Neden kurtarma moduna önyükleme yapamıyorum?


9

Sanırım burada hala bir şey eksik. Okuduğum her şey, ilk adım olarak kurtarma moduna önyükleme yapmam gerektiğini ve başlatırken "ev" tuşunu basılı tutarak bunu yapabilmem gerektiğini gösteriyor. Bunun yerine, yanında bir telefon bulunan üçgen bir simgede bir patlama (!) Alıyorum.

Bir adımı atladım mı yoksa telefonumda bir sorun mu var? Telefonumda bir sorun olduğunu biliyorum ... bu yüzden bu projeye başlamak için yola çıktım. Ama bu kurtarma moduna geçmemi nasıl engelleyebilir? Yoksa sorun atlanmış bir adım mı?


Al Everett, "T-mobile G1" etiketini bu yayından aldı, ancak ... cevap G1 / Dream'e özgü. Etiketi geri yüklemekten daha iyi biliyorum, ama bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın.
Amanda

Yanıtlar:


7

Düzenleme: Görünüşe göre indirme ve kurtarma modları G1 için birleştirilir. İndirme modundayken fiziksel klavyenizde Alt-L tuşlarına basmanız yeterlidir; Kurtarma görünecektir.


Gördüğünüz şey İndirme Modu . Tuş kombinasyonu genellikle farklıdır. Telefonumda, sadece telefonun USB'ye bağlı olması veya olmaması gerekir. USB ile ve USB'siz, pili çıkarıp yeni bir önyükleme yapmayı denemelisiniz. (Pili de çıkarabilir, USB'ye takabilir ve pili tekrar takıp deneyebilirsiniz). Ayrıca diğer tuşları da deneyin - Geri'yi kullanmayı zaten biliyorsunuz, bunun yerine sizi cihaz bilgi ekranına götürüyor.


1
Bazı telefonların da tuş kombinasyonlarına ihtiyacı vardır, örneğin bkz. Askvg.com/…
Matthew Read

2

Okuduğum her şey, ilk adım olarak kurtarma moduna önyükleme yapmam gerektiğini gösteriyor,

Samsung Spica (ve muhtemelen diğer Samsung telefonlarının çoğunu kullanıyorsanız, diğer telefonlar hakkında emin değilseniz), köklendirme / yükleme-custom-rom'un genel fikri, ROM'unuzu ilk kez flaş ettiğinizde, yapmanız gereken şeydir. İndirme Modu . Bu ilk yanıp sönme, Samsung'un kullandığı sistemi kullanır.

Bu ilk flaş genellikle telefonun orijinal Kurtarma Modunu çok daha özellikli bir sürümle değiştirecek olan ClockworkMod Özel Kurtarma'yı yükleyecektir. ClockworkMod's Recovery'ye sahip olduğunuzda, herhangi bir ROM'u Clockwork'ün .zip dosya biçiminde yükleyebilirsiniz; neredeyse tüm (veya tümü?) modifiye Android bir Clockwork .zip biçimi olarak dağıtılır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.