“Telefonda SIM Kart Yok” mesajını kaldırın


19

Son zamanlarda daha yeni bir telefona geçtim ve şu anda eski android telefonumu bir çeşit "ipod" olarak kullanıyorum. Ancak, her zaman sim kartın olmadığı mesajını gösterir. Bunun sadece bir sıkıntı olduğunu biliyorum ama devre dışı bırakmak için yine de var mı? ICS'de özel anlamda 4 rom çalıştırarak rootlandım. Bu mesajı kaldırmak için yanıp sönebileceğim bir şey var mı? Veya hücresel radyoyu tamamen devre dışı bırakmak?

Ekran görüntüsü
Ekran görüntüsü (daha büyük versiyon için tıklayın)


Ben sadece bu amaçla eski Sim kartlarını saklama eğilimindeyim
Journeyman Geek

Durum çubuğundan 'SIM yok' öğesini kaldırmak için Xposed modülleri var, ancak HTC'yi kilit ekranından çıkarmak için hiçbir şey bulamıyorum.
RossC

Yanıtlar:


6

Build.prop dosyasına bir giriş ekleyerek "SIM Yok" bildirimini Galaxy S3 S4 ve Not 3'ten kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için root'a ihtiyacınız var.

JRummy'nin Build Prop Editor'unu kullanmanızı öneririm . Yükledikten sonra uygulamayı başlatın ve sağ alt simgeyi (bir +işaret) tıklayın.

İlk kutuya böyle bir açıklama girebilirsiniz (bu isteğe bağlıdır):

# Remove "No SIM" from notification bar

İkinci kutuya şunu girin:

ro.config.donot_nosim= true

Sonra kaydedin ve yeniden başlatın.

"SIM Yok" açılır penceresi gösteriliyorsa veya "SIM Yok" bildirim simgesini alıyorsanız, aşağıdakileri yazan bir giriş arayın:

ro.config.tima=1

ve bunu şu şekilde değiştirin:

ro.config.donot_nosim= true

Bu yine de işe yaramazsa, kaldırmayı deneyin ro.config.tima=1veya 1 yerine 0 olarak ayarlayın.

Ayrıca sys.hiddenmenu.enable=1, build.prop öğenizde yoksa gizli menüyü etkinleştirmek için de ekleyebilirsiniz .


Bu Talimatlar benim Not 4'te benim için çalıştı.
cloneman

Not 2 üzerinde çalıştı.
abeboparebop

Bu köklü Not 3 üzerinde çalışmadı. Denenmiş ro.config.tima = 0, yanlış ve ro.config.donot_nosim = true ve 1. Bummer ile her yapılandırmada tamamen kaldırıldı. Bir Xposed modülü kullanarak sarın.
psouza4

4

Kök erişiminiz varsa:

  • Play Store'dan ücretsiz " Notifications Off " uygulamasını indirin;
  • aç onu;
  • "system ui" sözcüğünü bulana kadar aşağı kaydırın ve işaretini kaldırın;
  • kaydetmek için üstteki küçük disket simgesine basın.

Bu, sayfa artı Sprint Not 3 için geçerlidir.


Uygulama kulağa hoş geliyor, ancak bu potansiyel olarak önemli olanlar da dahil olmak üzere tüm sistem uyarılarını devre dışı bırakmıyor mu?
Tobias Kienzler

@Tobias: olacak, bu çözüm olmamalı
psouza4

4

Uçak modunu açın, WiFi'yi etkinleştirin. Sorun gitti.


3
Uçak modunun (a) etkinleştirilmesi SIM kart kalıcı bildirimini kaldırmadı ve (b) Not 3'üme yeni bir kalıcı bildirim ekledi. Ne yazık ki bu cevap bir büst.
psouza4

1
Uçak moduna girdikten sonra telefonu yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlatıldığında, muhtemelen mobil ağa asla bağlanmaya çalışmadığı için bildirim asla gelmez.
CodyF

Köklenmemiş S5'te psouza4'ün doğru olduğunu onayladı. Şimdi durum çubuğunuzda İKİ sinir bozucu simge olacak ve CodyF'in yeniden başlatmanın bir etkisi yok. Yani, bu çözüm yararsız olmaktan daha kötüdür.
ctb

2

Uçak Modunu açın. Wifi gerekmedikçe wifi kapatacak sonra başka ne yapacağımı bilmiyorum.


Çoğu Android telefonun komik küçük tuhaflığı: Uçak Modu'nu ve ardından WiFi'yi açabilirsiniz. Böylece hücre telsiziniz ve GPS'iniz kapalı kalır, ancak WiFi'niz çalışır. Ancak bunun Asker'e nasıl yardım edeceğini görmüyorum.
ale

1
@Al - Bu sadece Android'in bir tuhaflığı değil. iPad'ler benzer çalışır - Uçak modu hala Wifi'yi bağımsız olarak açmanıza izin verir.
wbogacz

Bu doğru çözüm.
Tobia

1
Bu sorunun yinelenen bir cevabında belirtildiği gibi, en azından bazı telefonlar için (belki de hepsi?), Bu yardımcı olmaz. Uçak sim kart yok simgesi ve bildirimini SÖYLEMEK değil, aynı zamanda kendi uçak modu simgesini de tetikler. Bu cevabın yararsız olduğu kanıtlandı.
ctb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.