlidir. Adam, birkaç kez yapmamanız istendikten sonra bile hesabın giriş yapmasını sağlayacak kadar bir çukursa ... Haklı bir adım sayılması gerektiğini düşünüyorum. Fakat yine de yargılamayacağız. Birisi Stackoverflow'a çatal bomba yazarsa, insanlar onu yasaklamaz çünkü kötü amaçlı şeyler için kullanılabilir.
Apache,

4
@Shiki Cevabı umursamıyorum (bu soru için gerçekten gerekli / doğru olmasa da) - sorunum cevabın tonuyla. "Bu bir çatal bombadır" ve "bu kişiden gerçekten nefret ediyor ve intikam almak istiyorsan, bilgisayarına bir çatal bomba atmalısın!" Arasında bir fark var. İhtiyaç duymadıkları yerlere duyguları getirmeyin.
Bob

2
@ dspyz Korsan kabul edilebileceğini düşünüyorum. Ne de olsa, bu onun telefonu değil.
geffchang

33

Bir tarayıcıda Gmail’e giriş yapın. Sayfanın sonunda, sağ alt köşede, hesabınızın kullanıldığı "Ayrıntılar" adlı oturumları görmek için küçük bir köprünüz vardır. Bu bağlantıyı tıklayın ve ardından tüm oturumlar için "Çıkış" ı tıklayın. İşte bu kadar! Oturum açtığınız tüm oturumlar (geçerli tarayıcı girişi hariç) oturumunuz kapatılacaktır.


2
Başlıktaki soruyu çözmenin en iyi yolu budur. OP, erkek arkadaşın parolaya sahip olup olmadığı ve hesabıyla nasıl uygulama satın aldığı konusunda net değil.
JFA,

benim şifrem yok, yolumuzu böldüğümde yanlışlıkla e-posta uygulamasıma gmail uygulaması ile giriş yaptım. Gördüğüm kadarıyla, uygulama aracılığıyla giriş yapan e-posta oturumları hesap etkinliğinizde görünmüyor. Şu anda bunu doğrulamak için bir telefona erişimim yok.
Ürdün

8

Ayrıca hesap güvenlik etkinliğine gitmeyi de öneririm: https://security.google.com/settings/security/activity Hesabınızın
ne zaman ve nerede kullanıldığını size gösterir.
Örneğin: eğer erkek arkadaşın başka bir cihazda kayıtlıysa


İlginç ipucu! Kişi eğer sorun bilmektir ederken, olaylarda günlüğünü gösteren beri olsa asker yardımcı olmayabilir kalır giriş yaptı. Ama bu kesinlikle bir göz değer.
kullanici568458

Telefonunu düzenli kullanıyor olsam bile, gmail uygulaması oturum açma etkinliklerini hiç görmedim.
Ürdün

2

Şifreni değiştir. Bu, başka her yerde oturumunuzu kapatır ve kişilerin hesabınıza uygulama yüklemesini önler.


2

Google şifrenizi değiştirebilir misiniz? Bu şekilde, telefonu düzenli kontrol ettiğinde, doğrulama başarısız olur ve telefon hesabınızdan etkin bir şekilde kesilir.


1
Parolanızı değiştirmek yeterli değildir. İlk uygulamadan sonra birçok uygulama şifrenizi kullanmaz. İlk kez kimliğinizi doğruladığınızda, yalnızca söz konusu uygulama için özel bir yetkilendirme simgesi Google hesabınızda saklanır ve telefon tarafından kullanılır.
Zoredache

2
Cihazın ana hesabı olsa da Google şifresinden bahsediyoruz, iirc şifresini düzenli olarak doğrulamak için Google sunucularını yok ediyor ..
Le3ky

1
@ Le3ky Hayır, belli belirsiz düzenli olarak bile değil. Google şifremi değiştirdiğimde, eski bir telefonum, kimlik belirteçlerinin süresi dolmadan bir yıldan fazla bir süredir çalışmaya devam etti ve sonunda bir şifre sormaya başladı.
Mark Booth,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.