Picasa albümlerimi çevrimdışı nasıl görebilirim?


12

Başka bir deyişle, Picasa albümümden sdcard'ım içine nasıl resim indirebilirim? Galeride görebiliyorum ama telefonumda yok :( Bu yüzden wifi olmadığında göremiyorum. Tam senkronizasyon istemiyorum ama galeride gördüğüm bir resmi kolayca kaydetmek istiyorum.

Güncelleme:

Picasa web albümümde iyi bir resim var. Wifi ile evdeyken, resmi görebilir, başkalarına gösterebilirim. Wifi bağlantısının dışına çıktığımda, resmi görmeye çalışırsam önbelleğe alınan görüntü silinecek ve artık kullanılamayacağı için yapamayacağım. Küçük resmi görebileceğim. Alternatif olarak, görüntüyü galeri görüntü görüntüleyicide sd karta kaydetme seçeneği varsa, wifi olduğunda ve belirli bir zamanda her yerde görüntülediğimde bu resmi sd kartıma kaydedeceğim. Şimdi, picasa'dan belirli bir resmimi indirmek istersem, internet-> picasawebalbums'a gitmem, galeride görebildiğim aynı fotoğrafa göz atmam ve sonra indirmem gerekiyor. Bunu yapmanın basit bir yolu var mı? Başka bir uygulama ile olabilir?

Başka, galerinin picasa fotoğraflarını önbelleğe aldığı önbellek klasörüne erişebilirsem, oradan kopyalayabilirim. Ama bunu da bulamıyorum.

Telefonumun modeli: Samsung Galaxy S LCD I9003

Güncelleme: Bu uygulamayı yararlı buldumve fotoğraflarımı kaydetmeme izin verdim ama henüz arkadaşlarının albümlerine göz atamıyorum.

Yanıtlar:


3

Bilgisayarınızdaki yazılımdaki bir ayar aracılığıyla Picasa albümlerini web ile senkronize edebilirsiniz. Google size küçük bir depolama alanı sunuyor.

Ardından telefonunuzda Ayarlar-> Hesaplar ve Senkronizasyon altında, Google hesabını seçin ve Picasa Web Albümlerini Senkronize Et seçeneğini işaretleyin.

Galeri uygulamasını bir sonraki açışınızda, web'e yüklenen tüm fotoğrafları gösterir.


ama sadece çevrimiçiyken.
balki

1
Görüntülediğiniz tüm albümler çevrimdışı olduğunuzda hala kullanılabilir durumdadır.
sickgemini

Her zaman değil. Bir süre sonra kaldırılan önbelleğe bağlıdır.
balki

1
Bu seçenek tüm kullanıcılar için mevcut değildir. Samsung Intercept'imde yok.
Stefan Lasiewski

Picasa Web Albümleri artık ICS / JB altında bir senkronizasyon seçeneği gibi görünmüyor.
Caleb

2

Buradaki amacınızın çevrimdışı görüntüleme için tek bir resim kaydetmek olduğunu anlıyor muyum? Fotoğrafınıza Picasa uygulaması yerine stok tarayıcısı üzerinden erişiyorsanız, görüntüyü SD Kartınıza indirecek olan "resmi kaydet" gibi seçenekler içeren bir menü görüntülemek için herhangi bir görüntüye uzun süre basabilirsiniz.

Picasa'nın uygulama içinde benzer bir seçenek sunmadığına şaşırdım - en azından orada uzunca bir basmayı deneyeceğim.


1
Galerideki uzun basış, albümlerin birden fazla seçimini yapmanıza izin verir: imgur.com/yTO5e
thunsaker

1

JustPictures! sizin için bir uygulama olabilir. Picasa Web Albümleri için mükemmel bir desteğe sahiptir ve tam albümleri telefonunuza indirmenizi (senkronize etmenizi) sağlar. Ayrıca fotoğrafları ayrı ayrı SD Kartınıza kaydedebilirsiniz (bir fotoğraf açın, menüye basın, fotoğrafı kaydet'i seçin).

Şiddetle tavsiye edilir.

Bir sınırlama, başkalarının albümlerini açmak için mücadele edebilmenizdir. İlgili bağlantı .


1

Picfolio Google Play'den uygulama Harici SDCard Picasa fotoğraf ve küçük indirir. Ayarlarda, telefonunuzda hangi Picasa Web albümlerini önbelleklemek istediğinizi ve bunları harici SDCard veya dahili olarak nereye koyacağınızı belirtirsiniz.

Samsung Galaxy II (Gingerbread 2.3) cihazımda hem WiFi hem de 4G veri hizmetleri kapalı olduğunda ekran hala çalışıyor. (En azından telefonumda, uygulama önbelleğini gerçekten test etmek istiyorsanız, bunların her ikisini de kapatmanız gerekir.)

JustPictures! ve PicasaTool yalnızca bir tür veri hizmeti olduğunda salt okunur önbelleğe alınmış iyi albüm sonuçları üretti.

Standart Android Picasa senkronizasyonunu tamamen kapattım, böylece yalnızca telefonumda çekilen fotoğrafların sıralama düzenini bozmuyor. Görüntüler zaten PicFolio'da.

Picasa'ya yükleme seçeneği de var, ancak henüz kullanmadım. Reklamlardan kaçınmak için şu anda $ 2.99 olan Pro sürümünü kullanıyorum.

Bu konu kesinlikle bana yardımcı olduğu için bu başkalarına yardımcı umuyoruz. Teşekkür ederim.


0

USB kablosunu bilgisayarınıza bağlayın ve görüntü dosyalarını bilgisayarınızdan cihazınıza kopyalayın.

Alternatif olarak, Picasa Web Albümleri'nde yayınlamak için bilgisayarınızda Picasa'yı kullanın, ancak albümü gizli tutun.


3
Bu soruya cevap vermiyor gibi görünüyor. Bilgisayarından kopyalarsa, Picasa'da değildir ve picasa web albümlerinde, özel olsun veya olmasın, çevrimdışı olarak galeride görüntüleyemez.
Nathan Fellman

Peki başka ne yapmalı? Görüntü hala (kaldırmazsa) Picasa'da olacak ve senkronize edilmesini istemiyor. @balki: Lütfen ne yapmaya çalıştığınızı netleştirin.
ale

0

XDA'dan Gallery3D'yi yüklemeyi deneyin ve google hesabınızla senkronize edin. Çevrimdışı bir özelliği vardır.

Buradan alabilirsiniz,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653503


XDA'dan Gallery3D'yi bulamıyorum. Bunu mu demek istediniz? market.android.com/...
balki

@balki Ben TuxGeek sen gidersen bulabilirsiniz biri kastediyor forum.xda-developers.com ve yasallık emin değilim çünkü "Gallery3D APK" Burada doğrudan konuya linke gitmiyorum aramak Uygulamanın Nexus One görüntüsünden kopyalanmış.
GAThrawn

Görünüşe göre android 2.1+ (veya 2.2) stokta mevcut olan cihazında galeri 3d var gibi görünüyor.
thunsaker

0

Bunu G2'imde test ettim, küçük resimler saklanıyor ve bazı durumlarda tam resim, ancak tutarlı değil ve hangisinin tamamen indirildiğini bilmenin bir yolu yok. Fotoğrafları çevrimdışı görüntülemenin en iyi yolu, bilgisayarınızdaki Picasa'dan USB üzerinden telefonunuza manuel olarak indirmektir.

Google, hangi albümlerin gerçekten "senkronize edildiğini" bilmek için bir yol teklif ettiyse veya çevrimdışı görüntüleme için tüm Picasa Albümlerinin tam çözünürlüğünü indirme seçeneği olsaydı harika olurdu.


0

Birincil kullanımı kendi Facebook, Picasa ve Flickr'ınızı çevrimdışı kullanılabilir hale getirmek olan PhotoSuitcase adlı bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.