Telefon planı olmayan modern bir Android telefonu kullanabilir miyim?


19

Android platformunda yeniyim, ancak sonunda Android App Market'te bir uygulama yayınlama umuduyla Android 2.x için biraz geliştirme yapmak istiyorum. Uygulamamı "gerçek" donanımda test etmek istiyorum, ancak zaten çok pahalı olan bir iPhone'um var ve sadece kodumu test etmek için ikinci bir cep telefonu planı için ödeme yapmak istemiyorum . Benim sorum şu: Kilitsiz bir Android telefon satın almak ve tamamen wi-fi üzerinden çalıştırmak mümkün mü? Öyleyse, hangi özellikleri (arama yapmak gibi, bariz olanın yanı sıra) kaçırmayacağım?

Yanıtlar:


13

Evet, mümkündür, ancak telefona bağlı olarak zor olabilir.

Örneğin, bir T-Mobile G1 (Android Dev Phone sürümü değil) satın aldım ve içinde bir SIM kart olması gerekiyordu. Bir arkadaşınızı ödünç alabilir veya yaptığım şeyi yapabilirsiniz, bu da ön ödemeli bir SIM kart satın aldı. 40 dolardan daha ucuza mal oldu. Veri planı olan bir arkadaşınızın SIM kartına sahipseniz, telefonu etkinleştirebilirsiniz. Ancak artık telefonda bir SIM kart kullanmak istemiyorsanız, telefonu rootlamanız ve CyanogenMod'u takmanız gerekir.

Şimdi ön ödemeli bir SIM kart satın aldıysanız, bu adımları izleyerek telefonu wifi üzerinden etkinleştirebilirsiniz (bu G1'e özgüdür).

Bir G1 muhtemelen sadece bir donanım test cihazı olarak kullanmak istiyorsanız alabileceğiniz en ucuz telefon. Ebay'de 100-150 dolar civarında.


1
Ön ödemeli SIM kart hakkında harika bir fikir. Bunu hiç düşünmemiştim. Teşekkürler!

Aslında bildiğim kadarıyla SIM'e ihtiyacınız yok. Benim Nexus One'ı wifi üzerinden etkinleştirdim ve sadece bir test olarak SIM olmadan önyükledim ve her şey (arama hariç, tabii ki) iyi çalışıyor!

1
@kkaploon T-Mobile markalı bir G1 ürünüm vardı. "SIM kart gerekli" ekranının ötesine geçmek için bir SIM kart olması gerekiyordu. G1'in ADP sürümü olsaydı, bu bir sorun olmazdı.
Bryan Denny

Bir G1 elde etme fikrini -1 yapardım. Bu cihaz şimdi çok eski ve donanım özelliği olmadığı için Android'in en son sürümlerini çalıştırmıyor. Daha sonraki bazı versiyonlarını ayakkabı çekebilirsiniz, ancak yavaş. Hala para kazanmak ve denemek istiyorsanız, bir Samsung Galaxy S telefonu tercih edin. Kolayca köklendirilir ve cihazın büyük wifi "Android ile iPod Touch" türü yapmak. Aralık 2011 itibariyle
Ebay'de

5

Android SDK'yı neden indirip yüklemiyorsunuz ?

SDK, cihazın hemen hemen her yönünü simüle edebilen bir emülatör içerir.


5
Bağlantı için teşekkürler. Gelişimimin çoğunu bu şekilde yapmayı planlıyorum - Uygulamamı yayınlamadan önce gerçek donanımda test etmek istiyorum.

3

Android Hero'mun başlaması için bir SIM karta ihtiyacı vardı. Ancak 10 $ ön ödemeli bir SIM kart yapacak.


2

Diğerlerinin söylediği gibi, kullandıkça öde SIM, herhangi bir telefon için iyi bir çözümdür. En azından İngiltere'de ücretsiz bir SIM kartı kolayca alabilirsiniz. Vodafone veya O2 size sorarsanız bir tane gönderir ya da muhtemelen herhangi bir sayıda yerel mağazadan alabilirsiniz. Sadece bazı ahizelerin belirli şebekelere kilitlendiğini unutmayın, bu yüzden bu şebekeden bir SIM almanız veya telefonunuzun kilidinin açılması için ödeme yapmanız gerekir.

Ancak, bazı telefonlar SIM olmadan sorunsuz çalışır. SIM olmadan geliştirme için bir HTC Legend kullanıyorum ve sorun yok. Sadece Wi-Fi kullanıyorum ve arama yapamayacağı için, sadece bir cep bilgisayarı.


2

Ne zaman onlar kamuya açık yeni bir kilidi Nexus One aldım ve mükemmel bir SIM olmadan wifi başlatmak ve kullanmak için istekli. Yine de bu muhtemelen pahalı bir seçenek.


1

Ön ödemeli gitmek için bir yoldur. Bir T-Mobile ön ödemeli telefonu 20-30 $ karşılığında satın alabilirsiniz , bazen ücretsiz 25 $ 'lık bir yedek kart bile atarlar. Telefon, 3 $ değerinde yayın süresi (10 dakika) olan ücretsiz bir SIM kartla birlikte gelir. Ön ödemeli telefonunuzu her 90 günde bir en az 10 $ karşılığında yeniden doldurmanız gerekir veya güçlükten kaçınmak isterseniz, bir yıl boyunca iyi olan 100 dolar doldurabilir ve altın statüsünü elde edebilirsiniz, daha sonra doldurduğunuz herhangi bir miktar iyi olur bir yıla kadar. Zaten bir T-Mobile telefonunuz varsa, bir T-Mobile Ön Ödemeli SIM Kart Aktivasyon Kiti satın almak için ön ödemeli siteye 7 ABD doları harcayabilirsiniz .

CallingMart iplik ve ePhoneCard iplik Fatwallet üzerinde nasıl kupon kodlarıyla ucuz doldurma kartlarını satın almak söyler.

İyi şanslar!


1

SIM kartı kabul edemeyen telefonlar da var. Sprint ve Verizon ağlarında kullanılması gereken telefonlar genellikle GSM özelliklerine sahip değildir. Onlar olmadan iyi başlayacaklar (belli ki). Örneğin, HTC Evo cihazımda SIM kart yuvası yok - bu pahalı bir seçenek olsa da, daha ucuz telefonlar bulabileceğinize eminim.


0

HTC Magic en azından "Vodafone edition" herhangi operatörü kullanmaya kilidi olsa bile, bir SIM kart gerektirir. SIM yoksa, bir SIM kart takmanızı isteyen kalıcı bir iletişim kutusu (kapatılamaz) gösterilir.

Güncelleme : SIM'in yalnızca Google Hesabı ayrıntılarını doldurması gerekir (bunu yaptığım gibi Kablosuz üzerinden yapsanız bile). Telefon bu şekilde "etkinleştirildiğinde", SIMsiz çalıştırabilirsiniz.


0

Etkinleştirme wifi kullanılarak tamamlanmadan önce telefonumda biraz yapmayı başardım. Bir arama kesintisi sonrasında / sırasında uygulama davranışı gibi test edemeyeceğiniz bazı şeyler vardır, ancak çoğunlukla wifi modunu kullanarak kullanılabilirlik yeterlidir. Android emülatörünü kullanarak arama kesintisi davranışlarını test edebilirsiniz.

Ayrıca, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere att dahil olmak üzere birçok cep telefonu şirketinin, gerçekten gerçek bir cep telefonu şebekesi (örneğin, : bir çoklu ortam uygulaması yaptıysanız, kablosuz bağlantı üzerinden test yapmak havadan farklı performans gösterebilir). Ön ödemeli planlar bazen gerektiğinde dikkate alınması gereken başka bir seçenek olarak veri planı yayın süresini de içerir.


Jessica Brown - Bu "sadece veri" planları sunan bilgi / taşıyıcıları nasıl bulacağına dair herhangi bir tavsiye?
user66001

1
Operatörlerin müşteri hizmetleri numaralarını arayın ve böyle bir plana sahip olup olmadıklarını sorun. Veya alakalı terimler için google'da arama yapın. Burada T-Mobile için bulunan biri: t-mobile.com/shop/plans/... o verizon görünen tablet kullanıcıları için bir plan olarak hedefleyen benzer bir şey vardır: verizonwireless.com/wcms/consumer/shop/prepaid.html
Jessica Brown
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.