SDCard'ımdaki hangi dosyaların / klasörlerin manuel olarak silinmesi güvenli değil?


12

Droid'imi neredeyse bir yıldır yaşadım ve uygulamaları yükleme ve kaldırma, SDCard'ımdan ve SDCard'ımdan veri taşıma ve SDCard'ın bir telefonla yaptığı tüm çeşitli şeyler biraz asi oldu.

Küçük bir dosya sistemi bakımı zamanı.

Zor olmayacak, ancak sadece Linux dosya sistemlerinin tehlikeli olması için yeterince bilgim var ve kaza sırasında SDCard'ımdan önemli bir şeyi silmek istemiyorum. Android'in sitesinde bir SDCard'ın nasıl biçimlendirildiği hakkında bir şey bulamadım, bu yüzden bana hangi dosyaların / klasörlerin sınır dışı olduğunu söyleyebilecek veya iyi bir kaynak yönünde beni işaret edebilecek biri var mı?

Hangi dosya / klasörleri silmek için güvenli olduğunu bilmek istemiyorum. Uygulamayı zaten kaldırdığımdan beri silebildiğimi / Destansı yapabileceğimi biliyorum.

Motorola Droid cihazımda CyanogenMod 6.2.1'i (Android 2.2.1 tabanlı) çalıştırıyorum.


Zeyilnameyi ayrı bir soru olarak gösterebilirsiniz. Ayrı bir cevabı var ve hepsi.
Amanda

@Amanda - Aslında bence sadece doğru cevabı seçmeyi basitleştireceğim. İyi karar. android.stackexchange.com/questions/7366/…
newuser

Yanıtlar:


12

Her şeyin silinmek için güvenli olduğunu söylemeye can atıyorum. Çıkarılması ve başka bir yerde kullanılması amaçlanan bir depolama cihazı ile olmalıdır. Ancak bazı uygulamaların mutsuz olacağını biliyorum. Bu nedenle iyi bir kural, önem verdiğiniz bir uygulama tarafından açıkça kullanılan hiçbir şeyi silmemektir.

Muhtemelen silme düzeyde bir ile başlar 0 dizinleri değil iyi bir fikir .gibi /.android_secure/ya (korumalı uygulamalar). Bu klasörler genellikle sistem tarafından kullanılır ve Android'in SD kartta önemli bir şey sakladığına inanmıyorum (önemli olduğunu düşünüyorsanız uygulamaların yanı sıra), muhtemelen onları da silmek için bir neden yoktur. /Android/ve /data/, /sd/ve /*.img, ve /settings.db(varsa) sistem tarafından da kullanılır. Bunlar sırasıyla uygulama verileri, kurtarma görüntüleri ve çeşitli ayarlardır.

Ayrıca /DCIM/çektiğiniz fotoğraflara sahip olabilecek bir klasör veya benzeri bir dosyaya da dikkat edin. Muhtemelen onları yedeklemek istersiniz. Benzer şekilde olan /download/ve /media/.

Sen dikkat isteyeceksiniz /update.zip, /busybox, /clockworkmod/ve köklü veya özel kurtarma gerekecek iyi sanki gibi.

Benim gibi harici olarak da "dahili SD" niz varsa, yukarıdakilerin çoğunun dahili SD'de saklandığını unutmayın. Harici SD /external_sd/dahili SD içinde olduğu gibi görünür veya üzerine takılabilir /emmc/veya takılabilir . Yukarıdaki kuralları her iki depolama alanına da uygulayabilirsiniz.


2
Linux'ta bir dönemle başlayan klasörlerin veya dosya adlarının gizli kabul edildiğini biliyorum, Android geliştirirken bu işlevsellik değişmezse bana mantıklı geliyor.
newuser

Evet. Yanlışlıkla da olsa, uygulamaların bu klasörlere en azından doğrudan erişemediği bir yerde okuduğumdan eminim.
Matthew

1
Sonunda benim SDCard içine kazmak için var ve burada cevabınız büyük bir yardımcı oldu. Teşekkürler!
yeni_kullanıcı

-2

SD Kartınızı Android'in kendi işlevleriyle güvenli bir şekilde biçimlendirebilmeniz gerekir ve herhangi bir uygulamanın gerektirdiği dosya / klasörler otomatik olarak yeniden oluşturulmalıdır. Veya telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve telefonun dosya sistemine göz atın ve gerekirse silin.

Şimdi, belirli uygulamalardan veri kaybetmek istemiyorsanız, bu uygulamaların her birini ayrı ayrı araştırmanız gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.