Android telefonunda Windows'un interneti USB kablosu ile nasıl kullanılır?


73

Android 4.4.2 kullanıyorum ( Micromax'ta Unite 2 - A106'da ). Evde yüksek hızlı genişbant internet bağlantısı olan bir Windows PC var. Kablosuz yönlendiricim veya erişim noktam yok. Sadece telefonumdaki bilgisayarın internet bağlantısını kullanmak istiyorum. Birden çok yöntem denedim ama hiçbiri işe yaramadı.

Yöntem 1: Yerel Android 4.4.2 seçeneğini kullanma

Telefonumu bağladığımda telefonumda, Settings > Wireless & networks > USB Internet (sharing Windows PC internet via USB cable)kontrol ettiğim onay kutusundaki işaretini seçtim, Windows sürümümü seçmemi istedi (ki bu, Windows 8.1 ama bu seçeneği göstermediğinden), Windows 8'i seçtim. aşağıdaki resimde gösteriliyor:

görüntü tanımını buraya girin

İşte sorun, paylaşım sekmesi yok (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın) görüntü tanımını buraya girin

Yöntem 2: USB üzerinden ters bağlantı kurma

Bu sitede bunun Ters tethering olduğunu öğrendim. USB üzerinden ters tethering nasıl kurulur bölümünde belirtilen prosedürü okudum ve takip ettim

Komutu yürütene kadar bu cevapta açıklanan tüm adımları takip ettim.

 1. Android SDK'dan [DONE] USB sürücülerini yükleyin
 2. USB kablosunu bağlayın ve USB Bağlama özelliğini etkinleştirin (Yeni bir ağ arayüzünde görmelisiniz.) [DONE]
 3. 2 ağ arayüzünü köprüleyin [DONE]
 4. Bilgisayarınızda [SORUN] yürütünadb shell netcfg usb0 dhcp

Ben çalıştırdığınızda adb shell netcfg usb0 dhcpdiyor: error: device not found. Aynı şeyi USB DebuggingGeliştirici ayarlarında, AÇIK ve KAPALI ile de denedim . Hata aynı kalır.

Yöntem 3: Aygıtı köklendirme ve bir uygulama kullanma

Burada okudum ve orada doğrudan bir uygulamayı kullanabileceğimiz başka bir yöntem var ancak cihazın kök salması gerekiyor. Telefonum yeni bir telefon ve eğer rootlanırsam garanti geçersiz olur.

EDIT: Cevap olarak önerilen yöntemi denedim, yöntem 2'nin 4. adımında bu problemle karşı karşıyayım:

görüntü tanımını buraya girin


İlk yöntemde, Windows'taki ağ özelliklerinde bir paylaşım sekmesi bulamazsanız, kardeş sitemiz superuser.com'a (PC'ler ve Windows ile ilgili sorunların neler olduğunu) neden yapabileceğinizi soran bir soru yayınlayabilirsiniz. ' ağınızdaki bu sekmeyi Win 8.1'de görün.
GAThrawn

U ters USB
işlemesi ile

1
Adım 2, yöntem 2 için, USB hata ayıklamasını etkinleştirdiniz mi? adbetkinleştirmeden çalışmayacak
ᔕᖺᘎᕊ

2
Galaxy S5'teki Ayarlar> Kablosuz ve ağları T-Mobile'dan bulamadım. Aynı zamanda sizin Android 4.4.2'dir. Fikirler?
Tagar

1
Cihazımda yerel seçeneği bulamadım. Cihazımı kullanmak istemedim, bu yüzden nihayetinde kendi çözümümü geliştirdim, ReverseTethering NoRoot ( play.google.com/store/apps/… )
FD_

Yanıtlar:


28

Aslında, Yöntem 1 yapmak oldukça kolaydır. Bu cevabın ima ettiği gibi , paylaşım sekmesinin görünmesi için birden fazla ağ bağlantısına ihtiyacınız var.

Kısa cevap:

İlk olarak, android cihazınızın talimatını görmezden gelin ve yine de USB-İnternet'e bağlanmayı deneyin.
Bu, yeni bir Ağ bağlantısı oluşturur ve paylaşım sekmesinin PC Ağ Bağlantınızda görünmesini sağlar.

Detaylı Cevap

1. Windows 10'u hazırlayın

 1. Windows Başlat Düğmesine Sağ Tıklayın
  Windows Başlat Düğmesi
 2. Açılan menüde "Ağ Bağlantıları" nı açın.
  İçerik Menüsündeki "Ağ Bağlantıları"
 3. Ağ Bağlantıları görünecektir. Gördüğünüz gibi, şu anda yalnızca bir Ağ bağlantısı var, bu yüzden paylaşım Tabı olmayacak.
  görüntü tanımını buraya girin

2. Android cihazınızı hazırlayın

 1. Android cihazınızı bir USB Kablosuyla PC'nize bağlayın
 2. In Kablosuz ve ağlar bölümünde etkinleştirmek için deneyin, (bazı android cihazlarda "... Daha" tıklamanız gerekebilir) USB interneti
  "USB İnternet" i etkinleştir
 3. Talimatlar görünecektir. Windows 8'i seçin ve verilen talimatları göz ardı ederek İleri ve Tamam'a tıklayın
  Windows 8'i seçin ve İleri'ye tıklayın. Adımları yok sayarak Bitti'ye tıklayın
 4. Şimdi, USB Internet'ten sonra bir onay işareti bulunmalıdır :
  USB İnternet şimdi kontrol edilmeli
 5. Android cihazınızı bir USB-Ağ ile PC'nize ilk kez bağlarsanız, Windows size Ağ bağlantısının kurulup kurulmayacağını sorabilir. Bu normal.

3. İnternet Bağlantısını Windows 10'da Paylaşın

Gördüğünüz gibi, şimdi iki Ağ bağlantısı var, bu nedenle paylaşım Sekmesi şimdi kullanılabilir olacak:
İki ağ bağlantısı

 1. İlk Ağ Bağlantısını sağ tıklayın ve Özellikler’i açın. Orijinal Ağ Bağlantınızın Özelliklerini Açın
 2. Artık bir Paylaşım Sekmesi var ve Android cihazınızın Windows 10 PC'nizin İnternet bağlantısını kullanmasına izin verebilirsiniz.
  Paylaşım Sekmesi şimdi kullanılabilir

3
Bunu doğrulayamıyorum (burada pencereler yok ama açık ve temiz hava için olan pencereler) - ama hala yenilenmiş: çok ayrıntılı ve görsel açıklama, paylaşım için teşekkürler! // PS: Artık korunan soruları bile cevaplayabilirsiniz :)
Izzy

3
Android 6.0'da bu "USB İnternet" seçeneğini görmüyorum. Ortaya çıkmadan önce başka bir şey yapmam gerekir mi, yoksa 6.0'da farklı mı çalışıyor?
ProgramFOX

9

İkinci yönteminiz için (çalışması gereken) cihazınız için doğru sürücüleri kaçırmışsınız gibi görünüyor. Sürücüleri olduğunu iddia eden bir sayfa buldum ( http://www.digitbrunch.com/android/how-to-root-micromax-unite-2-a106 ), orijinalliği için garanti veremesem de Onlara güvenmek istiyorsun.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bana bildirin, çünkü daha önce hiç böyle bir şey yapmamama rağmen, eğer yapabilirsem size yardım etmekten mutlu olurum.


Ne önerdiğini denedikten sonra düzenlemeyi gönderdim. Lütfen kontrol et. Cevap olarak önerilen yöntemi denedim, yöntem 2'nin 4. adımı, bu sorunla karşı karşıyayım
pençeleri

Yanıtta uzun süre beklediğim için üzgünüm (şu anda okulda cehennem haftası), ancak hata adb cihazınızı göremiyor gibi görünüyor. Şimdi, genellikle bu gerçekleştiğinde sürücü sorunu olur, ancak donanımsal bir sorun olma ihtimali de vardır (örneğin nexus 7 bilgisayarlara artık bağlanamıyor). "Adb cihazları" çalıştırdığınızda elde ettiğiniz çıktı nedir?
Colin

Ayrıca bu konu faydalı olabilir: forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/… , bu bağlantı noktası için ancak sürücünüz sorun değilse daha fazla bilgi sahibi olabilir
Colin

5

Köklendirilmemiş cihazlar için bir çözüm var

Bunun gecikmiş bir cevap olduğunu biliyorum, ancak varolan tüm cevaplar USB ters bağlamanın yalnızca cihazınız köklü olduğunda veya ters bağlanma için sistem desteğine sahip olması durumunda mümkün olduğunu öne sürdüğü için, bir seçeneğin daha belirtmeye değeceğini düşünüyorum:

Birkaç ay önce, dizüstü bilgisayarımın İnternet bağlantısını, köksüz bir Android cihazda kullanmama izin verecek bir çözüm arıyordum, ancak bir çözüm bulamadım. Sonunda kendi çözümümü geliştirmeye başladım. Sonuç, istemci tarafında Android 4.0 veya üstünü çalıştıran cihazlarda ve ana bilgisayar tarafında tüm büyük masaüstü işletim sistemlerinde çalışan bir uygulama.

ReverseTethering NoRoot uygulaması

Uygulamaya Google Play'de erişilebilir: ReverseTethering NoRoot


3

Ayrıca bir Micromax Unite 2 kullanıyorum . İlk yöntem benim için işe yarıyor.

Cihazınızı bağlamıyor görünüyorsunuz (telefon PC'ye). Bu yüzden size paylaşım sekmesini göstermiyor. Yalnızca bir LAN cihazınız var ancak paylaşılacak cihazınız yok.

Bu nedenle, öncelikle cihazınızı PC'ye bağlamanız ve ardından kalan adımlarla devam etmeniz gerekir. Bilgisayarımdan telefona İnternetten gerçekten keyif alıyorum!

prosedür

 1. Cep telefonunuzu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
 2. Cep telefonunuzda Ayarlar-> devamı-> USB İnternet'e gidin , PC sistemi versiyonunu seçin-> sonraki -> “YAPILDI” (ÖNEMLİ).
 3. PC'de kontrol paneli-> Ağ ve İnternet-> Ağ bağlantısı bölümüne gidin .
 4. Burada, cihazlardan biri LAN Cihazınız, diğeri ise cep telefonunuzdur.
 5. LAN cihazınıza sağ tıklayın, Özellikler-> "paylaş" sekmesini seçin-> ilk seçeneğe tıklayın-> tamam.
 6. Artık telefonunuzda İnternet'in tadını çıkarmaya hazırsınız.

Lütfen txtspk'den kaçının. Ana dili İngilizce olmayan bazı İngilizce konuşanlar için yeterince zor :) :) Burada senin için düzelttim.
Izzy


2

İlk metodu ZTE V987'de android 4.2.1 ile test ettim ve RNDIS Arabirimi ve başka bir MTKandroidUSB aygıt (ADB Arabirimi) sürücüsü için bir arama yaptıktan sonra (Windows Xp için) çalıştım. Sanırım Windows'da telefon sürücüleri yüklü değil. Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettiniz mi?

İlk yöntemi Windows 7'de de test ettim ve aşağıdaki aygıtları kurdum:

MT65xx Android cihazı

o zaman İnternet bağlantısını paylaştım, fakat başarılı olamadım. Telefon bağlantıyı görmek istemedi. Daha sonra http://www.digitbrunch.com/android/how-to-root-micromax-unite-2-a106 (Driver_Auto_Installer_v1.1236.00) ' den sürücüleri değiştirdim ve 2 ağ bağdaştırıcısını köprülemeye çalıştım ve Bir sonraki konfigürasyon elde ettim: Driver_Auto_Installer_v1.1236.00

Sonra İnternet Bağlantı Paylaşımı'na geri döndüm ve aşağıdaki komutları denedim (burada http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287494 bulundu ): adb kabuğu netcfg rndis0 dhcp

Ve telefonun USB bağlantısı çalışmaya başladı:

Lan3Status Lan3Details

Sonunda, USB sürücülerini ilk Alcatel sürümüne yeniden güncelledim, MAC Bridge Miniport'u sildim, IPv4 RNDIS Yerel Alan Bağlantısı için aynı DNS'i ayarladım adb shell netcfg rndis0 dhcpve bağlantıyı başlatmak için komutla bir .cmd dosyası kullandım .

Lan3Details2

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.