ART'den Dalvik'e el ile geçiş


21

Yeni ART çalışma zamanını denemek istedim ancak özel ROM'umun desteklemediğini farketmedim. Şimdi tekrar başlattıktan sonra tekrar tekrar kapatmaya başladım ve Dalvik'e geri dönmek için ayarlar menüsüne giremiyorum. Yani her şeyi silmeden ve saatimi telefonumu sıfırdan kurmadan geçirmeden önce, kurtarma menüsünden elle Dalvik'e dönmenin bir yolu var mı? Bence Android bir yeniden başlatmanın ardından 'yeniden derleme'yi yapma talimatı veren bir yerde bir bayrak olmalı.

Kurtarma menüsü aracılığıyla, bir adb kabuğu üzerinden tam kök erişimim var ve tüm dosya sistemlerini bağlayabilirim.


ART ile hisse senedi 4.4.4 ROM’da sorunum vardı. Dalvik'ten birkaç gün geçtikten sonra, artb logcat ile `art / runtime / runtime.cc: 203] 'in iptal edilmesi gibi birçok çöküş hatası gösteren bir açılış döngüsüne sıkışıp kaldım. geri kazanma ve dalvik'e geri dönmek için yankı komutunu kullanın. Bu sorunu çözdü
Stan Kurdziel 12:15

Yanıtlar:


18

Bunu daha yeni yaptım!

/data/property/persist.sys.dalvik.vm.libİki değerden birini içeren bir metin dosyasıdır: 'libart.so' veya 'libdvm.so'. Bu dosyayı düzenleyerek ART'den Dalvik'e değiştirebilirsiniz.

Ör: adb kabuğu 'echo libdvm.so> /data/property/persist.sys.dalvik.vm.lib'


5
FWIW, "setprop persist.sys.dalvik.vm.lib libdvm.so" yapmak aynı etkiye sahip - "kalıcı" özellikler onları bir dosyaya yazarak ısrar ediyorlar.
fadden

Bu benim başıma geldiğinde, Android çalışırken adb shell erişimim yoktu. Bununla birlikte, ClockworkMod Recovery yazılımına yeniden başlatabildim, önbellek bölümümü ve dalvik önbelleğimi bir miktar flaş depolama alanını boşaltmak, / veri bölümümü bağlamak ve ardından (nihayet) bu cevapta açıklandığı gibi adb kabuk kullanmak mümkün oldu. Whew!
ʇs15o

Bunu Galaxy S4 GT-I9500'deki Android 5.0.1'de (Omega V28) denedim. Dosya /data/property/persist.sys.dalvik.vm.lib.2benim davamda çağrıldı . Yeniden başlattıktan sonra bir şekilde "libart.so" ya geri döndü. Bunu neden yaptığını ve kalıcı olarak nasıl değiştireceğini bilen var mı?
EM0

Bu, dosya içeriğini kurtarma sırasında adb kabuğu ile değiştirdiğimde bile oldu. Öyleyse kapatma üzerine yazılmıyor, ama açılışta görünüyor.
EM0
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.