Pazar güncellemelerini WiFi ağıyla kısıtla


18

Veri planımda bir miktar hacim kaydetmek için, piyasadaki güncellemeleri bir WiFi'ye bağlandığım zamanlarla sınırlamak istiyorum. Her iyi inek gibi, bunun otomatik olmasını istiyorum, başka bir deyişle, bir WiFi ağına bağlıysam, piyasadaki güncellemeleri kontrol edip yükleyin (otomatik olarak güncellememe izin verdiğim uygulamalar için). Bunu yapmanın bir yolu var mı?

HTC 2.2 üzerinde Android 2.2 kullanıyorum. Yardımcı olursa, Tasker yükledim.

Güncelleme: Otomatik senkronizasyon ayarlarını değiştirmek istemiyorum.

Güncelleme II: Köklü değilim ve bir "stok" çözümü arıyorum.


EDGE / 3G'deyken AutoSync'in etkin kalmasını istediğinizi varsayalım? Aksi takdirde, WiFi ve Autosync'i etkinleştirmek basit bir sorun olacaktır.
Sparx

2
Köklendin mi? Tasker hizmetleri öldürme yeteneğine sahip mi? Öyleyse, Mobil veriyken Market hizmetini öldürmek Yeni Güncellemeler Mevcut bildirimlerini ortadan kaldırır. Kablosuz ağa bağlandığınızda, Market hizmetini başlatmak uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini etkinleştirmelidir. Tasker'ı kullanmayın, bu nedenle bu şekilde yapıp yapamayacağından emin olun.
Sparx

Yanıtlar:


3

Market uygulamasının yeni sürümü, tüm uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi (uygulama destekliyorsa) varsayılanları gibi diğer bazı yeni özelliklerin yanı sıra güncellemeleri yalnızca Kablosuz ile sınırlandırmanıza olanak tanır.

Android Police'in bir yazısı var . (Ayrıca beklemek istemiyorsanız indirebileceğiniz apk var.)


4

Bu yalnızca köklü iseniz çalışır, ancak DroidWall Android iptables için gerçekten iyi bir ön uçtur . WiFi ve 3G'ye dayalı verilere, telefonunuzdaki (Market dahil) talep edebilecek her şeye erişimi filtreleyebilirsiniz.


1
Market'in çalışması için yalnızca Market uygulamasına değil, aynı zamanda DroidWall'daki diğer indirme alt sistemlerine de izin vermeniz gerektiğini unutmayın.
Denis Nikolaenko
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.