Android'de kablosuz bırakıldı mı?


9

Şu anda bir Droid Incredible'ım var (ROM'lu Froyo: Sense ile Skyraider 3.5)

Bir süredir, hem yönlendirici hem de telefonda kablosuz hala açık olsa da, Droid Inc'deki kablosuz bağlantım sadece düşüyor ve 3G'ye geçiyor. Kablosuz olarak bağlı diğer tüm aygıtlarım hala bağlı ve çalışıyor. Kök öncesi ve sonrası ve ROM'da bu sorunu yaşadım.

Bunun temel nedeni ne olabilir? Başka bir Android akıllı telefon bunu yaşadı mı?

Kablosuz özelliklerin düştüğünü ve mobil ağa geçiş yaptığınızı ve bunun tersini yaptığınızı uyaran bir özellik / uygulama var mı? Sadece her iki yönden geçişin sorunsuz olduğu ve uygulamalara göz atarken veya indirirken can sıkıcı olabileceğinden soruyorum.


1
Birden fazla WiFi ağında denediniz mi? Değilse yönlendiriciniz olabilir.
Matthew,

Bu benim Moto Flipside'a her zaman olur! Bulabildiğim tek kesmek, wifi'yi açıp kapatmak için daha kolay hale getiren bu uygulama oldu: appbrain.com/app/wi-fi-status-bar-switch/… (ve FWIW evde wifi, iş, ve hemen hemen her yerde wifi kullandım ve eşin iPhone'unda veya dizüstü bilgisayarlarımızda olmaz)
travis

1
Matthew'in önerisine eklemek için - yönlendiriciye bağlı başka cihazlar da aynı sorunu yaşıyor mu?
Daniel

@travis - Flipside Skyraider veya Sense kullanıyor mu? Bunlardan biri, her iki sorununuz arasında ortak faktör olabilir mi?
yeni_kullanıcı

1
@Matthew - Evet, diğer WiFi ağlarında oluyor, ancak çoğu zaman ağımda olduğum için benimkinde daha dikkat çekici
Adam

Yanıtlar:


3

Biraz okuduktan sonra, cihazlarında Skyraider çalıştıran insanlar için oldukça yaygın bir sorun gibi görünüyor. Ne hakkında konuştuklarını tam olarak bilmiyorum, ancak WiFi'nizin düzgün çalışması için radyonuzun doğru sürüm olması gerekiyor. IncredibleForum'daki bu konu başlamanız gereken yerde olabilir.


Teşekkürler JonnyP! Bunu kontrol edeceğim, deneyin ve eğer işe yararsa cevabınızı kabul edeceğim :)
Adam

@ A.Donahue - Nasıl gidiyor? Sorunuzu okuduğumdan ve telefonumun ne kullandığına bakmayı düşündüğümden beri bu radyo şeyi biraz merak ettim.
yeni_kullanıcı

@A. Donahue - Hala zar yok mu?
newuser
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.