İPhone Kulaklıklarımı HTC Thunderbolt'umla neden kullanamıyorum?


16

HTC iPhone cihazımda beyaz kulak içi iPhone / Apple kulaklıklarımı kullanmaya çalışıyorum. Duyabiliyorum, ama mikrofon yıldırım ile çalışmıyor. Düzeltme için herhangi bir öneriniz var mı? Kullanmam gereken belirli bir uygulama veya ayar?

Netleştirmek adına. . . kulaklıklarım Apple iPhone'umla iyi çalışıyor. Ancak android telefonuma takıldığında mikrofon çalışmıyor. BestBuy'dan bir adam, Apple iPhone'ların Android cihazlarla çalışmadığını söyledi. Bu tuhaf görünüyor (ve muhtemelen yanlış). . . bu yüzden benim görevim burada.


1
Yani kulaklık takılıyken telefondaki mikrofonun çalışmadığı anlamına geliyor, değil mi?
yeni_kullanıcı

Sanırım kulaklıktaki mikrofon demek. İPhone kulaklıklarında mikrofon yok mu?
Daniel

@ Daniel Muhtemelen bazıları mı? Kendimi mikrofon olanları görmedim.
Matthew,

1
Yani kulaklıktaki mikrofon çalışmıyor. Ancak kulaklık seti bozuk değil - diğer telefonlarla iyi çalışıyor. Bana bestbuy adamım söylendi, elma kulaklıkları android cihazlarla çalışmaz. Kulağa tuhaf geliyor. Bu yüzden yazım burada.
zkidd

@Matthew Bilmek güzel - nedense hepsinin mikrofonu olduğunu düşündüm.
Daniel

Yanıtlar:


9

Her ikisinin de 3,5 mm jakları olabilir, ancak bakarsanız metal jakın etrafındaki yalıtım plastik bantlarını görebilirsiniz. Sorun, Apple'ın jakın bu bölümlerini diğer üreticilere göre farklı girişlere bağlamasıdır, böylece jakın farklı bölümleri normalden farklı sinyaller taşır.

Hoparlörlerden stereo ses yerine mono almaktan memnun olduğunuz sürece, krikoyu soketten biraz çekerek mikrofonun çalışmasını sağlayabildiğinizi duydum. RIM, Blackberrys'teki 3,5 mm jaklarıyla aynı şeyi yapıyordu, ancak şu anda çoğu üreticiyle (Apple hariç) aynı yapılandırmayı kullandıklarına inanıyorum.


Bunu denedim. . . mantıklı. Ama aslında Thunderbolt üzerinde çalışmadı.
zkidd

Apple, değerinde ne olursa olsun , cihazlarındaki TRRS (kulaklık) jakı için endüstri standardı pin çıkışını kullanıyor (Mac'ler ve iPhone'lar / .iPod'lar). Bir DInc ve birkaç HTC Evos'um var ve "iPhone için tasarlanmış" klipsch Image s4i kulaklığı beklendiği gibi çalışıyor. Mikrofon çalışıyor, oynat / duraklat düğmesi çalışıyor ve stereo sesi tomurcuklardan çıkarıyorum.
devnul3

@ devnul3 Bu Elma takip etmez endüstri standardıdır
Endolit

Bu bir endüstri standardı, evet. Apple, bir kablosuz şirketin benimsemesi için uygun standart gibi görünen daha popüler CTIA standardını takip ediyor. blog.audio-technica.com/…
devnul3

5

Sadece Apple donanımında çalışan bir Apple aksesuarı bana doğru geliyor ;-). Dönüştürücülerin buraya bakmasını sağlayabilirsiniz, ancak bazı 'standart' olanları almak muhtemelen daha ucuzdur.


Gerçekten bir adaptör kullanmak istemiyorum. Ayrıca her ikisinin de 3.5 mm kulaklık jakı var
zkidd

4
Bu anlaşılabilir, ancak Apple standartları izlemediği için biliniyor. Bununla savaşmak zor. İ telefonları i ürünü olmayan bir adaptörde kullanmak istiyorsanız. Veya kabloyu kesin ve yeniden kablolayın. Kendim denemedim, ancak Mikrofon ve Zemin iletkenlerinin Apple kulaklıkları ile standart olanlar arasında değiştiği anlaşılıyor.
Şubat

@zkidd: 3.5mm jakların hepsi aynı değil, Apple açık bir şekilde onlarınkini yaptı, böylece kişiler 'standart' yapılandırmayla aynı hizaya gelmiyor.
DilbertDave

1
@DilbertDave. Evet öyleler .
devnul3

1
Düzeltilmiş duruyorum (belki) ama gerçek şu ki @zkidd (ve diğerleri) problem yaşıyor. Kulaklıklar arızalı değil ancak Thunderbolt ile çalışmaz. Belki de 'tüm kulaklıklar aynı değil'
demeliydim

2

Bu (mikrofon çalışmıyor) görünüşe göre Thunderbolt'da yaygın olarak bilinen bir hatadır . Üzgünüz, bu muhtemelen aradığınız cevap değil, ancak belirli telefon ve TRRS (uç halkası halka kovanı) kulaklıklarla ilgili bir sorun gibi görünüyor.

Meraktan, telefonunuzu taktığınızda bir "kulaklık" (telefonların altında küçük bir patlama) simgesi veya yalnızca stereo kulaklıklar simgesi görüyor musunuz?

Apple, kulaklık jakında standart pinout'u kullanır ve düğme normal şekilde çalışır (zeminden / ortak ve mikrofondan geçerek). Standardı takip eden bir telefonunuz varsa, çalışması gerekir


2

Uzun zamandır tam olarak bu konuda boyun eğdim, sorun Apple diğer markalarla uyumlu olmayan özel şeyler geliştiriyor, mikrofon ve birçok şey gibi harika işlevler yapan düğmeler gibi şeyler yapmak için birçok aksesuar üreticisi ile anlaşıyorlar. parçaları değiştirin ve atlayın vs.

Bulduğum şey Android'in eksik olması ve denediğinizde bir kumar. Bazı şeyler ya da bazı telefon modelleri ile çalışır, her şeyi aynı anda yapmaya çalışan çok farklı şeyler vardır.

Sevdiğim Skullcandy kulaklıkları kullanıyorum ve bir Thunderbolt'um var

Bazı kulaklık türlerinin yalnızca Apple ile çalıştığını öğrendim, etiketin bir kısmı Apple ve Android ile bir dereceye kadar olduğunu söylüyor. Apple, Android'in yapmadığı, Mic OS'un vurduğu veya kaçırdığı düğme eylemlerine sahiptir. Tel üzerinde merkezi bir rocker bulunan düğmeler olduğunu gördüm, sadece Apple, Mic ile de çalışıyorlar, ancak daha küçük tek düğme Mic ile çalışıyor.

MP3 çalarımı tek bir basışla çevirebilir ve sesli arama ile bağlanan son numarayı çift basışla arayabilirim ... ama çok karmaşık ve birçok değişkeni, özellikle çalıştığını söylerse her iki platform için kulaklık kullanmaya çalışmayın. iPhone, iPad ve i-etc ... ne kadar rahatsız edici ...


1

Droid Incredible 2'ye sahibim ve aynı şeyle çalışıyordum, ancak çalışmasını sağlamanın bir yolunu buldum: telefonunuza takarken kulaklığın ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutun. Şimdi kulaklığın mikrofonlu kulaklık olarak tanındığını görmelisiniz, böylece mikrofonunuz ve tıklayıcınız her ikisinin de çalışması gerekir.


Bu, kulaklığımın düzgün bir şekilde tanınmasını sağlar, ancak yine de mikrofon çalışmıyor.
mlissner

Telefonumda, bu hile dahili mikrofonun devre dışı bırakılmasına izin vermez. Sadece kulaklığınızla kayıt yaptığınızı düşünüyorsunuz. Temel olarak orta düğmeye bastığınızda mikrofonu kısa devre yaparsınız, bu yüzden fişte mikrofon halkası olmayan bir T / R / S kulaklığı takmışsınızdır.
Kaz

1

Mikrofon kullanan kulaklıklarda i aygıtlarının yapılandırması genel olarak diğer ürünlerden farklıdır. "İpod için özel olarak tasarlanmış" vb. Durumdaki kulaklık ve mikrofon kombinasyonları genellikle mac olmayan cihazlarla çalışmaz. Kulaklık çalışabilir, ancak mikrofon ve ses kontrolleri vb. Düzgün çalışmayabilir. Eğer şanslıysanız yapacaklar, eğer çok şanslı değilse ....


1

Bestbuy'daki adam sizi yanlış bilgilendirdi, işe yarayacak, ancak telefona bağlı. Droid Şarjımda çalışıyor .. mikrofonla, kulaklık fişini telefona daha fazla girmeye zorlamak zorunda kaldım ... ve mikrofon çalışması ... uzaktan kumanda ancak henüz yapılmayan bir sürücü gerektiriyordu. kulaklıklar için


0

Kulaklıklar ile karışıklık birkaç dakika sonra bir düzeltme bulundu! Apple kulaklıklarınızı mikrofona takın ve ardından yıldırımdaki sembolü mikrofonlu bir kulaklık gösteren kadar ses seviyesi yukarı ve aşağı tuşlarını basılı tutun!


1
Meh. Cyanogen 7 çalıştıran bir Thunderbolt'um var. Üç düğmeli bir Sony kulaklığım var ve bu hiçbir şey yapmadı.
mlissner

0

Evet, düğmelerin önceliklerini değiştirmek için bir uygulama indirebilirsiniz.

Kendime Etymotic mc3 setini aldım (iPhone için) ve Kulaklık Düğmesi Denetleyicisi'ni kullandım. Farklı profiller oluşturabilirsiniz ve düğmeler için birçok seçenek vardır ... neredeyse çok fazla.

IMO, iPod touch veya iPhone'unuz varsa üç düğmeli mikrofona sahip olmak daha iyidir.

Ayrıca bulabilirseniz Klipsch S4a'ya (Android) bakabilirsiniz.


-2

"Bana bestbuy adamım, elma kulaklıkların android cihazlarla çalışmadığı söylendi." Bu doğru değil qik veya tango biriyle görüntülü sohbet edebilirsiniz ve iyi çalışıyor artı ben de onunla çalışma yok sony ve bose bir çift var. ve kulaklıkların giriş kısmında üç halka bulunur. HTC Thunderbolt cihazım da var.


1
Yanıt değil, bunun yerine yorum ekle seçeneğini kullanın.
Markissimo

-2

Şimşek için btunes indirmeyi ve sonra kafa telefonlarını takarken ses düğmesini basılı tutmayı deneyin. Apple mağazasından satın aldığım bazı Bose kulaklıklarım var ve bu hile yapıyor gibi görünüyor

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.