Android telefon kulaklıklarımın ses dengesini nasıl ayarlarım?


21

Kulaklıklarım dengesiz - biri diğerinden daha yüksek, bu yüzden doğru ses elde etmek için ses seviyesi dengesini ayarlamam gerekiyor. Android'de nasıl yapabilirim?


Lütfen daha fazla bilgi verin! Hangi telefonu kullanıyorsun? Telefon köklü mü?
reubenjohn

1
Samsung Galaxy Ch @ t GT-B5330 (Android 4.1.2) 'dir. Köklü, evet. Bunun gibi önemli bir şeyi yapmanın resmi bir genel yolu olduğunu düşündüm.
Ivan

Kabul etmenin şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yarattığı, bunu yapmanın genel bir yolu olmadığını ve hatta orada olduğu açıkça görülüyor.
reubenjohn

Lollipop üzerinde çalışan Nexus 7 2nd Gen kullanıyorum ve hiçbir denge ayarı özelliği olmadığını görmek sinir bozucu.
Quazi Irfan

Yanıtlar:


8

Olası bir hızlı çözüm telefonda dikkate bağlı vardır:
Go Ayarlar-> Ses yalıtımı> Müzik Etkileri ve telefona bağlı olarak, varsayılan olarak kontrolleri müzik efektleri, içinde kolayca istenilen bulmak gerektiğini bir uygulamaya sahip olabilir ayarı.

Ama eğer telefonunuz olduğu köklü , daha güvenilir bir çözüm olacaktır yüklemek : müzik efektleri uygulaması / sürücüyü Viper iradesiyle veya kapatılabilir (android için temelde bir 3. parti ses sürücüsü).

Dengesiz bir stereoyu düzeltebilmenin yanı sıra uygulama, dengesiz bir stereo sisteminizin olup olmadığına sahip olması gereken , güçlü ve geniş bir şaşırtıcı ses geliştirme seçenekleri yelpazesine sahip!
Aslında artık onunla müziğin keyfini çıkaramıyorum :( - - - -;)


Telefonumda "Müzik Efektleri" gibi bir menü yok. Ayrıca "AudioManager" adlı bir uygulama yükledim, ancak orada da denge bulamadım.
Ivan

@Ivan Sağladığınız ekstra bilgilere cevaben çözümümü uzattım.
reubenjohn

Yani. Biraz zaman aldı ama sonunda telefonu açtım ve Viper'ı yükledim. Peki dengeyi değiştirmek için nasıl kullanırım? İhtiyacım olmadığını düşündüğüm ekolayzer ve diğer şeyleri görebiliyorum ama şu ana kadar dengesizlik yok ...
Ivan

2
Bu biraz eski ama @Ivan'a cevaben kayıt için, bakiyeyi değiştirme ayarını göstermek üzere Menü -> UI Ayarları -> Viper Uzmanına gitmelisin . Daha sonra dengeyi değiştirmek için Master Gate (Limiter) -> Channel Pan seçeneklerine kadar ilerlemeniz gerekir. Maalesef, sadece 0.1'lik artışlarla önceden tanımlanmış bir oranlar listesi var; bu, benim durumumda, sesin hala biraz dengesiz olmasına neden olan, biraz yanlış. Geliştiricilere bildirmek için bir sorun gibi ses: P
jaxrtech

Bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamaları kurmadan çalışma yolu var gibi görünüyor. Köklü bir telefonda, gerektiğinde varsayılan ayarları değiştirerek düzenleyin /system/etc/mixer_paths.xml, <path name="headphones">düzenleyin veya ekleyin <ctl name="RX1 Digital Volume" value="83" /> <ctl name="RX2 Digital Volume" value="83" />. RX1 sol kanal, RX2 sağ kanal gibi görünüyor. Dayanarak kaynak dosyadan .
iokanuon

8

Sistem> erişilebilirlik> İşitme

LG G2 kullanıyorum


2
Bu maalesef bir Android özelliği değil, bu nedenle İşitme Kontrolleri birçok (çoğu) telefonda kullanılamıyor.
calum_b
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.