Google kameradan SD karta pix kaydetme


15

Forumdaki tüm önerileri denedim, ama boşuna ...

Ne var: Galaxy S4, 8GB dahili, 64GB SD kart, Android 4.3 (TouchWiz) ile Omega ROM; Samsung kamera ve Samsung kameradan çok daha fazla tercih ettiğim Google kamerasına (Photosphere ile) sahip.

Samsung kamera, pix'in dahili olarak saklanmasını kolaylaştırır. Hafıza kartı. Google kamera için aynı ayarı veya yolu bulamıyorum. Hatta dahili SD karttaki DCIM'i silmeyi denedim, umarım pix'i nerede depolamak istediğimi sordum. Ancak DCIM ve alt klasörler dahili SD kartta yeniden oluşturuldu.

Sadece 8GB dahili ile daha fazla alan temizlemem gerekiyor. Bu yüzden bu çok önemli. Herhangi bir yardım?


Görünüşe göre 10'dan az itibar nedeniyle cevap veremem. rootluysanız FolderMount uygulamasını deneyebilirsiniz.
peter

Yanıtlar:


8

Maalesef Google Kamera uygulaması, fotoğrafların / videoların / panoramaların SD Karta kaydedilmesini yerel olarak desteklememektedir. Bunun Google'ın genel olarak SD kartlara karşı genel duruşu ile devam ettiğini tahmin ediyorum. Cihazınız köklü değilse, görüntüleri / videoları manuel olarak taşımak zorunda kalırsınız.

Köklü aygıtlar için, bu sınırlamanın bir çözümü vardır. Xposed çerçevesi , çeşitli modüllerin, üçüncü taraf ROM'ları kullanmadan birçok stok ürün yazılımı seçeneğini geçersiz kılmasına izin verir. Özel ROM'larda da çalışmalıdır, ancak bu, çerçevenin geliştiricisi tarafından "resmi olarak" desteklenmez. Çeşitli kamera uygulamalarındaki (Google Kamera dahil) tüm ortamların otomatik olarak SD Kartın DCIM klasörüne kaydedilmesini sağlayan Pictures2SD modülüne ihtiyacınız olacaktır .

Xposed Installer uygulaması doğrudan Google Play Store üzerinden kullanılamaz, bu nedenle S4'ünüzü köklendirdikten sonra (özel bir ROM çalıştırdığınızdan zaten köklü olduğunuza benziyor), uygulamaların Settings -> Security -> Unknown sourcesindirilmesine ve indirilmesine izin vermeniz gerekir. APK'yı buradan yükleyin ve bu talimatlara göre etkinleştirin:

Çerçevenin montajı:

  1. Xposed Installer APK'sını indirin ve yükleyin
  2. Xposed Yükleyiciyi başlatın, "Çerçeve" bölümüne gidin ve "Yükle / Güncelle" yi tıklayın
  3. Yeniden Başlatma
  4. Bitti!

Bundan sonra, modüllerin kurulumu oldukça basittir:

Herhangi bir modülün kurulumu:

  1. .Apk dosyasını indirin (örneğin yerleşik depo tarayıcısı aracılığıyla) ve yükleyin
  2. Xposed Installer'ı başlatın ve "Modüller" bölümüne gidin (modülün henüz etkinleştirilmediğine dair uyarı bildirimini tıklarsanız oraya da gelirsiniz)
  3. Onay kutusunu işaretleyerek modülü etkinleştirin
  4. Yeniden Başlatma
  5. Bitti!

2

ES Dosya Gezgini gibi bir dosya yöneticisi yükleyin ve çekilen görüntüleri SD kartınızdaki bir dizine manuel olarak taşıyın. Bu saçma kısıtlamanın tek yolu olduğuna inanıyorum. Kamerayı her kullandığınızda bunu yapmanız gerekir.


2

İşte benim geçici çözüm (Samsung cihazlarda çalışıp çalışmadığından emin değilim). Kitkit 4.4.4 ile Moto G cihazımda Ayarlar> Depolama> Medyayı Taşı> Resimler'e gidiyorum.

... ve voila. Google'ın Kamerası daha iyi fotoğraflar çeker, bu yüzden onları arada bir SD'ime taşımayı umursamıyorum.


2

Herhangi bir 3. taraf uygulamasına resim kaydetmek yasaktır. Bir ROM oluşturucu onunla bir uygulama sağlasa bile bir CTS başarısızlığına yol açar. Bu nedenle, Google Kamera uygulamasının bu işlevi olduğunu sanmıyorum. /system/etc/permissions/platform.xmlEkleyerek değiştirmelisiniz :

group gid="media_rw" 

altında

permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"

Bundan sonra, harici SD karta kaydetme işlevine sahip bir uygulama bulun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.