Com.google.android.gsf.login neden Google Play Hizmetlerini yüklemem gerektiği konusunda beni uyarıyor?


13

Bu, en son stok işletim sistemi sürümünü (v4.4.2) çalıştıran bir Nexus cihazıdır, zaten Google Play Hizmetleri yüklüdür (ayarlardaki Uygulama Bilgilerine göre v4.2.43). Bazı bilinmeyen uygulamalar neden güncellememi istiyor? ( com.google.androidPaket adının bir kısmının, muhtemelen Google tarafından AOSP Android'in üstünde Google katmanlarının bir parçası olan bir uygulama olduğunu, ancak neden tek hata mesajı ve uygun uygulama adının bulunmadığını gösterdiğini anlıyorum)?

Bir uygulama Google Play Hizmetlerinin yüklenmesini gerektirir: com.google.android.gsf.login tarafından istendi

Bir uygulama
com.google.android.gsf.login tarafından talep edilen Google Play Hizmetlerinin yüklenmesini gerektirir

Nedir com.google.android.gsf.loginve neden istediğini yapmalıyım? Bu bir yok Store sayfasını ve bu isimde benim uygulamalar listesinde görünmüyor. Android Sistem Bilgisi'nin daha ayrıntılı Uygulamalar görünümü ile ilgili biraz araştırma , Google Services Framework'ün com.google.android.gsfve Google Hesap Yöneticisi'nin com.google.android.gsf.loginaradığımız olduğunu gösteriyor.

ASI'de com.google.android.gsf ASI'de com.google.android.gsf.login

Android'in bildirim çubuğundan bildirimi tıkladığınızda, Play Store'un Google Play Hizmetleri sayfasına, "Yenilikler" bölümünde belirtilen en son sürümün 4.2.42 olduğu ve yüklediğimden daha eski olduğu ve Güncelle düğmesi yok (zaten en son sürümü çalıştırdığımı gösteriyor).

Yanıtlar:


2

Nexus 4 cihazımda benzer bir sorun yaşadım, işte sorunu durdurmak için yaptığım şey:

'Ayarlar' menünüze, ardından 'Hesaplar'a gidin. 'Google'ı seçin ve hangi google hizmetinin senkronizasyon sorunu olduğunu kontrol edin. Senkronizasyon sorunları olan herhangi bir uygulama göremiyorsanız, yukarıda belirtilen 'Laural H' kullanıcısı olarak yapmanız gerekir: hepsini devre dışı bırakın ve düzgün bir şekilde senkronize olup olmadığını kontrol ederek (bir sonrakini etkinleştirmeden önce). Senkronizasyon sorunları olan uygulamayı bulduğunuzda, sorunlu uygulamayı açın ve google kimlik bilgilerinizle giriş yapın.


1

Google Play'in en yeni sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz . Bunu yapmak istemiyorsanız, bunlardan birini deneyin:

  1. Ayarlar-> Hesaplar-> Google-> Verileri Senkronize Et seçeneğine gidin ve tüm Google Hesabı senkronizasyon öğelerinizi ayrı ayrı devre dışı bırakın. Ardından Uygulama Verilerini etkinleştirin ve diğer senkronizasyon öğelerinizi etkinleştirmeden önce tekrar deneyin.

  2. Ayarlar-> Uygulamalar-> Menü-> uygulama tercihlerini temizle'ye gidin.

  3. Play önbelleğini temizleme.

1
Bağlantı kesildi.
mizipzor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.