Ext2 veya ext3 bölümlerini nasıl etkinleştiririm?


15

LG Optimus V cihazımı nasıl etkinleştirebileceğimi ext2veya ext3bölümlendirebileceğimi bilen var mı ? 16GB SD kartımı zaten 14.5 GB FAT32 ve 500MB dahili2'ye böldüm. Link2SD kullanırken bana bir montaj hatası verir. Ben köklü ama henüz herhangi bir ROM yanıp sönmedi.


bağlama hata mesajı nedir?
Yalan Ryan

1
Ext2 yerine ext3'ü denediniz mi? Daha iyi desteklenebilir.
Logolar

Yanıtlar:


2

Ben senin ext bölümünün mantıksal DEĞİL bir birincil biri olduğunu düşünüyorum - durumun olduğundan emin olmak için kontrol edin.


Bölümlerimi ayrıştırılmış olarak oluşturdum ve cevap olarak özellikle "birincil" i seçtim, bu yüzden sorun olmamalı.
haridsv

1

Etkinleştir dediğinizde ne demek istediğinizden tam olarak emin değilim, bu yüzden bu sorunuza cevap vermeyebilir.

Dosya sistemi desteği çekirdek tarafından belirlenir, bu nedenle çekirdek belirli bir dosya sistemi için eklenen destekle derlenmemişse, onu kullanamazsınız. Bununla birlikte, tüm android cihazlarla uğraştığım ext2 / ext3 için derlenmiş desteğe sahip olduklarını düşünüyorum (sanırım tüm Gingerbread cihazlarının YAFFS2 yerine eMMC flaşında kullanmaya başladıkları için ext2 / ext3 için destekleri olmalı).

Ext2 / ext3'ün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için cihazınızı bir PC'ye bağlamanızı ve 'adb shell' üzerinden oturum açmanızı öneririm. Oradan bir bağlama noktası oluşturun (örneğin 'mkdir / mnt / tmp' yaparak) ve elle monte etmeyi deneyin. SD kartlar genellikle / dev / mmcblkXpY olarak bulunur; burada X, aygıt numarası ve Y bölüm numarasıdır. 'Mount -t ext3 / dev / mmcblkXpY / mnt / tmp' yaparak montajı deneyin. Bu işe yararsa ve / mnt / tmp dosyasına yazabilir ve yazabilirsiniz, ext3 olması gerektiği gibi çalışıyor.


OP ile aynı sorunu yaşıyorum ve talimatlarınızı takip etmeye çalıştım. Orada mmcblk0p2cihaz /dev/blockve monte etmeye çalıştı, ancak bir hata "monte: Böyle cihazı" var. Ext2'nin desteklenip desteklenmediğini kontrol etmenin başka bir yolu var mı?
haridsv

Burada da aynı problem. Bir sahip mmcblk1p2olarak /dev/blockADB kabuk ve yerleşik terminalde aynı hata vererek, her ikisi de.

0

Bazı kartlar 6,5 GB'tan daha büyük ext2 bölümleri oluşturmayı desteklemez (64 GB SD kartta da aynı durumla karşılaştım). Mini Tool Partition yardımcı programını deneyin. Ext2 bölüm biçimini tamamladıktan sonra, bölüm türü boşluk tutucusunda başkalarını görmemelisiniz. Ext2 olmalıdır. Başka gösteriliyorsa, telefonda asla çalışmaz. Yağ32 boyutunu yavaş yavaş azaltmayı deneyin ve bundan sonra ext2 oluşturun.


0

Ben kullanıcı SDW bölümleme için CWM kurtarma kullanmak ve daha sonra, bu ext2 veya ext4 olarak monte ancak Link2SD ile ext3 değil takas gerektiğini belirtmek istiyorum . Bunun sizin için uygun olup olmadığını kontrol edin.


SD kart GParted kullanılarak bir bilgisayarda veya AParted kullanılarak cihazda bölümlenebilir. Aslında, Link2SD kullandığımda ilk yaptığım şey. Cevabınızın durduğu gibi muhtemelen yanlış olduğunu lütfen unutmayın.
Tamoghna Chowdhury

0

Google Play var EzyMount , sen monte ve Android 2.3 ve daha üstü için NTFS, Ext2-4 vb ile biçimlendirilmiş erişilebilir cihazlar yapabileceğiniz bir araç.


EzyMount, meşgul kutusunun yüklü olduğu köklü bir telefon gerektirir, bu nedenle lütfen rootunuz yoksa yüklemeyi denemeyin.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.