Sözlü bildirimleri nasıl kapatabilirim?


10

Samsung Galaxy S telefonumdaki ayarları, bir çağrı alırken gerçekten bir zil sesine sahip olacak şekilde nasıl değiştireceğinizi anlayamıyorum.

Sesli arama geldiğinde "123-456-7890 numaralı telefondan sesli arama" veya "Fred'den sesli arama" mesajı görüntülenir. Ayarlanmış zil sesini nasıl ayarlayacağımı biliyorum ... ama sesi nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.

Peki bu sözlü bildirimleri nasıl kapatabilirim ve ayarladığım zil sesini nasıl geri alabilirim?


aramaları "açıklayan" bazı üçüncü taraf uygulamalarınız var gibi görünüyor.
Ryan Conrad

3
Ayrıca Erişilebilirlik Ayarlarında bu işlevselliği sağlayan bir şey olup olmadığına bakın.
Sparx

Yanıtlar:


8

Droid 2 cihazımda Ayarlar> Çağrı Ayarları> Arayan Kimliği Okuma ... altındadır, sonra Yalnızca Zil, Arayan Kimliği sonra Zil veya Arayan Kimliği Tekrarını ayarlayabilirsiniz. Farklı bir telefonunuz olduğunu anlıyorum, ama umarım bu yardımcı olur.


Droid'imde Arayan Kimliği Okumam yok (2.2.1). Bir kulaklık kullanırken bu seçeneğe sahip olmak isterdim.
TomG

Tek aldığım kulaklığımdaki numara. Ama eşim, aynı zamanda bir Droid 2 kullanıyor, Arayan Kimliği alıyor. Bulabildiğim tek fark, bir LG kulaklığı ve bir Jawbone'um olması.
LeoB

6

Galaxy S2 için gidin Settings -> Language and Input -> Text-to-speech outputve kapatın Driving Mode. Bu, hem çağrı hem de mesajlaşma okumasını kapatmalıdır.


1
Bu Gingerbread ile bir Galaxy S üzerinde aynı yerde
GAThrawn

Bu nihayet bana bu ayarın nerede olduğunu söyledi, farklı telefonlarda farklı yerlerde görünüyor!
Keith K

5

Epic 4G'de (diğer Galaxy S telefonlar için aynı şeyi hayal edin):

Ayarlar -> Metin Okuma -> Gelen Arayan Kimliğini Söyle


1

Galaxy S2 için, Ayarlar, Ses girişi ve çıkışı, Metin-konuşma ayarları, Sürüş modunu kapatın, bu hem arama hem de mesaj okuma özelliğini kapatmalıdır.

Aslında, sürüş modu ayarlarına gitmeli ve gelen çağrı okuma seçeneğini devre dışı bırakmalısınız. Yeni e-posta vb. İçin okunan tüm mesajları devre dışı bıraktım. Telefonumun benimle konuşmasını istemiyorum! Sürüş modunu kapatmak yeni Galaxy s2 cihazımda çalışmadı.


1

Bu AT&T SGS2 (SGHi777) için geçerlidir. Sorunum "Sesli Komut" uygulamasını çalıştırdığımda başladı. Sürüş moduna başladım, ancak kapattıktan sonra bile yine de kulağımdaki CID'yi okuyacaktı. Buradaki tüm cevapları okuduktan ve her şeyi denedikten sonra hala problemim vardı. Sonunda -Ayarlar-> Ses girişi ve çıkışı-> Metin-konuşma ayarları-> "Her zaman ayarlarımı kullan" seçeneğini işaretledim. Sonunda barış var. Beni doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olan herkese teşekkürler.


1

İçeri girin Settings->Accessibilityve "Geri konuş" un işaretini kaldırın.


1

Tamam, ben de aynı problemi yaşadım.

Girin Settings, sonra İleri'yi tıklayın Voice input and output, tıklayın Text-to-speech settings, oradan bir şey görmelisiniz Driving Mode. Yanında bir işaret varsa, sorununuzu buldunuz. Sürüş modunu açtığınızda ses, numarayı okumayı durduracaktır.

Bu düğmeyi yanlışlıkla bir süre önce tıkladım ve geçen hafta onu nasıl geri koyacağımı çözmeye çalıştım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.