Gmail’e giriş yapmadan Google Play'de oturum açmanın bir yolu var mı?


21

Bir android tabletim var. Diğer uygulamaları almak için oyun mağazasında oturum açmak istiyorum, ancak gmail / kişiler / takvimler / g + vb'de oturum açmak istemiyorum. Bu cihaz birden fazla kişi arasında paylaşılacak ve bilgilerimi gizli tutmak istiyorum .

Gmail ile senkronizasyonu açmak tek başına yeterli değil - şifre olmadan tekrar açılabilir. Ve gmail senkronizasyonunu kapatmak için harcanan sürede, cihaza epeyce bir e-posta gönderilir. Google Play'den de çıkış yapmadan, onu kaldırmanın bir yolunu bulamıyorum.

İOS'ta, uygulama mağazası kimlik bilgileri iCloud kimlik bilgilerinden ayrıdır, bu nedenle bu bir sorun değildir.

Gmail’e giriş yapmadan Google Play'de oturum açmanın bir yolu var mı?


Android'in hangi sürümü. Bu mümkün olabilir veya olmayabilir. Mail uygulamasının mevcut sürümleri işletim sistemi ve Google Play'den ayrıdır. Fakat bu soru burada Süper Kullanıcı'da konu değil.
Ramhound

Google hesabın var mı Google Play’de o google hesabıyla (gmail hariç) oturum açtığınızda ne olur? Lollipop sürümlerinde istediğiniz kadar kullanıcı hesabı ekleyebilir ve her kullanıcı farklı kullanıcı verilerini (ayrıca farklı gmail hesapları) paylaşabilir; böylece bilgileriniz ve uygulamalarınız meslektaşlarınızla karışmaz
Lucky

Yanıtlar:


10

Hiemanshu tarafından belirtildiği gibi, ayrı bir hesap kullanarak bunu yapmanız gerekir.

Şimdi, Android'in kendisi Google hesapları arasında ayrım yapmadığı için, kullanım durumunuzdaki soru aşağı doğru: Aşağıdakilerle ilişkilendirilmiş Gmail’e (ve bunlarla ilgili olası özel bilgiler içeren çeşitli diğer Google hizmetlerine) sahip olmayan bir Google Hesabı nasıl oluşturabilirim? söz konusu hesap?

Hem işte hem de özel kullanımda benzer vakalar yaşadım ve aşağıdaki üç seçeneği tavsiye ederim:

  1. Gmail olmadan normal bir Google hesabı oluşturun. Bunu https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail aracılığıyla yapabilirsiniz . Bunu yapmak için Gmail’e ait olmayan bir e-posta adresi sağlamanız gerektiğini unutmayın, ancak bu herhangi bir şey olabilir ve yalnızca bir kullanıcı adı olarak kullanılır, örn. hiçbir şekilde bu e-posta adresine erişim sağlamaz. (Her şeyi anında yakalamak için e-postaları icat edebilmem ve e-postaları birisine e-posta ile gönderebilmem için e-postaları alabilmem için guest@myowndomain.com kullanıyorum.) .
  2. Gmail adresini de silebilirsiniz. Temelde bu, whatever@gmail.com adresinizi Google Hesabınızı önceki adımda yaratılanla aynı hale getirir. Whatever@gmail.com adresinde hala giriş yapacaksınız, ancak bundan sonra Gmail e-posta servisini artık aktif hale getirmeyeceksiniz. Bunu burada yapabilirsiniz . son olarak
  3. Bir Google apps hesabını kullanabilir ve söz konusu kullanıcı adı için mevcut olan hizmetleri sınırlayabilirsiniz . Google Apps hesabınız yoksa, birkaç yıl boyunca resmen kesilmiş olsa bile hala ücretsiz bir tane oluşturabilirsiniz. Bu öneriyi web'de arayarak bulabilirsiniz: Techwalls "Tek Bir Kullanıcı İçin Ücretsiz Google Apps Standart Hesabı Nasıl Gidilir?"

1. ve 3. seçenekleri kendim kullandım ve ikisi de iyi çalıştı. Son bir ilave tavsiye olarak, söz konusu aygıta hesapları eklerken dikkat etmenizi hatırlatırım. Aslında dikkat edilmesi gereken iki şey var:

  1. HER ZAMAN, sınırlı hesabı cihazdaki ilk hesap olarak ekleyin. Mesele şu ki (en azından eski cihazlarda) cihaza eklenen ilk hesabı silemiyorsunuz. Paylaşılan cihazlarda, cihazı birine verdiğinizde kişisel hesabınızı tamamen kaldırmak istediğiniz durumlara (şimdi düşünmeyi düşünmediğiniz) çok iyi şekilde karşılaşabilirsiniz.
  2. Son fakat en az değil, gmail dışı bir hesap eklerken, Google hizmetlerinin hiçbirinin senkronizasyonunu etkinleştirmediğinize dikkat edin (özellikle istemediğiniz sürece).

Bu kadar!


Google Apps, G Suite olarak yeniden adlandırıldı ve 6 Aralık 2012'den beri ücretsiz sürümü olmadığından paraya mal oluyor.
chx

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.