Birinin bir android cihazı kapatmasını nasıl önleyebilirim?


21

Nexus 5'im var. Güvenlik şifresini veya düzenini etkinleştirsem bile, birisi güç düğmesini kullanarak cep telefonumu hala kapatabilir. Bunu nasıl önleyebilirim?


7
Asıl amacın nedir? Sadece seni rahatsız etmek için telefonunu kapatacak bir "arkadaş" için endişeleniyor musun, yoksa başka bir şey mi var?
Dan Hulme

4
Ayrıca, güç düğmesini de çıkarabilir ve değiştirebilirsiniz, böylece telefonun içindeki gerçek elektronik düğmeye artık basılmayacaktır. Elektronik düğmenin bulunduğu güç düğmesinde küçük bir delik açarsanız, düğmeye basmak için bir ataç kullanabilirsiniz. Bir ataç olmadan kapatmak istiyorsanız , cihazı kapatmak uygulamalar da vardır .
Adam Davis,

2
@DanHulme Aklıma gelen ilk kullanım, uzaktan yerleştirmeyi önlemek için cihazı kapatmaya çalışan bir hırsızı engelliyor.
brichins

2
@brchins Telefonun kapatılmasını durdurmak isteyebileceğiniz birçok neden var. Sorun Sinirli Coder'ın birisinin telefonunu kapatmasını durdurmak istemesinin nedeni.
Dan Hulme

2
Asıl endişem hırsızlardı! Telefonunuzu çalıp, artık izlenememesi için kapattılar! Kaybettim Nexus 4 bunu kaybetmek istemiyor!
Sinirli Coder

Yanıtlar:


39

Yapamazsınız (herhangi bir donanım ayarını engelleme.)

Telefonunuzu çalıştırıp özel bir ROM kurarsanız, "Kapat" ve "Yeniden Başlat" seçeneklerini Güç menüsünden kaldırabilirsiniz. Ancak, Nexus 5 (çoğu modern telefonun yaptığı gibi) güç düğmesini 10 saniye basılı tutmanın telefonu kapattığı kablolu bir özelliğe sahiptir. Bu işlem, telefon donarsa yeniden başlatabilmeniz için yapılır. Nexus 5'in çıkarılabilir bir pili olmadığından, bu zor sıfırlama, pilin bitmesini beklemeden kapatmanın tek yolu olacaktır.

Teknik olarak eğiminiz varsa, telefonda her zaman Güç düğmesinin normal şekilde çalışmasını engelleyebilecek donanım değişiklikleri yapabilirsiniz. Ancak, bu tür modlar acemiler için değildir ve garantinizi kesinlikle geçersiz kılar.


Günümüzde hemen hemen her cihaz bu özelliğe sahiptir - kapatmak için uzun basın.
Om Shankar

Bazı cihazlarda, güç düğmesini basılı tutmanın cihazın yeniden başlatılmasına neden olduğunu unutmayın.
JonasCz - Monica

4

Güç düğmesini kapatacak şekilde bir telefon kılıfı yapabilir / değiştirebilirsiniz. Bu, garantiyi geçersiz kılmaktan kaçınacaktır.


7
... o zaman davayı çıkarılabilir hale getirme probleminiz var.
Navin

"Şimdi ekranı nasıl açarım ?!" ile karşılaşacağınızı düşünüyorum. ilk sorun ...
derobert

İyi bir fikir popo Ben telefonla yazılımı kapatabilirsiniz bence
enthdegree

1

Bu yüzden en iyi yol olacağını söyleyebilirim:

1 - kapatma menüsünü değiştirmek için özel rom

2 - gücü kapatma seçeneğini değil, telefonun kapandığını (normal bir dilsiz bir animasyon çalan) taklit eden sahte bir tuşla değiştirmeyin, ancak telefonu uyku / kilitli moda getirin, aslında bu noktada başlamalıdır. GPS'yi açmak, e-posta yoluyla pozisyon göndermek, ses kaydetmek ve fotoğraf çekmek ... sadece bir hırsız, kullanıcının çıkardığı bir düğmeyi kullanır.

Bir cihazın bir kilit ekranına sahip olmaması gerektiğinden, aksi halde bir hırsız onu hemen yakıp söndürecektir, istediği gibi kullanabilmeli, ya da istediği gibi kullanabilmeli ... muhtemelen kilit tarafından etkinleştirilen sahte normal mod Sahte kapanma 2- 'de tarif edilmiştir.


Kimse bu kadar iş yapmayacak.
Matthew

1

Bunu başarmak için bu uygulamayı deneyebilirsiniz - Akıllı Lockscreen Protector

Bu uygulama, telefonunuz kilitliyse güç menüsünün görünmesini engeller. Böylece, insanların kilitli kalması durumunda telefonunuzu kapatmasını veya yeniden başlatmasını engeller.

Not: Ancak, kişi güç düğmesini 10 saniyeden uzun süre basılı tutup yeniden başlatmaya çalışırsa (donanımdan sıfırlama), bu uygulama bunu destekleyemez. Bunu yapmak zor gibi.

En azından, telefonunuzu kök salmadan, telefonunuzu bir dereceye kadar korur .


Güç düğmesine birkaç saniye süreyle basılarak bir cihaz durdurulabilir. Bu uygulama engelliyor mu?
Firelord

1
Hayır, Uzun basma donanımın tetiklediği bir işlemdir. Yani bu uygulama bunun olmasını engelleyemez.
Bandi Kishore

0

Telefonun kapanmasını önleyemezsiniz (kökleşmeden, bu garanti kapsamındaysa garantinizi geçersiz kılar).

Telefonunuzun çalınması gerekiyorsa, olacaktır.

Yani yapabileceğiniz tek şey cihazlarınızı güvende tutmaktır.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.