Cevapsız Arama Bildirimlerini Devre Dışı Bırak


21

Cevapsız arama bildirimlerini devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Cihazdaki herhangi bir ayarda bulamadım ama merak ediyorum birileri onları etkisiz hale getirmek için bir numara biliyor mu? Muhtemelen birinin bildiği bir uygulama?

Arka plan: Bana cevapsız aramalardan da bahseden Google Voice'u kullanıyorum. Telefonun kendisi tarafından yapılan bir aramayı kaçırdığımda, arama kaydına girinceye kadar buralarda takılıp kalan bir bildirim alırım. Google Voice bildirimlerini kaybetmek istemiyorum, çünkü sinyal aralığının dışında veya telefon kapalıyken aramaları cevaplamadığımı da söylediler.

EDIT: Bunun gerçek bir çözümü olduğunu sanmıyorum, bu yüzden bir Android özellik isteği gönderdim . Bu özellik ile ilgileniyorsanız, lütfen sorunu gözden geçirin veya düşüncelerinizi gönderin.


Sorunuz az önce bana bunu nasıl çözeceğimi bilmek istediğimi anlamamı sağladı. Voice'u da kullanıyorum ve yinelenen bildirimler tam bir zaman kaybı.
yeni_kullanıcı

1
Evet, çok miktarda arama yaptım ve ayarlarda veya uygulamalarda gerçekten hiçbir şey bulamadım. Aslında onları öldürmenin kolay bir yolu olduğundan şüpheliyim, ama birinin akıllıca bir yolu olduğunu umuyorum.
Jake Basile,

Hangi telefonu kullanıyorsun? Moto Droid 1'imde yinelenen cevapsız arama bildirimleri alamadım. Google sesi yalnızca Txt mesajlarını ve sesli postaları bilgilendirdi.
Matt

1
Google Voice'ta etkinleştirdiğim bir şey. Bunları kapatabilirim, ancak Google Voice bildirimleri varsayılan olanlardan daha iyi, çünkü ağ kapalıyken özlediğim aramaları bana bildiriyor.
Jake Basile

Yanıtlar:


16

Tasker, kendiniz küçük uygulamalar / işlevler yazmanıza izin veren oldukça harika bir uygulamadır.

Tasker kullanarak basit bir çözüm aşağıdaki gibidir:

  1. 'MissedCall' adlı yeni bir görev oluşturun.
  2. '1. içerik' için Durum> Cevapsız Çağrı'yı ​​seçin. Tamam'ı tıklayın
  3. Tamam'ı tıklayın.
  4. Görev seçimi, Yeni Görev seçin
  5. 'GetRidOfMissedCalls' olarak adlandırın. tamam
  6. Ekle'ye tıklayın, Telefon> Arama Günlüğü'nü seçin. Tamam'ı tıklayın.
  7. Başka bir görev eklemek için + düğmesini tıklayın
  8. Uygulama> Ana Sayfaya Git'i seçin. Tamam'ı tıklayın.
  9. Tekrar Tamam'ı tıklayın.
  10. Göreviniz şimdi ayarlandı ve Tasker profili listesinde olmanız gerekir, Uygula'yı tıklayın.

Temel olarak ne olduğu, cevapsız bir aramanız olduğunda Tasker'ın bildirimden kurtulacak olan Çağrı Günlüğü listesini açması, Tasker'ın sizi ana ekranınıza geri döndürmesidir. Cevapsız aramaların çoğunun, telefon cebinizde vb. Olduğunda gerçekleştiğini farz ediyorum.

Cevapsız aramalar için bir sistem bayrağı olacak ve bunun ne olduğunu öğrenebilirsem Tasker'i sadece bayrağı yanlış (ya da cevapsız arama sayısı = 0) olarak değiştirebiliriz; bu sorun için daha şık bir çözüm olacaktır. .


1
Çok ilginç ... Lütfen cevapsız arama bayrağını aramaya devam edin, çünkü telefonumda başka bir şey yapmanın ortasındayken, bir aramayı kasıtlı olarak kaçırırsam diye, bu işlevi tercih ederim.
yeni_kullanıcı

1
Kullanılabilir sistem parametrelerinin listesini kontrol ettim ve cevapsız arama bunlardan biri değil. Kullanılan son uygulamayı kaydeden bir parametre var, bu nedenle, eğer yeterli olsaydı sizi orijinal uygulamanıza geri döndürmek için yukarıdaki görevi değiştirebilirdim?
ninjaPixel

1
@ ninjaPixel - Bu daha iyi olurdu, ancak yine de kullanıcının gerçekleştirdiği ve hangi ideal olmayan eylemi durdurmasıyla sonuçlanacaktı.
yeni_kullanıcı

1
JonnyP'in dediği gibi, aktif olarak telefonda iken bazen cevapsız çağrılar oluyor. İstediğim gibi tamamen devre dışı bırakmanın Android'de mümkün olmayabileceğini düşünmeye başladım. Bunun için bir özellik isteği gönderebilirim.
Jake Basile,

2
@Jake Basile - Yapmalısın. İkimiz de yapmalıyız. Bu bildirimleri kapatmak için, bizim gibi insanları çevrelerinde çalışmak için ücretli bir seçeneğe dönüştürmeye zorlamak yerine, yerel bir sistem seçeneği olması gerekir.
yeni_kullanıcı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.