Chrome'daki arama motorları listesine DuckDuckGo ekleyin


12

Samsung S3 Rooted telefon kullanıyorum. Google Chrome'u, arama motorları listesine DuckDuckGo eklemek için özelleştirmek ve belki de varsayılan adresim yapmak istiyorum.

Bunu varsayılan olarak kromda yapmak mümkün değildir. Bu soruyu Google'da aradım ve bunu yapmanın bir yolunu bulamadım.


Bir çok insan çevrimiçi olarak konuşuyor: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2097329 ve burada forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1545359 Bunu yapmalı. Chrome Beta'ya ihtiyacınız olabilir, ancak yine de Play Store'da.
RossC

Teşekkürler Ross Ama Android'deki Google Chrome sabit kodlanmış gibi görünüyor. Arama ifadesinden önce "search? Q =" ifadesini ekler. Bu nedenle "test" araması duckduckgo.com/search?q=test ile biter ve "test" yerine "arama" kelimesini arar
Christ-OFF

Chrome BETA'da TAM BİR DEĞİL, ilk yorumumdaki 2 yayında belirtilen ayarları değiştirmeye ne dersiniz? "Last_known_google_url": "dan Değişim google.com " "last_prompted_google_url": " google.com " Kime: "last_known_google_url": " duckduckgo.com/?q= " "last_prompted_google_url": " duckduckgo.com/?q= " Sen Chrome'da yapamaz, ancak BETA iyi çalışmalıdır. Ben sadece birisinin bunu izledim ve telefonda iyi çalıştı! EDIT: eski bir telefon ve ESKİ krom beta. Korkarım daha yeni olanlarla çalışmayabilir.
RossC

DuckDuckGo eklemek için umutsuz olan herkes bu çözümü alternatif Chrome tabanlı tarayıcı ile deneyebilir - android.stackexchange.com/a/148880/137930
The Somberi

Yanıtlar:


11

Bu artık Chrome 57'de mümkün. Sadece DuckDuckGo'yu ziyaret edin, bir arama yapın (herhangi bir şey arayın), ardından Ayarlar> Arama motoru'nu ziyaret edin ve sayfanın altında DuckDuckGo listelenmelidir.


DuckDuckGo aramasını yaptıktan sonra, Chrome'un Arama Motoru sayfasında hala DDG'yi bulamıyorsanız , (yaptığım gibi, Chrome 61'i kullanarak) DuckDuckGo.com'a gidip aşağıdakileri yapmanız gerekebilir :

 1. Web sayfasının sağ üst köşesindeki DDG'nin üç satır sembolüne ( ) dokunun .
 2. Diğer Ayarlar'a dokunun .
 3. DuckDuckGo'yu Yükle bölümüne gidin ve "Talimatların bağlantılarını göster." Olduğundan emin olun. Açık olarak ayarlanmıştır .
 4. Kaydet ve Çık'a dokunun .
 5. DuckDuckGo.com'a geri dönün, görürseniz Chrome'a ​​Ekle düğmesine dokunun ; görmüyorsanız, DuckDuckGo'yu Chrome'a ​​Ekle düğmesini bulmak için aşağı kaydırın ve buna dokunun.
 6. "Gizliliğinizi Geri Alın!" mesajı görünmelidir. Talimatlarını izleyin:
  1. ) Google uygulamasının resim açıklamasını buraya girintarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç noktalı sembolüne () dokunun .
  2. ) Ayarlar'a ve ardından Arama motoru'na dokunun .
  3. ) Şimdi, seçtiğiniz için DuckDuckGo altta olmalıdır ; Hiç değilse benim içindi.

Umarım bu senin için de işe yarar!


1
Köklendirilmemiş Android (Samsung S6) üzerinde çalışır.
jrw32982 Monica
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.