Galerideki tüm resimler gösterilmiyor


19

Bazı fotoğraflar galeri uygulamasında görünmüyor. Belirli nedenlerden dolayı kamera uygulamasından bu belirli çekimleri bulabilirim ve bir dosya tarayıcısı kullanarak onları da bulabilirim. Ancak galeride görünmeyecekler.

Bu konuyu küçük resim sorunları hakkında buldum . Tam olarak aynı sorun olmasa da, cevabın önerisini yaptım. Ne yazık ki yardımcı olmadı.

Başka bir konu gecikmeden bahsediyor . "Daha hızlı bir telefon kullan" ın bir çözüm olduğunu düşünmüyorum (desire-z yeterince hızlı) ve farklı bir problemden bahsediyoruz: Dünden gösterilmeyen resimlerim var, ama bugün orada, bu yüzden tarayıcı çalışıyor.

Tüm fotoğraflarım neden galeride gösterilmiyor?

edit: görüntüler farklı görünmüyor. Hepsi kaydedildi

/mnt/sdcard/DCIM/100MEDIA

aranan

IMAG0402  //visible
IMAG0403  //invis
IMAG0404  //invis
IMAG0405  //invis
IMAG0406  //visible

(Bu ASTRO tarayıcısını kontrol ettim)


Kayıp olanların ortaya çıkanlarla aynı yerde saklandığını ve benzer şekilde adlandırıldığını varsayıyorum?
Matthew

evet, dosya adları ile bir örnek ekleyeceğim
Nanne

Aynı sorunu alıyorum !!! Bazen bir bilgisayara bağlanana kadar fotoğraflarım hiç görünmüyor. Hepsi bir dosya yöneticisi ile olsa göstermek: /

basit kontrol - cihazın bağlantı modunun kamera veya medya modu gibi olduğundan emin olun. Medya modunda dosya işlemlerini düzgün bir şekilde yapabilirsiniz (kes, kopyala)
HydTechie 10:18

Yanıtlar:


12

/mnt/sdcard/DCIM/.thumbnailsKlasörü silmeyi ve telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin . Medya Depolama ve muhtemelen Galeri uygulaması / ilgili diğer verileri temizlemeniz gerekebilir.


1
Bu eski resimler için yardımcı oldu, ancak bazı yeni çekimler için değil. Bu, diğer sorulardan birinin konuştuğu gecikme olabilir, bu yüzden bir dakika vereceğim :)
Nanne

1
Bu arada benim picasaweb sorunum düzeltildi. 0_o android.stackexchange.com/questions/7013/…
Nanne

1
Evet, sanırım cihaz yavaşlığından daha fazla Android OS gecikmesi. Yeni medya dosyalarını çok iyi taramıyor gibi görünüyor. Kamera, yeni fotoğrafı Android'in "taranan medya" listesine veya bunun gibi bir şeye eklemek için gerçekten bir şey tetiklemelidir.
Matthew Okudum

1
Ancak gecikme süresi ne kadardır? Bir saatten fazla sürdü ve her ne kadar silme ve yeniden başlatma eski çekimleri ortaya çıkarsa da, test çekimim hala devam etti (bir saatten fazla). Bu, gecikmeden başka bir şey olabilir mi?
Nanne

1
Hmm. Şimdi ortaya çıktı, ama rastgele bir yerde, bu yüzden ilk başta bulamadım. Ama taranmış olmalıydı, yani yavaşlığı anlayabiliyorum, ama bir saat başka bir şey olmalı. Tarama çoktan başlatılmalıdır. Bu sabah görünmüyordum, ama yeni olanlar da vardı. Her neyse, bu cevap alacağım en iyi gibi görünüyor :)
Nanne

1

Aynı sorunu yaşadım. Benim dışarı Dönüşler .thumbnailsklasöründe benim içeride değildi /DCIMklasörde. İçeri geri taşıdım, telefonu yeniden başlattım ve o zamandan beri iyi oldu.


1

SDrescan küçük ve kullanımı kolaydır.

Dev araçları yüklü özel bir ROM'unuz varsa şunu kullanın:
"Dev Araçları" => Medya Sağlayıcısı => SD Kartı Tara

Her iki yol da manuel adımları sizden gizler ve yanlışlıkla bu tür şeyleri silemezsiniz.


0

Benim için, Astro Dosya Yöneticisi'ni/mnt/sdcard/DCIM/.thumbnails kullanarak klasörü açmak yeterliydi . Bu klasördeki tüm dosyalar arasında aşağı ve yukarı ilerledim ve "Küçük resimler oluşturuluyor" mesajını gösteren bir sistem gördüm. Telefonu yeniden başlatmadan bile Galeri'ye döndüğümde, tüm kamera resimleri ve videoları düzgün bir şekilde görüntüleniyor.

Yenilemeyi tetiklemek için Astro kullanarak DCIM klasöründeki birkaç fotoğrafı açmayı da deneyebilirsiniz.


Hmm, benim için çalışmıyor gibi görünüyor. Bu 'küçük resimler oluşturma', astro için gerekli olan küçük resimlerin küçük resimleri için değil, küçük resimlerin kendileri için değil mi (bu dizinde zaten bulunan, fotoğraflarınızın başparmakları olan dosyalar)?
Nanne
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.