Ana ekranımda bir kez dokunabilir ve belirli bir kişiye e-posta oluşturmaya nasıl başlayabilirim?


9

Bir kez dokunmama izin veren bir widget, kısayol vb. Arıyorum ve bir sonraki ekran birisi için e-posta oluştur ekranı olup olmadığını görüyorum.

Örneğin, e-postası joe@example.com olan Joe ile iletişim kurarsam, ana ekranımda bir düğmeyi (veya kişi resmi veya etiketi vb.) Tıklayabilir ve joe@example.com adresine bir e-posta başlatılabilir .

Kişi widget'ını kullanırsam Joe'ye tıklarım ve sonra e-posta veya arama vb. İçin bir menü alırım.

Ana ekrandan bir kişiye e-posta oluşturmaya başlamak için tek tıklamayla bir çözüm var mı?


Cevabımın size yardım edip edemeyeceğini merak ettim ya da işe yaramadı mı? Bana haber vermediyse ve ne yapabileceğimi göreceğim
Daniel

@ Daniel Xoom kullanıyorum ve posta widget'ı benim için çalıştı. Teşekkürler!
Alex B

Hoş geldiniz - Yardım
Daniel

Yanıtlar:


12

Hangi telefona sahip olduğunuza bağlı olabilir, ancak HTC telefonlar için bir kişinin "Kısayolunu" ekleyebilir ve kısayolun tüm kişi kartı olmasını veya sadece bir e-posta mesajını (veya sözleşmeyle ilgili herhangi bir işlemi) başlatabilirsiniz.

"Ana Ekrana Ekle" menüsünü getirmek için ana ekranda uzun süre basın, "Kısayol" u ve ardından "Kişi" yi seçin. Burada iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz; bu kişi size bu kişi üzerinde gerçekleştirilecek eylemlerin bir listesini sağlar. "Posta gönder" i seçin. Yeni kısayola tıkladığınızda bir e-posta istemcisi seçmeniz istenebilir, ancak varsayılanı seçip seçmeyebilir ve her seferinde hangi istemciyi kullandığınızı seçebilirsiniz.

Düzenle - Ben sadece bir AOSP özel ROM ile benim Kahraman üzerinde denedim ve "Kısayol" menüsünde bulabildiğim tek seçenek bir kişi eklemek oldu. Bu size iki tıklama yöntemini sağlar - bir kez kişiyi seçmek için ve ikinci kez de "E-posta" eylemini seçmek için.

Edit2 - Android Market'te Posta Widget'ı Ücretsiz buldum , ki tam olarak istediğin gibi görünüyor. Kişinin fotoğraf ve e-posta adresine sahip olacak 2x1 veya 3x1 widget'ları ekleyebilirsiniz. Tek bir tıklama ile varsayılan e-posta uygulamanız o kişiye mesaj göndermeye hazır olarak açılır. 1x1 widget'ına izin veren bir "Pro" sürümü var.

Not: Bu uygulamanın geliştiricisi değilim.

Edit3 - Ayrıca HTC'nin "Kişiler Widget" ı olduğunu gördüm. Bu widget ile, görüntülenecek belirli kişileri veya grupları seçebilirsiniz ve her biri tıklandığında farklı bir varsayılan fonksiyona sahip olabilir. Bu işlevlerden biri gönderme ve e-posta göndermektir. Bunu yapmak için sadece "Kişiler Widget'ı" ekleyin (widget listenizde varsayılan olarak orada bulunmalıdır), ardından widget'ta olmasını istediğiniz grubu seçin (veya bir tane oluşturun) ve ardından widget açıldığında e-posta göndermek istediğiniz kişi. Bu, ilgili kişiye uygulanacak işlevlerin bir seçimini getirir ve daha sonra e-postayı seçebilirsiniz; widget'ta bu kişide bir zarf simgesi görürsünüz. Bunu daha önce özlediğime inanamıyorum :). Umarım bu ya da önceki düzenleme sorunuzu cevaplayabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.