Arka plan işlemlerini sınırlandırmanın herhangi bir dezavantajı veya riski var mı?


38

Benim Samsung Galaxy Büyük Duos geliştirici seçeneklerini etkin ve o andan itibaren "Sınır arka plan işlemi" seçeneğini değişti Standart sınırı için hiçbir arka plan süreci .

Bundan sonra telefonum iyi çalışıyor, askıda sorun yok ya da eskisi gibi yavaşlama yok.

Fakat benim şüphem, bu değişiklik herhangi bir süreci, güncellemeyi, uygulamayı veya hata veya başarısızlığa neden olabilecek herhangi bir şeyi etkileyecek mi?

Yanıtlar:


45

Bu seçeneğin ayarlanması Android'i her işlemi boşaldığı anda durdurmaya zorlar (yani, hiçbir hizmet başlatılmadığında ve bu uygulama için ekranda hiçbir etkinlik olmadığında).

Açık olması: Bu seçenek normalde arka planda çalışan uygulamaları durdurmaz . Posta istemciniz posta yapılandırmak için düzenli olarak çalışacak şekilde yapılandırılmışsa çalışacaktır. Internet sunucularından (Gmail ve Facebook gibi) push mesajları almak için Google Cloud Messaging kullanan uygulamalar yine de mümkün olacak. Bu seçenek " Önbelleğe alınmış arka plan işlem sınırı" olarak adlandırılır, çünkü uygulama yöneticisinde bu etiketle gösterilecek uygulamaları sınırlar.

Her uygulamanın başlaması gerektiğinde, Android uygulamanın depodan sıfırdan yüklenmesini gerektirir. Bu işlem daha fazla güç harcar ve işlem bellekte iken çalıştırılmasından daha uzun sürer. Bu, yalnızca bu uygulamadan kasıtlı olarak bir faaliyet başlattığınız anlamına gelmez ; Aynı zamanda, e-posta istemcisinin, e-postayı kontrol etmek istediği her seferinde yeniden yüklenmesi gerektiği anlamına gelir. Zamanla bu, büyük bir pil tüketimine neden olabilir.

Bu bir geliştirme seçeneği olduğundan, bazı uygulamalarda nadir bulunan hataları da tetikleyebilir ve bu uygulamaların geliştiricilerini bunları düzeltmek istemeyebilir. Bunun bir örneği, 4.2.2 çalıştıran Nexus cihazlarında, bu seçenek açıkken, yerleşik Takvim uygulamasının bu seçenek kümesiyle yeniden başlatmaya devam etmesidir; çünkü önbelleğe alınmış arka plan işlemini durdurmak, takvimin içerik sağlayıcısının kaldırılmasına neden olur ; Takvim güncellemelerini kontrol etmek için hizmet döngüsünün birbirini yeniden başlatmasına neden olur. Bu durumda, döngü pilinizi çok hızlı bir şekilde tüketir.


Yeniden başlatma hatası hala Android 6.0'da var ....
Henry Hu

@HenryHu "İşletim sisteminin davranışını yalnızca sınama amacıyla değiştirecek olursam işe yaramaz" gerçekten bir hata değil.
Dan Hulme

1
ancak sorun başka durumlarda da ortaya çıkabilir. Bellek baskısı olan bir senaryoda, Takvim uygulaması da öldürülmekte ve yeniden başlatılmaktadır. Gerçekten bir servis olmalı.
Henry Hu,

8

Geçenlerde aynı ayarın (arka planda çalışmasına izin verilen işlem sayısı) olduğunu buldum ve GT-S7562L'deki ayarımı "Standart Sınır" dan sadece 1'e düşürdüm. Performansta hemen önemli bir gelişme gördüm ve şimdiye kadar hiç sorun olmadı. Çaresizlikten bir değişiklik yaptım - telefonum neredeyse bir tuğlaya dönüşmüştü. Sürekli yavaş çalışıyordu ve çoğu zaman sadece kilitleniyordu. Android sistemlerinin bir eksikliğinin, uygulamaların gidene kadar hafızayı almaya devam etmelerine izin verdiklerini okudum. Belki bu sorunu telefonum için çözdüm. Sanırım birkaç gün içinde bileceğim, ama şimdiye kadar oldukça mutluyum.


1
NOKIA 5'imle aynı! UTANÇ!!! Aygıtı tekrar kullanılabilir hale getirmek için af ***
BRICK'i kullanma aylarını

2

4 arka plan işlemi seçerek daha iyi performans elde ettim. Standart limit 20 arka plan işlemidir. Alcatel A564C ONETOUCH POP ICON Düz Konuşma.


1
Standart sınırı nasıl biliyorsunuz?
polynomial_donut

4 NOKIA 5 ile kullandığım şey
marcolopes

1

Telefonun arka plan işlemine limit koymak, telefonunuzun performansını gerçekten artırabilir. Yalnızca bir uygulamayı açarsanız, telefonun yüklenmesi belirli bir uygulama tarafından kullanılacak gerekli dosyaları ilk yükleyeceği için yüklenmesi birkaç saniye sürecektir.

Başka bir avantaj, arka planda işlem yapılmaması nedeniyle batarya ömrünü uzatabilirsiniz.


1
Bu cevabı yedeklemek için herhangi bir referans var mı, yoksa bu deneyiminize dayanıyor mu?
Andrew T.

Belki de arka plan işleminin eksikliği aşırı uygulama yükünü telafi ediyor?
marcolopes

1

no background processesTelefonunuzu seçerseniz , 1995 Nokia cep telefonuna geri dönecektir. Her türlü bildirim güncellemesini ve prosser veri iletimini durdurur, telefonunuz yalnızca cep telefonu numarası servis sağlayıcınızdan bir arama veya mesaj almak için gerçekleştirir.

Telefonunuzu 2 yaşına gelene ve çok yavaş bir performans gösterinceye kadar standart arkaplan işlemlerinde tutun.

Akıllı ve en son bilgilerle iletişim halinde olmak için en az 1 veya 2 arka plan işlemine devam etmelisiniz.

Tüm arka plan aktivitelerini sadece seçici olarak durdurmak için mevcut olan bir seçenek daha mevcut, pil ömrünüzü koruyacak ve ayrıca ısıtma sorunlarını azaltacak (??).


1
Lütfen bu web sitesinde SMS / Chat lingo kullanmayın. Aynı zamanda espri anlayışı da eksiktir, o yüzden bunu da önleyin. İngilizce konuşma ve dilbilgisi yeteneğinizi en iyi şekilde kullanmaya çalışın. Yardım sayfamıza bakın .
Tamoghna Chowdhury

Benim Nokia 5, 1 yaşında ve kutunun bir BRICK OUT oldu! Onu kullanmanın tek yolu bu ...
marcolopes

1

Daha önceki posterin 1995’teki Nokia’yla ilgili yorumunu beğeniyorum. Kesinlikle çok komik buldum.

Telefonumu maksimum 4 arka plan işlemden geçiriyorum ve standarda göre çok daha yüksek performans gösteriyor. Tüm bildirimlerimi (bildirimler ayarlarında kişisel olarak yönettiğim) dikkat çekici bir fark olmadan alıyorum. Bu ayarın geliştirici seçeneklerinde mevcut olması beni çok memnun etti. Ayrıca, gelişmiş güvenlik ve daha düşük pil tüketimi sağlar.


0

Karşı karşıya kalabileceğiniz sorunlardan biri, arka planda çalışan belirli hizmetlerin (Tasker, Google Konum Hizmetleri vb.) Beklenmedik biçimde sonlandırılması olabilir. Bunun dışında, arka plan uygulamalarını sınırlandırmanın başka bir sorunu olmadığını düşünüyorum.

Düzenleme: seçtiğiniz, yukarıda bahsettiğim uygulamaların çalışmayı durdurmasını imkansız hale getirir. Örneğin, alınan e-postalarda sizi güncellemek gmail için mümkün olmayacaktır.


2
Böyle bir sorun yok.
suresh_chandran

2
Bu yanlış bir bilgidir, bu ayar gmail gibi sistem hizmetlerini etkilemez. Son uygulamalarınızın özelliklerine bir bakın, bunlar ayarın "arka plan işlemi" olarak adlandırdığı şeydir. Daha fazla bilgi için @ dan-hulme tarafından verilen en üst cevaba bakınız.
CauselessEffect
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.