Veri Kurtarma - HD Micro SD Kartta Silinen / Biçimlendirilmiş Dosyaları Geri Yükleme


17

Arka fon:

Bir arkadaşımın SD Kartını biçimlendirmek için koydum çünkü problem yaşıyordu. Sonra benimkini geri koydum ve sanırım telefonum SD Kartımı biçimlendirdi. Orada bir sürü fotoğrafım vardı şimdi gitti! Kartı bilgisayara koydum ve orada sadece 2mb önbellek dosyası var ve orijinal dizinlerin hiçbiri yok.

Zaten aşağıdaki ücretsiz kurtarma uygulamalarını denedim:

  1. 360'ı geri al
  2. Recuva

İkisi de herhangi bir dosya alamadı.
Undelete, dosyaları taramak için 1 dakika sürdü ve 0 dosya ile geldi. Recuva, bu 8GB SD Kart için yeterince kapsamlı görünmeyen "derin taramaları" için 10 dakika sürdü. Çok daha ağır bir işe ihtiyacım var. Gerekirse verileri geri almak için bir uygulama için ödeme yapmayı umursamıyorum ...

Sorular:

  • 8GB HD Mikro SD Kartımdan silinen resim dosyalarımı kurtarmak için hangi uygulamayı kullanabilirim?
  • Anroid SD kartımı neden biçimlendirdi?
  • Bunun bir telefon sorunu, veri sorunu veya SD Kart sorunu olup olmadığını nasıl anlarım?

1
Gerçekten Android ile ilgili olmadığı için bu muhtemelen SuperUser'a ait. Kurtarma yazılımı hakkında zaten bir soru var: superuser.com/questions/6810/best-undelete-tool-for-ntfs-fat
Matthew Read

Yanıtlar:


15

PhotoRec'e bir göz atın .

Süper Kullanıcı'da da yardımcı olabilecek benzer bir soru var:

Veri Kurtarma Programı bağlantılarının tam listesi:


Cevabınız için teşekkürler. Buradaki tüm sayfaları ziyaret ettim ve cevabınızı daha güçlü hale getirmek için Veri Kurtarma bağlantılarını ekledim. Recuva çöp ücretsiz ve sadece onların "Derin Kurtarma" aramak için 10 dakika sürdü. İşte BT adamlarından birine sordum ve dosyaları hemen buldu • Easeus Pro - easeus.com/datarecoverywizardpro/download.htm ve 8GB için bir saatten fazla süreceğini söylüyor, bu yüzden oldukça kapsamlı :)))
Brian McCarthy

3
PhotoRec için +1. Picasa, dışa aktarmasam bile dosyaları kameramdan silmenin "özelliğine" sahipti. PhotoRec kullanımı en kolay değil, ama işe yaradı ve kızımın ilk 2 aylık yaşamının fotoğraflarını kurtardım.
Şans

@ Chance, giriş için teşekkürler. Ben fotorec ve Easeus Pro :) tavsiye cevap düzenledi :)
Brian McCarthy

1
@Chance, herhangi bir fikir Anroid neden sd kartımı biçimlendirdi? Bunun bir telefon sorunu, Veri sorunu veya SD Kart sorunu olup olmadığını nasıl anlarım?
Brian McCarthy

@Brian, emin değilim. Android telefonumu yalnızca birkaç haftadır kullandım. SD kartlar arasında telefonunuzu kapattınız mı?
Şans

0

İşte listeden birkaç tane daha:

Pandora Kurtarma : Eski FAT veya FAT32 dosya sistemlerini değil, NTFS dosya sistemiyle biçimlendirilmiş sürücülerdeki silinen dosyaları kurtarır.

Puran Dosya Kurtarma : Ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. Arayüz basit ve anlaşılır, sadece kurtarmak istediğiniz sürücü harfini veya fiziksel sürücüyü seçin ve tarama işlemini başlatın.

Android Veri Kurtarma : Bu program yalnızca köklü Android cihazlardan silinen dosyaları almak için kullanılır ve şimdi SD kart kurtarma için yeni bir özellik ekler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.