Uygulama içi satın alım yapmak için Gmail hesabını değiştirilsin mi?


70

Uygulama içi satın alma işlemi yapmak için kullanmak istediğiniz e-posta hesabını değiştirme prosedürü nedir?

Resme bir bakın.


Resmi büyütmek için tıklayınız

2 Gmail hesabı kullanıyorum ve yalnızca 1'inde ekli bir kredi kartı var. Birincil hesap bir kredi kartına sahip, ikincil yok. Ancak ikincil hesabım her zaman ödeme diyalogundadır. İkincil hesap ayrıca Play Store uygulamasında kullanılan hesap değildir.

Bu e-postayı değiştirmenin bir yolunu bulamadım.

Yanıtlar:


56

Bunu yapmak için, uygulamayı uygulama içi satın almak istediğiniz google hesabından yüklemelisiniz. Bu adımları takip et,

 1. Uygulamayı telefondan kaldırın.
 2. Web tarayıcınızda Play Store sitesine gidin ve uygulamayı bulun. Doğru hesapla web sitesine giriş yaptığınızdan emin olun!
 3. Uygulamayı Play Store'dan 'Yükle' düğmesine basarak (ve telefonunuzu seçerek) yükleyin.
 4. Uygulama cihazınıza yüklenene kadar bir dakika bekleyin.
 5. Uygulama içi satın alma yapın.

3
Bunu, satın alımları test etmek için telefona derleyen bir geliştirici olarak nasıl yaparız?
Oliver Dixon,

1
Bu iyi çalışıyor. +1
Firelord

11

Aynı sorunu yaşıyordum ve diğer tüm cevaplar sorunu çözmedi. Ancak sorunu çözmek için bir çözüm buluyorum. Lütfen bunun özellikle oyunlar için işe yaradığını unutmayın, ancak sonlarına yakın bir zamanda doğru hesapla uygulama kurmanıza izin verecek bir teorim var.

Sorun, indirilen ve yüklü uygulamanın hangi hesapla ilişkili olduğu ile ilgilidir. Hangi hesabın olduğunu kontrol etmek için, oyun mağazasına gidin, olmasını istediğiniz hesaba geçin ve ardından "Uygulamalarım ve Oyunlar" a gidin. Ardından ikincil sekmeyi "Tüm" olarak seçin. Oyun bu listede görünmüyorsa, sorun yaşamanızın nedeni budur. Hesap değiştirmeye devam edin; sonunda hangi hesapla ilişkili olduğunu göreceksiniz.

Şimdi hangi hesapla ilişkili olduğunu düzeltelim:

 1. İlk önce oyunu kaldırmanız gerekiyor.
 2. Ardından, oyunu ilişkili olduğu hesaptan kaldırmanız gerekir.
  • Bunu kontrol etmek için yukarıdakilerle aynı adımları uygulayarak yaparsınız, daha sonra çıkarmak için sağ üst köşedeki haç ("x") düğmesine basmanız gerekir.
 3. Google Play Oyunlar uygulamasını açın (veya indirin, kurun ve açın) .
 4. Emin olun (hem doğru hesaba kaydedilir Google Play Gamesve Google Play Storeoyun üst soldaki hamburger menüsünü kullanarak ilişkili olmak istiyorum).
 5. Oynamak istediğiniz oyunu bulun ve ardından storedüğmesine tıklayın (normalde düğme openönceden kuruluysa normalde okunur ).
 6. Normal olarak yükleyin.
 7. Oyunu açınca artık uygulama içi satın alımları doğru hesaba yapabileceğinizi göreceksiniz. : D

Yukarıdaki adımlar, oyun mağazasını oyunu doğru hesapla ilişkilendirdiğinden emin olmak için zorluyor gibi görünmektedir. Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra normal bir uygulama arayabilir ve yükleyebilir ve aynı hesapla ilişkilendirilebildiğini ... ve sonra da uygulama içi satın alımlar yapmanıza izin verebileceğine dair bir teorim var. Ancak bunu test etmedim, çünkü sadece oyunlarda çalışmak için ihtiyacım vardı - teorim doğruysa yorum yapmaktan çekinmeyin.


1
Lütfen bu cevabı yenile. Yüklenen bir uygulama hesabınızla ilişkilendirilir. Başka bir hesaba geçmeden önce bu bağlantının google store kitaplığından kaldırılması.
boh

@ boh, teşekkür ederim. Bunun birine yardım etmesine sevindim. :) OP'nin sorusu için bir cevap seçmemesini biraz hayal kırıklığına uğrattığımı hissediyorum.
hazrpg

Her adımı iki kez takip ettim: işe yaramadı.
Bastes

Diğer çözümlerden herhangi biri size yardımcı oldu mu? Cihazınıza kaç Google hesabı eklediniz? Bunu düzeltmenin kesin yolu, diğer tüm hesapları kaldırmak, kaldırmak, yeniden başlatmak, yeniden yüklemek ve uygulama içi çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Sonra diğer hesapları tekrar girin.
hazrpg

7

Google Play Store uygulamasında uygun hesaba geçmeniz gerekir ( Settings -> Accounts -> Add account -> Google -> Existingdaha önce yapmadıysanız , hesabı altında eklemeniz gerekebilir .)

Google Play Store uygulamasının sol üst köşesindeki "hamburger" düğmesine (alışveriş simgesi), ardından genişletmek için hesabınızın yanındaki aşağı oka dokunun ve diğer hesabınızı seçin:
oka dokunun

Artık uygun hesabı kullanarak uygulama satın alabilmelisiniz.


5
Bu benim amacım. Google Play Store uygulamasında kredi kartlı birincil hesabım zaten etkin. Bazı uygulamalarda, bazı hesaplar ikincil olurken, birincil hesap çekilir (çoğu zaman). Hesabı ikincil olarak değiştirdim ve en sevdiğim oyunu açtım ve satın almayı denedim ve uygulama içi pencere hala birincil hesabı çekti. Cihazınızda deneyebilir misiniz? KitKat ile S5 kullanıyorum.
AnDroDroo

1
@androdroo Bu hesap altında giriş yaparken "yanlış" hesabı açan uygulamaları herhangi bir şansınız oldu mu? Öyleyse, onları kaldırmayı ve uygun hesap altında yeniden yüklemeyi deneyin.
Chahk

Uygulamayı APK'dan sdcard'dan yükledim. Play Store üzerinden değil.
AnDroDroo

2
Hiç çalışmıyor
Shehabic

6
Uygulama zaten yanlış hesapla ilişkilendirilmişse, cihazdaki Play Store'dan yeniden yüklemek bunu düzeltmez. Play Store'u kullanmanız gerekir.
poolie

3

Tüm uygulamalarınızda ikincil e-posta hesabınıza geçmek istediğinizi farz ediyorum; bu, birincil hesabınızı telefondan kalıcı olarak kaldırmak anlamına gelir (daha sonra tekrar ekleyebilirsiniz). KitKat'ta, ikincil e-postanıza geçmek istiyorsanız, tüm uygulamalarınızda, birincil e-posta hesabını telefondan kaldırmanız gerekir.

Ayarlar -> Hesaplar -> (birincil hesabınız) bölümüne gidin. Şimdi seçenekler düğmesine dokunun ve hesabı kaldır seçeneğini seçin.

Telefonu, yeniden başlatın, böylece birincil hesap tüm hesaplarınızdan kaldırılır.

Birincil hesabınızı kaldırmak istemiyorsanız ve yalnızca Google Play uygulamasında ikincil hesabınıza geçmek istiyorsanız, diğer cevaplara bakın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.