Samsung Galaxy disklerini bir Linux Sistemine (USB kablosuyla bağlı) nasıl takabilirim?


11

Samsung Galaxy S i9000'i USB kablosuyla bir Linux makinesine bağladım.

Galaksinin disklerine linux makinesinden bu kabloyla nasıl erişebilirim (kablosuz olarak veya kapağı açıp sd kartını çıkararak değil).

Linux makinesinde / dev / disk / by-id / altında monte edilebilen bir şey bulamıyorum.

Düzenleme: USB ile bağlıyken, galaksi android cihazının bildirim çubuğunda bir USB simgesi var. Bildirim çubuğunu aşağı sürüklediğimde, bir "USB bağlantısı" öğesi görüyorum. Ama onunla hiçbir şey yapamam veya değiştiremem.


Kabul edilen cevaptan adımlar:

1) Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme USB Debuggingbölümüne gidin ve kapatın.

2) Ayarlar - Telefon Hakkında'ya gidin ve USB bağlantısını olarak değiştirin Ask on connection. Belki mass storagede işe yarayabilir, ancak benim durumumda kieshala bu ayarla bağlantıyı engelleyen bazı samsung uygulamaları vardı , bu yüzden tercih ederimask

3) Cihazı USB kablosuyla bağlantı kutusuna bağlayın. Android cihaz bir menü getiriyor, seçinmass storage

4) Android cihazın bildirim çubuğunda bir USB simgesi görünmelidir. Aşağı sürükleyin ve seçinmount...

Bağlantı kutusuna otomatik olarak hiçbir şey monte edilmezse /media/manuel olarak monte etmeniz gerekir.

Bu komutla linux kutusundaki syslog'u izleyebilirsiniz, USB kablosunu bağlamadan önce sudo hakları olan bir kullanıcının konsoluna yazın:

sudo kuyruk -f / var / log / syslog

Durumu analiz etmenize yardımcı olan kabloyu bağladıktan sonra bazı mesajlar görünmelidir.

Bu bağlantı da iyi bir kaynaktır: http://androidforums.com/android-lounge/115574-solved-cannot-mount-android-device-via-usb-linux.html

Yanıtlar:


6

Git Settings -> About phone -> USB Settingsve Yığın Depolama olarak ayarlayın. Ayrıca etkinleştirmeniz veya devre dışı bırakmanız gerekebilir Settings -> Applications -> Development -> USB debugging. Aygıtı bağladığınızda sürücülerin PC tarafından görülebilir olması gerekir, ancak ayrıca bahsettiğiniz USB bildirimini tıklamanız ve depolama biriminin erişilebilir olması için PC'ye gerçekten monte etmesini söylemeniz gerekir. Son olarak, daha fazla bilgi için buna bakmayı deneyin: http://androidforums.com/android-lounge/115574-solved-cannot-mount-android-device-via-usb-linux.html


Gittim Settings --> Applications, ancak alt menü yok USB Settings. Ben alt menüleri bkz Unknown sources, Manage applications, Running services, Developmentve Samsung Appsorada. USB SettingsGizli bir yerde olmasını umarak aramaya devam edeceğim .
mit

Ayrıca check-in yapabilirsiniz Development- USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmeyi / devre dışı bırakmayı deneyin ve herhangi bir etkisi olup olmadığını görün. Etkinleştirilirse, devre dışı bırakılması USB Ayarları menüsünün görünmesini sağlayabilir.
Matthew

USB Hata Ayıklamayı açmak aslında biraz yardımcı olur. Artık bildirim çubuğunda, takma veya çıkarma işlemine geçirilebilen farklı bir USB bağlantı öğem var. mountAndroid cihazında "Dosyalarım" klasörüne ayarladığımda artık erişilemiyor. Ama linux makinesine nasıl bir şey monte edebilirim? / dev / disk / by-id içinde daha fazla sürücü yok. Ayrıca / medya boş.
mit

Hmm Biraz araştırdım ve USB Settingsgörünebilir Settings -> About phone, orada olup olmadığını görebilir ve eğer öyleyse, Yığın Depolama'ya ayarlayabilir misiniz?
Matthew

1
Ayrıca montaj problemlerimi şimdi çözebilirim, farklı bir linux kutusuna gitmem gerekiyordu, ilk kutudaki usb kartı kırılmış gibi görünüyor. Şimdi çalışıyor. Tekrar teşekkür ederim, sizin gibi insanların etrafta olması iyi.
mit
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.