Telefon operatörünün spam açılır pencereleri açmasını nasıl önleyebilirim?


21

Telefon operatörüm Movistar Argentina çok fazla spam gönderiyor. SMS'lerin çoğunu engellemeyi başardım, ancak şimdi de telefonumda reklam pop-up'ları açmaya başladı (aşağıya bakın).

resim açıklamasını buraya girin

Ben baktım bu (taşıyıcı) reklam iletişim engellemek nasıl? ancak "SIM Araç Seti" uygulamasını telefonumun hiçbir yerinde devre dışı bırakmak için bulamıyorum. Bunu engellemenin başka bir yolu var mı?

Yanıtlar:


5

Bu genellikle buradaki soruya göre Andriod SIM Araç Setinde bir 'katma değer hizmeti' gibi görünüyor .

Ancak bu durumda bir Hücre Yayını olabilir.

Hücre Yayını, belirli bir alanda birden çok kullanıcıya aynı anda teslim edilmek üzere tasarlanmıştır. Kısa Mesaj Servis Noktadan Noktaya (SMS-PP) bire bir ve bire birkaç servis (her mesaj sadece bir telefon numarası taşıyabileceğinden birden fazla SMS mesajı gerektirir), Hücre Yayını bire çok coğrafi olarak odaklanmış mesajlaşma servisi. Hücre Yayını mesajları UMTS tarafından da desteklenir.

SMS uygulamanıza gidip SMS> Ayarlar> Hücre Yayını'na gidip devre dışı bırakırsanız, bu açılır pencereyi durdurmanız gerekir.


3

Bu birine yardımcı olabilir, devre dışı bırakmak için gereken uygulama oldu /system/app/Stk.apkve "Hizmetler SFR v4.1.2-LL__zg" olarak adlandırıldı.


Üzgünüm, anlamadım. Ne demek ona "Hizmetler SFR v4.1.2-LL__zg" denildi? Sadece Stk.apk değil mi?
Luis A. Florit

@ LuisA.Florit, sanırım telefon operatörü (SFR) tarafından özel bir hizmet, bu yüzden farklı bir telefonda farklı şekilde çağrılacaktı.
laurent

1
İşlem / hizmet mi yoksa APK mı demek istiyorsun? Gerçek adı nasıl buldunuz? Sadece Stk.apk adını değiştirdim, ancak bunu yapıp yapmayacağını bilmiyorum. La RPTMQLP a las operadoras de telefonia !!
Luis A. Florit

@ LuisA.Florit, keşfetmek için "Root App Delete" kullandığımı düşünüyorum. Orada, "Sistem uygulamaları" nı açabilir ve normalde gizli olanlar da dahil olmak üzere tüm uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra uygulamayı oradan arayabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.
laurent

1
Stk muhtemelen SIM Toolkit için kısaltılmış
Sarge Borsch

2

"Tümü" sekmesine gelene kadar Ayarlar -> Uygulamalar -> sağa kaydırmayı deneyin ve ardından "SIM Araç Kiti" ni görene kadar aşağı kaydırın, bu noktada üzerine dokunmanız gerekir, zorla durdurun ve devre dışı bırakın.


"SIM Araç Kiti" listemde yok. Bunun yerine Cell şirketimin adıyla bir tane var, ancak kapatılmasına izin vermiyor.
Luis A. Florit

2

SMS uygulamasının ayarlar menüsündeki 'Hücre yayınları'nı kapatmayı deneyin. (Samsung TW ROM'umda vardı)


2

Köklendirilmedikçe, kaldıramazsınız. Bu SIM ile birlikte (lanet modern dünya ...) ve sadece geçerli oturum için STK hizmetlerini "zorla" durdurabilirsiniz: Ayarlar-Apps-All gidin ve "SIM Araç Kiti" ve "Hücre Yayınları" dur.

Bir sonraki önyüklemede yeniden başlayacaklar.


1
Benim durumumda, devre dışı bıraktıktan hemen sonra yeniden başlatılıyor (lanet olası modern dünya)
golimar

0

Görünüşe göre bir operatör servisi olabilir (burada flash servisler / flaş mesajlar olarak adlandırılır), servis operatörünüzle iletişime geçerek devre dışı bırakabilir veya bir mesaj göndererek devre dışı bırakabilirsiniz (yöntemler operatörden operatöre çok olabilir)

veya sms ayarlarına (oreo'ya kadar android sürümünde hücre yayını) (android pastadaki kablosuz uyarılar) giderek devre dışı bırakabileceğiniz bir hücre yayını olabilir


Bu kurtulmak için çok iğrenç bir şey ve asla ondan kurtulamadı. Kesinlikle dondurabilir / uygulamayı kök olarak kaldırmaya zorlayabilirim, ancak herhangi bir çağrı yapamıyorum veya alamıyorum ve sonuçta telefonumu yumuşak tuğlalı hale getirdim (kaldırılmış olarak yeniden başlatırsanız). Taşıyıcıyla iletişime geçmeye çalıştım, devre dışı bıraktıklarını söylediler, ancak birkaç ay sonra pop-up'lar geri geldi. Kök olarak bile, ondan kurtulmak zor, ama eminim bir yol var (en azından kök olarak).
Renato
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.