Android cihazın donanım özellikleri nasıl elde edilir?


32

İşlemci mimarisi, RAM vb. Gibi Android cihazımın donanımı hakkında nasıl bilgi bulabilirim?

Yanıtlar:


20

Android Sistem Bilgisi , telefonunuzla ilgili bilmek istediğinizden daha fazla ayrıntı anlatan, piyasadan ücretsiz bir uygulamadır. CPU ve Hafızanız hakkında istediğiniz tüm detayları ve çok daha fazlasını içerir.

Kurun, uygulamayı başlatın ve Systemaradığınız tüm bilgiler için sekmeyi kontrol edin .


Beni APK paketine bağlayabilir misin? Her nedense, Market'ten erişebileceğim uygulamalar oldukça sınırlı - basit bir Terminal bile yok. Çevrimiçi olarak gördüğüm birçok uygulamayı özlüyorum.
Oxwivi

AppBrain üzerinden almak mümkün olabilir: appbrain.com/app/android-system-info/com.electricsheep.asi
Martin

Hayır, APK yok. Bunun için Googling'i deneyeceğim, teşekkürler.
Oxwivi

@Oxwivi Piyasada görünmeyen şeylerle ilgili yardım almak istiyorsanız bu soruyu görün: android.stackexchange.com/questions/896/…
Matthew

@Matthew, ilginç bir uygulama, aradığım uygulama ücretsiz olsa da, teşekkürler! Her durumda, uygulamanın APK dosyasını biraz Googling ile buldum. Denemek ve sorunumu çözerse bu cevabı kabul ediyorum.
Oxwivi


5

Settings -> About Phonebilmek istediklerinin çoğunu söylemelisin. Bunu yapmazsanız, en azından daha fazla bilgi için google'da arama yapabileceğiniz bir model adı söyler.

'Telefon Hakkında' bilgilerim, diğer şeylerin yanı sıra Model, CPU bilgisi (yani hangi CPU) ve Bellek bilgilerini listeler. Ama CM7'yi Gingerbread ile çalıştırıyorum.


Cihazımdaki (Çince aPad) bu bölüm yalnızca bellek boyutu, bellenim, çekirdek sürümü ve yapı numarası ile ilgilidir. Model numarası da belirtildi, ancak yalnızca genel diyor.
Oxwivi

İlgili bilgiyi Hakkında'da bulduysam bu soruyu sormazdım.
Oxwivi

@oxwivi Hiç kimse zaten bildiğiniz veya bilmediğiniz bir şeyi bilmenin bir yolunu yoktur. Zaten biliyorsunuz, Settings > About phonebu yüzden bakmak için bariz bir yer olduğunu düşünüyorsunuz. Bu seçeneğe aşina olmayan bir kullanıcı, orada aradıklarını bulabilir. Diğer kullanıcıların en iyisini varsayarsak daha iyi bir topluluk oluşturabiliriz!
Amanda,

1
@Amanda, özür dilerim, ancak benim için terminal ve benzeri şeyler arayan kullanıcılar için çok açık bir şey gibi geldi.
Oxwivi

3

En sevdiğim AIDA64 uygulaması.

AIDA64'ün ekran görüntüsü

Android kutuları satın alıyorum (> son 6 ay içinde> 10 marka / model) ve arkadaşları için test ediyor / onaylıyordum. "Koyun eti kuzu gibi giyinmiş" ifadesini duydunuz mu? Tezgahımda geçenleri anlatıyor. Ekran görüntüsü, bir Amlogic S812 CPU'ya sahip olduğu ilan edilen bir "M8S" kutusunda yapılan bir AIDA64 taramasıdır. Bu uygulama (2) AMLogic Meson8 8726-M8 - Bu alıntı QED'dir.


@AaronGillion, SE'de görüş temelli cevaplara izin verilmiyor, soru-cevap formatına uygun olmadıkları için teşvik edilmiyor. Gönderiyi düzenliyorum ve tüm yorumlarınızı eski olarak işaretliyorum, bu nedenle onları kendiniz silmek zorunda değilsiniz.
Tamoghna Chowdhury

Diğer uygulama muhtemelen CPU-Z'di, değil mi? Fiyatlandırma ve seçeneklerin yanı sıra, nesnel olarak önerdiğiniz uygulamanın özelliklerini açıklayın.
Tamoghna Chowdhury

2

Üreticinin web sitesini kontrol edin veya GDGT gibi bir gadget veritabanına erişin .


Çeyrek ayrıca uygulama içinde mevcut olan sistem bilgisine sahiptir. Açın, "Sistem bilgisi" ne dokunun, CPU / GPU ve diğer donanım özelliklerinin bir listesini görüntüler.
thunsaker

URL kısaltıcıları burada kullanmayın.
ale

@ al-everett: Gelecekte bunu hatırlayacağım. Biraz bağımlıyım.
thunsaker

2

CPU-Z , Google Play Store'da Android için kullanılabilir. Donanım bilgilerinizi içinde görebilirsiniz.


0

Kurulum gerektirmeyen hızlı bir çözüme ihtiyacınız varsa bu siteyi ziyaret edin

http://www.seedevice.com/

Cep telefonunuzla ilgili tüm özellikleri verecektir, @Martin cevabında bahsedilen uygulamanın size derinlemesine bilgi verecektir.

Yasal Uyarı: Bu siteye sahibim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.