Android Tarayıcı'da Web'den nasıl dosya indirilir?


11

Bunu çözmek için uzun süre denedikten sonra, Android tarayıcımı dosyayı bir web bağlantısından kaydetmeye ikna edemiyorum. Bağlantı bir resimse, üzerine basılı tutup "Farklı Kaydet" e basmak, bağlantı verdiği dosyayı değil resmi kaydeder. Android cihazımda çoklu dokunuş yok (bu tarayıcıya indirmek için söylemek gerekli mi?) Ve sadece bir indirme bağlantısına tıklamak beni hiçbir yere götürmez. Biri bana yardım edebilir mi?


görüntüyü tıklamak otomatik olarak dosyayı indirmek için bir istem getirmez mi?

@ user71767 Benim tecrübelerime göre sadece bağlantıyı tıklamanız gerekir ve indirmeniz gerekir. Bize ne yapmaya çalıştığınıza dair örnek bir web sitesi verebilir misiniz?
Daniel

İki resmi eylem gibi, "bağlandığı dosyayı değil resmi kaydeder" dediniz. Ama bana aynı şeyi söylemenin iki farklı yolu gibi görünüyorlar. Belki de sorunuzu netleştirmeniz gerekiyor.
offby1

Firefox dosyaları da kaydedemiyor
Ooker

Yanıtlar:


11

Günümüzde yerleşik Android tarayıcısının yerini Chrome kullanmıştır. Neredeyse herhangi bir görüntüye veya bağlantıya ve hatta masaüstünde kolayca yapılamayan birkaç siteden videolara uzun süre basıp kaydedebilirsiniz.

Eski cihazlar için aşağıdaki cevap:

Android tarayıcı varsayılan olarak yalnızca Android sisteminin "tanıdığı" dosyaları indirebilir (yani, bu dosya türünü işlemek için kayıtlı bir program olması gerekir). Bence bu aptalca bir kısıtlama, ama bu sınırlamanın üstesinden gelmek için Download Crutch yükleyebilirsiniz (her dosya türü için kendini kaydeder).

Başka bir şeye bağlantı veren görüntülere atıfta bulunuyorsanız ve başka bir şeyi kaydetmek istiyorsanız, görüntüye uzun basın ve "Bağlantıyı Farklı Kaydet" veya benzerlerini seçin.


Firefox'ta çalışmıyor
Ooker

"yerleşik Android tarayıcı Chrome ile değiştirildi": sadece kontrol etmek için, Chrome vanilya AOSP derlemesinde mevcut değil, değil mi?
Ciro Santilli 法轮功 at 审查 六四 事件 法轮功

8

Şahsen ben genellikle sadece dosyanın bağlantısını tıklayın ve indirir.

Resme gelince: uzun basmayı deneyin, ancak "Farklı Kaydet" i seçmek yerine "Bağlantı URL'sini Kopyala" veya "Yeni Pencerede Aç" veya bu iki menü seçeneğine benzer bir şey arayın. "Bağlantı URL'sini kopyala" o zaman adres çubuğunda ve hit "Git" o linki yapıştırın, panoya dosyanın URL'sini kopyalayıp olmalı ve gerektiği dosyanızı indirin. "Yeni Pencerede Aç" aslında aynı şeyi yapmalıdır (ben sadece denemek için mümkün olduğunca çok seçenek vermeye çalışıyorum). Bağlantıyı tıklatırsanız , dosya indirilirken sizi hiçbir yere götürmez, boş bir sayfaya götürür .

İndirme listenizi kontrol etmek için: Bunu zaten denemiş olabilirsiniz, ancak dosyanın indirilip indirilmediğini görmek için tarayıcınızı açabilir, menüyü açabilir, ardından "Diğer" i seçebilir, "İndirilenler" i görmelisiniz. Bu, indirdiğiniz dosyalar listesinin bulunduğu yerdir.

Kontrol etmenin bir başka yolu, sdcard'ınızdaki (downloads) klasörüne (/ sdcard / Downloads /) ES File Explorer veya başka bir dosya gezgini kullanarak bakmaktır .

Bu bir çözüm değilse, bana ne yapmaya çalıştığınıza dair bir örnek verin ve bunu anlamaya çalışacağım.


5

Aynı sorunla mücadele ettim, ancak benim durumumda Android 4.4.x'te (Kit Kat) Chrome tarayıcısında açtığım bir Metin dosyasını (.txt) kaydetmek istedim. Bunu ve gönderilen diğer soruları okuduktan sonra, Chrome'un, Google uygulamalarının veya standart Android araçlarının bir Metin dosyasını bir URL'den kaydetmeme izin vermediğini fark ettim.

Bir URL dosyasını bir URL'den Android cihazımdaki dosya deposuna kaydetmek için Dosya Gezgini uygulamasını ES Dosya Gezgini'ni kullandım . ES Dosya Gezgini'nde , belirli bir URL'den herhangi bir dosyayı cihazınızdaki dosya deposuna indirmenize izin veren bir İndirme Yöneticisi vardır.


1

Hangi Android işletim sistemi sürümünü kullanıyorsunuz? Ve görüntü ne tür bir dosyaya bağlanıyor?

2.3.4 sürümünde bir bağlantı olan bir resme tıkladığımda (örneğin http://en.wikipedia.org adresindeki Ana Sayfaya resim bağlantısında) tarayıcı bana "Bağlantıyı kaydet" ve "Görüntüyü kaydet" seçeneklerini iki seçenek olarak sunuyor / wiki / Web_browser )

Ancak Android'in önceki sürümlerinde farklıydı. Örneğin 1.5'te, sadece "Görüntüyü kaydet" ve "Görüntüyü görüntüle" yi görüyorum, bu nedenle varsayılan tarayıcıda görüntünün bağlandığı web sayfasını kaydetmenin doğrudan bir yolu yoktur.

Matthew'un belirttiği gibi, dosya türü de önemli olabilir. 2.3.4 telefonumda, işleyicisi olmayan bir dosyayı kaydetmek isteyip istemediğimi sordu. Örneğin, bir xml dosyası için "İçerik telefonda desteklenmiyor. Bu dosyayı açmak için hiçbir uygulama bulunamadı. Yine de indirmek istiyor musunuz?"

Önceki telefonlar ve bazı dosya türleri için, dosyayı işleyebilecek bir uygulama yüklemeniz gerekebilir. "Download Crutch" artık piyasada değil, ama uygun olacak diğerleri var gibi görünüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.