"GPU oluşturmaya zorla" varsayılan Geliştirici seçenekleriyle neden devre dışı bırakıldı?


12

Bu özellik neden devre dışı? Açtığımda, birçok uygulama ve pürüzsüz grafiklerle hızlı ve harika hale geliyor. Varsayılan olarak etkinleştirildiyse iyi olurdu.

Bu sorudaki bağlantılı makale , donanım hızlandırmasının varsayılan olarak 4.0'a kadar olmadığını söylüyor.

"GPU oluşturmaya zorla" seçeneği, 3.0 ve daha düşük sürümler için API kullanan uygulamaları hedefliyor mu?

Yanıtlar:


12

GPU oluşturma ilk eklendiğinde, çok güvenilmezdi. Bazen yazılım oluşturma işleminden daha yavaş olurdu ve çalışamayacağı bazı GUI'ler vardı. Bu nedenle, uygulamalarını GPU oluşturmayla test etmek ve uygulamanın manifestinde (izinlerini bildirdiği aynı yerde) bir uygulama için GPU oluşturmayı etkinleştirmek için uygulama geliştiricisine kalmıştı. Seçenek esas olarak geliştiricilerin GPU oluşturmanın uygulamalarındaki etkisini test etmesini kolaylaştırmaktı. Bu mantıklı çünkü:

  1. çoğu kullanıcı GPU oluşturmanın ne olduğunu bilmiyor veya önemsemiyor ve belirli bir uygulama için açık veya kapalı olması gerektiğini bilmiyor; ve
  2. ayarın uygulama genelinde olması gerekir, cihaz genelinde değil, çünkü bazı uygulamalar GPU oluşturma açıkken çalışmaz.

Daha fazla geliştirmeden sonra, 4.0 geldiğinde, GPU oluşturma daha güvenilir hale geldi, bu yüzden tüm uygulamalar için varsayılan oldu: şimdi uygulamalarında bir soruna neden oluyorsa GPU oluşturmayı açıkça devre dışı bırakmak geliştiricinin elinde. (Bu çok nadirdir.) "GPU oluşturmaya zorla" seçeneği artık geliştiricidir ve zaten geliştiriciler tarafından nadiren kullanılmaktadır, çünkü zaten varsayılan.


6

Bir XDA yayınından alıntı yapmak için :

Geliştirici tercihinde bu tercihi etkinleştirmek, düğmeler, metin ve karmaşık 2d grafik hesaplamaları gibi pencere bileşenlerini oluşturma görevini GPU'ya yükler. Bu genellikle animasyonlar dahil olmak üzere çok daha hızlı kullanıcı arayüzü oluşturmaya neden olur. Bir tarafta, sistem boyunca kesinlikle daha iyi kare hızı (ve dolayısıyla pürüzsüz bir deneyim) elde edersiniz, ancak daha fazla pil kullanabilirsiniz. Bazı cihazlarda GPU, CPU'ya daha fazla güç tüketir, bu nedenle seçenek etkinken% 5-15 daha düşük pil ömrü gözlemleyebilirsiniz.

Bu seçeneğin daha zayıf CPU'lu cihazlarda etkinleştirilmesini öneririm. Örneğin, bunu çift çekirdekli 1.4ghz ARM CPU'da etkinleştirmeniz gerekir.

Kullanıcı arabirimi oluşturmanın GPU'ya boşaltılması, CPU'nun veritabanı GÇ, veri işleme, düzen hesaplamaları ve diğer kullanıcı girişlerine yanıt verme gibi diğer önemli görevlerde çalışabilmesi için belirgin faydalara sahiptir.

Bununla birlikte, performans için pil ömrünü takas etmek isteyip istemediğine karar vermek kullanıcıya kalmalıdır. VE, çoğu insanın telefonlarının daha uzun süre dayanmasını ve performansı kabul edilebilir bir oranda tutmasını istiyorum.


0

Geliştiricilerin uygulamalarını test etmeleri amaçlanmıştır, bu yüzden varsayılan olarak etkin değildir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.