Sıfırlama nedir ve fabrika ayarlarına sıfırlama nedir?


21

XDA Geliştiricilerinde , Fabrika ayarlarına sıfırlama veya donanımdan sıfırlama yapılması gerektiği belirtilmiştir . Sıfırlamanın ne olduğu konusunda biraz kafam karıştı. Fabrika ayarlarına sıfırlama Sanırım fabrika ayarlarına telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanması için seçenek kullanılmıyor.

Yanıtlar:


18

Aygıtta tüm gücü kestiğinizde ve ardından bu durumdan başlattığınızda, sık sık sıfırlama yapılır. Normalde pili çıkarın, sonra tekrar takın ve yeniden başlatın. Fabrika ayarlarına sıfırlama konusunda haklısınız - işletim sisteminden ayrılarak tüm ayarlarınızı ve verilerinizi siler. Ne yazık ki, bazı insanlar gerçekten "fabrika ayarlarına sıfırlama" anlamına geldiklerinde "donanımdan sıfırlama" kullanıyorlar.


Kısa ve tatlı cevap için çok teşekkürler. Yani, telefonumu kapattığımda pili kullanmayı bırakmadığı anlamına mı geliyor? Ve basit yeniden başlatmadan ziyade sert sıfırlama için atması gereken ekstra adımlar nelerdir?
İsmail

Çoğu Android telefon aslında kapatıldığında tamamen kapanıyor. Gücü ve ardından geri yükleme yeterli olmalıdır. Yeniden başlatma işleminin de iyi olacağından şüpheleniyorum - "yumuşak" bir yeniden başlatma genellikle bir uygulamayı kapatıp tüm aygıtı yeniden başlatmak yerine yeniden başlattığınızda gerçekleşir. Örneğin, DOS'a çıkıp ardından Windows'u yeniden başlatarak, Windows'un eski sürümlerini "yeniden başlatabilirsiniz".
Matthew

Bence "donanımdan sıfırlama", "fabrika ayarlarına sıfırlama" ile eşanlamlı hale geldi, zira telefon teknolojisi desteği söz konusu olduğunda. Pili çektiğiniz ve telefonu yeniden başlattığınız bir "sert yeniden başlatma" olurken, "yumuşak yeniden başlatma" güç seçenekleri menüsünden yeniden başlatmayı seçecektir.
Tester101

“Fabrika ayarlarına sıfırlama konusunda haklısınız - tüm ayarları ve verileri silerek işletim sisteminden ayrılıyor.” Bu, Fabrika Ayarlarına Sıfırlamanın / data ve / cache silme ile tamamen aynı olduğu anlamına mı geliyor? Tüm dahili hafızayı yeniden biçimlendirerek ve telefonunuzdaki gerçek bir gömülü ROM'daki bir görüntüdeki her bir bölümü yanıp sönerek, telefonunuzu "fabrika" durumuna geri döndürdüğünü düşündüm, ama durum böyle gözükmüyordu. Böyle bir şey olsaydı, "tuğla" bir telefon geri yüklemek kolay olurdu sanırım. Üreticiler çok fazla maliyet baskısı altında olmalılar. ;)
Lawrence I. Siden

@lsiden Ne yazık ki biçimlendirmez ve yanıp sönmez. Kilitli bir önyükleyici değiştirirseniz bunu yapabilir /system, ancak standart bir fabrika ayarlarına sıfırlama yalnızca isabetleri /datave /cachedediğiniz gibi.
Matthew
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.