Radyo bellenimi nedir?


25

Köklü bir Android cihaza özel bir ROM kurarken, genellikle radyo belleniminin yükseltilmesini önerirler.

Tam olarak Android'in radyo yazılımı nedir?


2
Soruyu tam olarak cevaplayamasam da, telsizinizi yükseltmeyi şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü telefonunuzu tamamen tuğlalamanın en kolay yolu.
Arda Xi

Bu soruyu sorduğun için teşekkürler. Aşağıdaki cevapları okuyana kadar, bir şekilde, Radio vericisinin, Radyo vericisi / alıcısı için bellenime gönderdiğine, şarkıları dinlemek için kullandığımız Radio olduğuna inanıyordum. :-)
as

Yanıtlar:


16

Telsiz yazılımı, ağ bağlantısı, Wi-Fi ve GPS gibi temel düşük seviye fonksiyonları kontrol eder. Birkaç yıl boyunca, "radyo", "temel bant" anlamına gelir ve yalnızca ağ bağlantı özelliklerini kontrol eder; WiFi ve GPS, diğer tüm cihazlar gibi işletim sistemi sürücüleri tarafından yönetilir.

Genellikle radyonuzu yükseltmek size yeni özellikler sağlamaz, ancak bağlantı sorunlarını giderir, menzili veya performansı artırır, pil kullanımını azaltır veya benzeri bir şey olur. Bazı ROM'lar, çalışacak en yeni radyo sürümlerine sahip olmanızı gerektirir.

Çarpık bir telsiz yükseltmesi telefonunuzu kirletebilirken, işlem temel olarak ROM'unuzu yükseltmekle aynıdır. Telefonunuzu fişten çekip çıkarmamaya dikkat edin, radyo donanım yazılımını yayınlayan kişiye güvendiğinizden emin olun ve bazı yorumları veya yorumları okumayı deneyin.


3

Radyo donanımlarında bir yan not olarak, ağınızdaki bir versiyonun testini görmeden, onları güncellemekten sakının.

Bazen yeni radyo donanımları, başka bir ağda kullanıyorsanız, daha fazla bant genişliği, bağlantı kesilmesi ve diğer anlaşmazlıklarla sonuçlanan bazı şebeke sağlayıcıları için özellikler ekler. Şebeke operatörleri telefonlara bu tür bozuk yazılımlar sağlamaz (bir sonraki sürümü beklerler veya sonsuza dek aynı radyo yazılımını sağlarlar), ancak bunları kendiniz kurarsanız, bu risk alırsınız.

Ancak, şebeke operatörünüz veya telefon üreticiniz güncelleme yapmadan önce en son bellenimi kullanmak istiyorsanız, bu riski almanız gerekebilir (Video, froyo'daki en son radyo romu dışında hepsi ile birlikte kullanıldığında HTC Desire çöktü ...)


3

Bir radyoyu yakmanın gerekli olduğunu düşünmüyorsanız, yapmayın. En azından telefonun depolama ve hızında herhangi bir fark yaratmayacağını duydum. Ancak, bir şekilde, bırakılmış aramalar, WiFi bağlantısı aranmıyor veya GPS gibi bağlantı sorunlarınız varsa, o zaman kesinlikle kullandığınızdan başka bir sürüme telsiz göndermeniz gerekir.

Telefonunuzun hangi radyoda çalıştığını görmek istiyorsanız, ayarlara gidin> Telefon hakkında> Baseband sürümü> Son birkaç basamağa bakın ve ardından telefonunuzu arayın HTC desire gibi en son radyo vb.

Not: Yanıp sönmeden önce Radyo hakkında daha fazla bilgi okumanızı öneririm. Bazen telefonunuzu kirletme şansınız olabilir, ancak yeterince arama yaptıysanız endişelenmeyin, hiçbir şey kaybetmezsiniz. En azından XDA, Android Central, Google, Wiki vb. Forumlardaki eğiticileri aramak için bir ya da iki hafta sonu verin.

Yanıp Sönen Mutlu


1

Telefon servis operatörleri bazen radyonuzdaki bellenimi güncelleyebilir. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, gelişmiş radyo bellenimi her zaman müşterilere sunulmaz.

Radyo bellenimi, yazılım aracılığıyla servis kapsamınızı artıracak ve size daha iyi sinyal ve pil ömrü sağlayacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.