Kilitli telefonumu fabrika ayarlarına sıfırlamak tekrar kilitler mi?


9

Çeşitli şekillerde beni korkutuyor kilitsiz bir G1 var. "Fabrika ayarlarını geri yüklerim" durumunda kilitlemeyi başlatacak mıyım?

Yanıtlar:


7

Normalde kilidi açılmış telefonların kilidi açılır. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın bunu değiştirmesini beklemezdim. (Ayrıca bakınız: Kilidi kaldırılmış Galaxy i7500, Sıfırla Kaldırır mı? )

Yine de% 100 kesin değil. Örneğin, bazı Galaxy S kullanıcıları 2.1'den 2.2'ye güncelleme yaparken telefonlarını yeniden kilitledi, bu da fabrika ayarlarına sıfırlamaya benzer bir işlem.

Yeniden kilitlenmesi durumunda her zaman ClockworkMod veya bir şey aracılığıyla (ve önce bilgisayarınıza yedekleyin) bir yedekleme yapabilirsiniz, böylece önceki kilitsiz durumuna geri yükleyebilirsiniz. Ancak bu kök gerektirir. (Kök bazen fabrika ayarlarına sıfırlama ile geri alınabilir, ancak önceden köklenmiş özel bir ROM'unuz yoksa değil).

İlk olarak kilidini açtığınız andan itibaren kilit açma koduna sahipseniz, bu kod yeniden kilitlenirse yine de kilidini açmak için çalışmalıdır.


3
Sadece, en azından bu durumda, fabrika ayarlarını geri yüklememin telefonumu kilitlemediğini doğrulamak istedim.
Amanda

3

Orijinal olarak T-mobile'dan satın alınan bir HTC Sensation 4G cihazım var. T-mobile (ücretsiz) tarafından sağlanan kodu kullanarak kilidini açtım ve AT&T'de kullandım. Kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi fabrika ayarlarını sıfırladım ve hala iyi çalışıyor ve kilidi hala açık.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.