Artık metin mesajı ile birlikte resim eki gönderemiyorum (Samsung Galaxy S). Neden olduğu hakkında bir fikrin var mı?


9

Kısa mesaj göndermeye çalıştım - zaten telefonumda bir fotoğraf (ilk kez) ve gönderme sırasında çekilen bir resmi (ikinci kez) ekledim.

Ancak, bu kısa mesajı göndermeye çalıştığımda - durum kalır sending( muhabirim mesajı almaz ).

Bu benim telefon şirketi ile ilgili bir sorun mu, sence, ya da bir şekilde bazı ayarları değiştirebilir miyim. Yine de ayarlanabilecek bir ayar var mı?

Birkaç hafta önce daha önce kısa mesajla resim ekleri gönderdim, ancak Froyo 2.2.1'e yükselttikten sonra değil (sadece tam olarak - bunun onunla bir ilgisi olduğunu düşünemiyorum).

------------- [ GÜNCELLEME ]-------------------------

Daha önce bahsettiğim ama daha önce bahsetmediğim bir şey: ekli bir resim içeren bir metin mesajını görüntüler ve 'görüntülemek' için resme basarsam, * bir tür film görüntüsü başlatılır * örneğin ekranın üst kısmında, ve Start, Rewindve Forwardaltta düğmesine basın. Basmak Startirade 'oynat'ı 5 hakkında saniyelik hareket olarak resmini - bu kurs görüntü değişmez bir resmi, çünkü. Birkaç hafta önce bazı resimli mesajlar gönderdiğimde bunun böyle olmadığından eminim. Tam olarak söylemek gerekirse: daha önce gönderdiğim resimli mesajlar bile bu 'film' eylem türünü gösteriyor.


Güncellemenizle ilgili olarak: Bu normal bir davranış, en azından Galaxy S'ımda bu 2.1-update1'den beri oluyor.
onik

Yanıtlar:


10

Bu aynı sorunu olan birine yardımcı olursa, çözüm var:

Ben kontrol etmek zorunda Settings- Wireless and network- Mobile network-Use packet data onay kutusunu. Bu yapıldığında resimli MMS mesajları gönderebilirim.

Belki bazıları için bariz .. ama emin sadece bir MMS mesajı göndermek için gerek yoktur düşündüm bir ayar oldu.


5

MMS APN ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz, bunlar bulunabilir Settings -> Wireless and network -> Mobile networks -> Access point names. MMS ayarlarına bir referans olmalı ve operatörünüzün MMS ayarlarına sahip olmalıdır. Ayrıca, içindeki ayarları kontrol edin Messaging -> Menu button -> Settings -> Multimedia message (MMS) settings -> Creation mode. Bunları doğrulayın ve tekrar deneyin :)


hayır, tüm bu ayarlar ayarlanmasını beklediğim gibi ayarlanmış görünüyor. Garip. Telefonu yeniden başlatacağım. Asla bilemezsin, değil mi?
Edelcom

4

Belçikalı bir taşıyıcınız olduğunu varsayıyorum? MMS ayarlarını kontrol edebileceğiniz bazı siteler:


ayarları doğrudur (en azından sağladığınız bağlantıdakiyle aynıdır - Belçika taşıyıcısı olarak Proximus'um var). Bağlantı için teşekkürler. Ama yine de şans yok ...
Edelcom

1
sadece gücü kapatmayı denedim - 10 saniye bekleyin (Proximus ipliğindeki adam çözüm olarak verir), ancak bu sorunu çözmez. Proximus'un desteğini arayacak ve telefon edeceğiz (bu bir gülüş olacak)!
Edelcom

2

Telefonumu köklendirdikten sonra İngiltere'de Orange ile benzer bir sorun yaşadım. Ayarların hepsi doğru görünüyordu. Orada bulunan iki APN profilini silmek ve @Matthew Read tarafından sağlananlara benzer bir sayfadaki talimatları izleyerek el ile yeniden girmek sorunu düzeltti.

APN'leri silmeyi ve yeniden girmeyi denemenizi tavsiye ediyorum.


bunu yaptı, yardım etmedi. Kendi cevabımı gör (çözümü bulduğum kabul edilen cevap).
Edelcom

APolojiler, kendi cevabınızı fark etmediniz veya kabul edildiğini (neden iş parçacığının üstünde değil?)
fearoffours

1
oyla mı? Burada yardımcı olabilirsiniz :)
Edelcom

1

Benzer bir sorun yaşadım, APN'ler 'doğru' göründü, şirket telefonu, böylece irtibat görevlisi sorunu telco (O2), ayarların düzeltmek için havadan gönderilmesi gerekiyordu ve bir şeyleri bitti.

... ayarların alınabilmesi için birkaç saat beklemek zorunda kaldı ancak MMS vb. çalışmaya başladı.


1

Metin mesajı gönderme - fotoğraf ekleme konusunda sorun yaşıyorsanız Ayarlar> uygulamalar> Uygulamaları yönet'e gidin, Tümü'ne dokunun, "Mesajlar" a basın ve son olarak Verileri temizle'ye basın. "Paket verilerini kullan" seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekir.


0

Basittir, oynat düğmesine bastıktan sonra menü> ekli ve son kaydet'e basmanız gerekir, resmi Galeri'de görebilirsiniz.


0

Seçmek zorunda kaldım Settings --> Wireless and Network --> Mobile network settingsve ağ operatörleri altında aramak ve ardından listede yer alan sağlayıcımı seçmek zorunda kaldım.


0

Ben de aynı problemi yaşadım. Fotoğraf mesajları az önce söyledi «sending»ama hiç gitmedi. Paket verilerini etkinleştirip 3G'yi açarak sorun çözüldü. WiFi çalışmaz.
Mobil verilere geçtikten sonra fotoğraflar anında gönderildi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.