Aynı wifi ağındaki iki Android cihazı arasında doğrudan dosya kopyalamanın bir yolu var mı?


10

Şimdi Froyo 2.2.1 çalıştıran bir Samsung Galaxy S Android telefonum ve Froyo çalıştıran bir Archos 101 Android tabletim var.

Her ikisi de wifi üzerinden aynı ev ağına bağlanır.

Wifi kullanarak dosyaları iki cihaz arasında doğrudan kopyalayabileceğim bir yöntem var mı ?

Bluetooth da bir seçenek, ancak çok sayıda küçük resim kopyalamak istediğim için, bunun çok yavaş olduğunu düşünüyorum.


GÜNCELLEME

Seçtiğim çözüm:

Ftp protokolünü kullanarak, Archos masamda swiFTP'yi ftp sunucusu olarak ve Samsung telefonumda Ghost Commander kullanarak dosyaları kopyalamayı başardım .

Benzer bir şey denemek istiyorsanız: Diğer sorumun kabul edilen cevabına yaptığım yorumlara bakabilirsiniz: Çalıştırmak için ne yapmam gerektiğini görmek için ilk ftp testim sırasında aldığım 550 hatasıyla ilgili soru .


Şimdi bir gün, 2018'de NFC'yi de kullanabilirsiniz.
user1451111

Yanıtlar:


6

Birden fazla seçenek mevcut gibi görünüyor. Alakalı bir internet aramasıyla, her iki cihazı birbirine çarparak dosyaları paylaşan Bump adlı bir uygulama var . Eğer varsa wifi üzerinden mi yoksa sadece 3G üzerinden mi emin değilim.

Artık korunmayan SwiFTP adlı bir uygulamayı kullanarak aygıtta bir ftp sunucusu ayarlayabileceğiniz başka bir seçenek daha var, ancak son güncelleme Haziran 2010'du . Bunu bir aygıta yükleyebilir ve diğer aygıtta ES Dosya Gezgini'ni kullanabilirsiniz. FTP seçeneğini kullanarak dosyayı sıkıştırıp yüklemek için.

Üçüncü seçenek, muhtemelen hizmetlerini dropbox'ın yaptığı gibi kullanan Hoccer kullanmaktır , ancak% 100 emin olamıyorum.

Şahsen ftp çözümünü öneriyorum, çünkü bu en basit ve doğrudan bir bağlantınız olduğundan emin olun.


Archos masama swiFTP kurmayı başardım ve telefonumda Droid komutanı kullanarak dosyaları tekrar tekrar kopyalamayı başardım. Öneri için teşekkürler ve beni swiFTP'ye yönlendiriyor.
Edelcom

5

DropBox kullanmanızı öneririm . Arabirim, bir Android cihazına dosya yüklemenize veya indirmenize izin verir. Ayrıca, üzerinde DropBox yüklü herhangi bir bilgisayardan dosyaları yönetebilirsiniz. Droid 1'de DropBox kullanmanın büyük bir hayranıydım :)


büyük öneri, ama önce bluetooth ve daha sonra diğer android cihaza yüklemek zorunda çünkü bu bluetooth daha yavaş olmaz mıydı? LAN hız bonusu sadece ağdaki diğer bilgisayarlarla çalışır.
Jayrox

Dropbox'ın "LAN sync" özelliği var, ancak Android istemcisinin kullanıp kullanmadığını bilmiyorum.
ale

Hiç DropBox kullanarak yüzlerce küçük resim yüklemeye çalıştınız mı? Ve daha da ötesi, onları diğer cihazdaki aynı klasöre 'bırakmak' istiyorum. Şu anda dosyaları sıkıştırdım, Dropbox'a yükledim (dosya 20 mb olduğundan bu biraz zaman aldı) ve diğer cihaza indirmeliyim. Ben sadece bu tür şeyler yapmak için daha iyi ve daha kolay bir yol gerektiğini düşünüyorum (örneğin Windows altında bir ftp programı gibi).
Edelcom

Edelcom, çalışabilen bir Samba uygulaması var (telefonlar arasında denedim, sadece telefon ve pc arasında) market.android.com/details?id=com.funkyfresh.samba
Jayrox 14:08

@jayrox true, önce "buluta gitmesi" gerekir. @edelcom iyi bir nokta, aynı anda çok fazla dosya yaptığınızın farkında değildim. Bir cihazda bir ftp sunucusu, diğerinde bir ftp istemcisi kurabilir misiniz?
Bryan Denny

3

Eski FTP'ye ne dersiniz?

Bir sürü ftp istemcisi (bazı dosya yöneticileri de destekliyor) ve ayrıca bazı sunucu uygulamaları (örn. SwiFTP) var.


1

WiFi Direct'in cihazın cihaz iletişimine izin vermesi gerekiyor. Yakında wifi cihazında görünmesi gereken yeni bir standarttır (üreticilerin bunu ne zaman destekleyeceğinden emin değilim). İşte tüm telefonların değil, onaylanmış cihazların listesi . Benim tahminim bundan yararlanan bir uygulama yayınlandığında Engadget veya başka bir yerde haberler olacak .


Bilgi için teşekkürler, ama sorun böyle bir bağlantı değil - her iki cihaz bir ev veya iş wi-fi ağına bağlı. Dosyaları düzenlemek için kullanabileceğim bir programdı (düzenlenmiş sorumda gördüğünüz gibi).
Mart'ta Edelcom

0

ES dosya gezgini. Bu uygulama bluetooth, wifi (hotspot veya yerel wifi) vb. Üzerinde herhangi bir boyut dosyası göndermenizi sağlar. Kullanımı çok kolay, sadece aynı wifi hotspot'a her ikisini de bağlayın, gönderilecek dosyaları seçin

(DİĞER KİŞİ / ESERLERİN ES DOSYA EXPLORER'I AÇMALI

gönder'e basın veya paylaşın (cihaz paylaşım menüsü) ve ardından ES simgesiyle LAN üzerinden seçim yapın.

Aynı anda birden fazla kişiye dosya gönderebilirsiniz


-1

Parlak uygulama bu - Paylaşılabilir . Tüm diğerleri İnternet ve veri maliyetleri gerektirir - Bump. Ayrıca büyük dosyaları (tam uzunlukta videolar veya yüksek kaliteli klipler) diğer uygulamalarla aktarabilmenin hiçbir yolu yoktur. Çapraz Platform desteği inanılmaz. Android, ioS, Mac ve PC destekleniyor. Oldukça hızlı.


7
Aynı cevabı farklı sorulara gönderdiniz. Paylaşılabilir ile bağlantılı mısınız? SSS göre belirtilen App ile herhangi bir bağlantı ifşa gerektiğini unutmayın.
Akış
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.