SD kart bölümleme? niye ya? Nasıl?


23

Cm7'yi yükleyeceğim ve bana öyle geliyor ki SD kartımı bölmek 'iyi'.

Biraz okudum, ancak bir Android telefon bilgisayara bağlandığında dahili bölümlemenin toplu depolama olarak erişilebilir olup olmayacağından emin değilim.

Bilgisayarım üzerinden hala SD kartımdan / dosyalarına dosya aktarmak istiyorum. Harici bölümdeyse dosyaları nasıl yedekleyebilirim?

SD kartım 16GB ise ne kadar büyük ext bölmesi iyidir?


Android 2.1 üzerinde HTC Desire


1
Ext, herhangi bir eklenti olmadan Windows'ta görünmez. Linux ile sorun yok.
Matthew

Yanıtlar:


18

Hisse senedi Samsung 2.1 Eclair sürümünü çalıştıran köklü bir Samsung Spica'dayım.

Dahili hafızam yaklaşık 160 MB ile sınırlı olduğundan, yeterince basit bir çözüm ve tercihen ücretsiz bir yazılım arıyordum. 8 GB'lık bir kartım ve IMO'm var, 1 GB ayırmak, gelecek nesil için saklamak istediğim tüm oyunlar / uygulamalar için yeterli olacaktır ancak sahip olduğum sınırlı dahili hafıza içerisinde yer kapatamaz.

Link2SD girin - ücretsiz ve Android 1.6 ve üzeri ile çalışır.

Ayrıca bir bölümlendirme aracına ihtiyacınız olacak - yeniden bölümlendirme / yeniden boyutlandırma sırasında hiçbir verinin silinmediğinden emin olmak için mükemmel Easeus Partition Manager (EPM) yazılımını kullandım.

 1. İlk önce, EPM'yi indirin ve yükleyin.
 2. Depolama kartınızı kart okuyucunuza yerleştirin.
 3. EPM'yi başlat
 4. Kartınız, PC'nizdeki diğer sürücüler / bölümler arasında görünür olmalıdır.
 5. Kartınızdaki bölümü seçin - varsayılan olarak tüm uzunluğu kapsamalıdır. Ayrılmamış Alan boyutu uygun bir boyutta olana kadar sağ tıklayın ve RESIZE / MOVE öğesini seçin ve ardından Bölüm Boyutunu Küçültün (Windows'ta bu gösterilir). (Ayrılmamış alan, uygulamalarınızın depolanacağı bölüm olarak ayrılır.) Tamam'ı tıklayın.

Bir kenara - Link2SD, FAT / FAT32 biçiminde oluşturulan ikinci bölümün (uygulamalarınızın içinde kalacağı) kullanımını desteklese de, Windows yalnızca ilk PRIMARY bölümünü tanır; bunun FAT / FAT32 olması. Her durumda dosya sistemi olarak ext2 / ext3 veya ext4 kullanıyor olacağız.

İleriye ...

 1. Bu yeni Ayrılmamış Alanı sağ tıklayın ve CREATE öğesini seçin. Yukarıda söylediklerimi açıklayan uyarıda EVET'i tıklayın.
 2. Şimdi, Bölüm Etiketi'ne "AndroidApps" gibi bir etiket yazın veya size uygun olanı yazın.
 3. Bu ELEŞTİRELDİR - OLUŞTURMA AS OLMALIDIR
 4. EXT3 olarak Dosya Sistemi'ni seçin ve Tamam'ı tıklayın.
 5. Ana pencerenin sol üst köşesinde (büyük mavi onay işareti simgesi) UYGULA'yı tıklayın. EPM operasyonları yürütecek. Tebrikler! Kartınızı yeniden bölümlediniz ve veri kaybı yaşamadınız. (İnşallah!)

Telefonunuza Link2SD taktığınızı ve SD kartın tekrar takıldığını varsayalım. 11. Telefonunuzu yeniden başlatın.

 1. Link2SD'yi başlatın ve bölümünüzü algılamalıdır.

 2. Şimdi bir uygulama listesi görüntülenir. Karta taşımak istediğiniz uygulamayı ve ardından LINK OLUŞTUR öğesini tıklayın.

Bu kadar.


mükemmel adım adım nasıl yapılır. Şimdiye kadar, bölümlendirirken SD kartımdaki tüm verilerimi kaybedeceğimi sanıyordum. Bu yüzden :-)
Radek

1
evde benim comp SD kart okuyabilir emin değilim. Kart telefonun içindeyken SD kartı bölümlendirebilir miyim?
Radek

1
Gerçekten, yapabilirsin. Yaptım. USB hata ayıklama etkin oldu ve ayrıca gerekli Samsung sürücüleri yüklü vardı. Bazen, yalnızca USB Yığın Depolama Modu kullanılıyorsa, cihazın (ve kartın) EPM'de görünmeyeceğini unutmayın.
Sparx

SD Kart ile MicroSD kartınızı veya cihazınızın kullandığı diğer depolama ortamlarını kastediyorum. Çoğu zaman, bir kir ucuz harici çoklu kart okuyucu satın alabilirsiniz.
Sparx

Dizüstü bilgisayarınızda, MicroSD kartları bir adaptör olmadan okuyamayan bir dahili kart okuyucum var. MicroSD kartımı cep telefonumdan çıkarmadan bu bölümü yapıp yapamayacağımı merak ediyordum. ... iyi ben adaptör aldım ;-)
Radek

6

Bir Windows kullanıcısı için "yığın depolama", bölümlendirmeden sonra SD kartın FAT32 bit kalanını ifade eder. Dahili bölüm normal olarak Windows'ta görünmez.

Dahili bölüm bazı "uygulamalarımı SD kartta sakla" uygulamaları tarafından kullanılacaktır. Bazıları FAT32'yi, bazıları ext2 / ext3 / ext4'ü kullanır. İkincisi için, dahili depolama alanınızın bir uzantısıdır (bazı uyarılarla)

Şahsen, bir bölüm kullanmıyorum: alphrev.nl'den özel Oxygen (CM7 için iyi sanırım) HBOOT'um var . Tabii ki, bu herkesin çay bardağı olmayabilir, bu yüzden onu ROM Manager veya özel kurtarıcılardan (AnomRa, ClockWorkMod etc) kullanarak bölümlendirebilirsiniz. Veya telefonunuzdan ziyade manuel olarak bölümlemek için bir linux live cd kullanın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.