“Acil Çağrı” nedir ve numarayı ayarlayabilir miyim?


55

Varsayılan kilit ekranında, kalıp veya pim kullanıp kullanmadığınızı, en altında "Acil Durum Araması" yazan bir düğme var. Ama ev numaramı veya başka bir şeyi aramaya çalışırsam bana "Bu acil bir çağrı değil" diyor. Ne gelmez o geçsin? Sadece 911mi

Acil düğmesinden sayıların belli bir set izin söylemek için herhangi bir yolu var mı gibi acil numaralar listesi ayarlamak ister: 911, Homeve Wife? Bu çok yararlı olacak gibi gözüküyor, bu yüzden biri sizi yolda düzeltirse, bu insanların aranması gerektiğini bilirler.


7
İlginç ve çoğunlukla konuyla ilgili bir nokta olarak, bir taşıma sözleşmesine bağlı olmasa bile, daima eldivenli kutunuzda yedek bir cep telefonu bulundurmalısınız. Ücretli her cep telefonu (en azından ABD'de), bir servis sözleşmesi olmadan bile 911'i arayabilir. Ana telefonunuz ölür ve bir yere sıkışırsanız, hala bu şekilde 911'i arayabilirsiniz.
yeni_kullanıcı

2
Acil Çağrı düğmesini değiştirmek yerine daha iyi bir fikir olabilir (sonuçta sizin için orada değil, ancak acele kullanmak için başka birileri var, dilinizi bile doğal olarak konuşamayan bir kişi var mı?) mümkün olduğu kadar basit) herhangi bir ana ekranda yapılan değişikliklerin Acil aramalar düğmesine ek olarak ekrana fazladan özel düğmeler koymanıza izin verip vermeyeceğini bulmak olacaktır.
GAThrawn

1
@Gathrawn, piyasada ICE uygulamaları olduğunu biliyorum ... Ben sadece Windows'ta GINA dll'i değiştiren uygulamalar istememişti aynı güvenlik nedenleriyle, ancak kilit ekranı değiştiren 3. parti uygulamaları ile biraz endişeleniyorum . Kilit ekranı ile uğraşmaktan başka bir şey yapmamak bana rahatça oturmuyor. Bu yüzden, bu ekrandan izin verilen sayıları ayarlamak için yerleşik bir yöntem olup olmadığını merak ettim. İplikteki girdi için teşekkürler! :)
eidylon

3
Android'deki diğer her şey gibi, kilit ekranı da istemeden kapatılamaması politikası haricinde başka bir uygulama. Ana ekranı değiştirmek Android'de normal bir iştir; Kök bile gerektirmez. Piyasada birçok kilit ekranı değiştirme uygulaması vardır, bazıları birkaç ek özelliğe sahiptir, bazıları kilit ekranına herhangi bir widget / kısayol koymanıza izin verir, diğerleri sıra dışı kilit açma yöntemleri (hatta kilitleme olmadan) denemelerine izin verir. Bir Android'i hacklemekten korkmayın, (neredeyse) Android'deki hiçbir şey sınırsız değildir.
Yalan Ryan

Yanıtlar:


21

Bu özelliğin amacı, acil bir durum olması durumunda, telefonun kilidini açmak zorunda kalmadan acil durum numarasını (911) arayabilmenizdir. Öyle değil, bir başkası karınızı / annenizi / ICE numaranızı aramak için kullanabilir. Kötü bir fikir değil, eğer yaralandıysanız o zaman başkaları bu insanları bilgilendirebilir, ancak sadece acil durum numaraları için anladığım kadarıyla (dürüst olmak gerekirse, 911'den başka acil durum numaralarını bilmiyorum).

Düzenleme: Telefonunuzu kaybettiyseniz başkalarının telefondan arama yapmasını istemeyeceğinizi fark ettim (sadece acil durum numaralarına izin vermesinin başka bir nedeni). Ancak, önerdiğin gibi, sadece belirli sayılara izin veriyorsa ... bu iyi olurdu.


13
Diğer acil numaralar için İngiltere’de 999’a, İngiltere’de ise Avrupa’nın herhangi bir yerinde 112,
GAThrawn

@Gathrawn İyi nokta. Sizleri unutma oradaki çocuklar :) - "kültürel farkındalık" (benim buna başka ne diyeceğimi bilmiyorum) konusundaki korkunç eksikliğimle konuşuyor :)
Daniel

Birisi olumsuz oyla ilgili yorum yapmak istiyor. Cevabımı düzenlemeyi umursamıyorum.
Daniel

Bu konuda yorum yapan tek kişi olarak, benim tarafımdan o kadar aşağı oy kullanmadığımı belirtmek isterim, hem cevabınızı hem de Matthew’ü soruyu doğru cevaplamak için görünen yararlı cevaplar olarak zaten çoktan aştım.
GAThrawn

@GAThrwan Cool - Senin olmadığını düşündüm. Ben de endişeli değilim. Birkaç "aşağı oy oyu" olması şartı var :)
Daniel

22

Evet, acil durum numaraları ile sınırlıdır. Bölgenize ve muhtemelen hangisinin özel olduğuna bağlı olarak taşıyıcıya bağlıdır.

Değiştirmenin kolay bir yolu yok. Muhtemelen bu modu kırmak mümkün olsa da, ben buna karşı öneriyorum. Birincisi, telefonunuzu kilitli tutma amacını yitirdiği için (gerçekten birisinin telefonunuzu çalmasını ve karınızı aramasını ister misiniz?), İkincisi, gerçekten ihtiyacınız olduğunda işleri berbat edebilir (ve tam olarak test edip edemediğinizi test edemezsiniz 911). önceden çalışıyorum), ve üçüncü çünkü bu konuda endişeleniyorsanız yine de kimliğiniz olması gerekir.


1
Tıpkı cevabımı "kayıp telefon" noktasında vurmak için düzenlediğim gibi :)
Daniel

14
Bu modu kırmaya çalışıyorsanız, yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Acil durum arama cihazı ile yapılan bir arama, telefonu özel bir "Acil Geri Arama Modu" na geçirecektir (bunu kaynak kodundan onayladım); Bu modun tam olarak ne yaptığını bilmiyorum, ama internetten yapılan duyumda, acil durum görevlisinin sizi geri aramasını, GPS konumunuzu izlemesini, arayan kimliği devre dışı bırakıldığında bile arayan kimliğini almasını, hücre kuleleri aramanızı önceliklendirmesini, vb. Bu modun etkinleştirdiği şeylerin tam listesi muhtemelen yerel düzenlemelere bağlıdır. Temel olarak, Acil Durum Çeviricisinde yapılan aramalar normal bir arama değildir.
Yalan Ryan

@ Lie, çok ilginç. Ek bilgi için teşekkürler.
eidylon

2
Bildiğim kadarıyla tüm telefon cihazlarından acil durum çağrıları yapmak için yasal bir zorunluluktur (bunu şimdi VoIP'ye genişletiyorlar), bu yüzden 'anneyi aramak' için hacklemek, sizi özellikle çok sıkıntıya sokabilir. polisi ara ve yapamadıklarını buldu. Ve
kaçabileceğini sanma

"Acil Durum Çağrısı" düğmesini tıklarsanız, izin verilen numaraların bir listesini 911
çıkarır

4

Android'in bazı sürümleri ek acil arama numaraları eklemeyi mümkün kılar. Bunu yapmak için işlevselliği Android son sürümlerinde kaldırılmıştır. Bu talimatlar yalnızca Jelly-Bean sürüm telefonlarında geçerlidir.

Bunu yapmak için talimatlar bu AndroidCentral forumundan geliyor

  1. Kişilerinize gidin
  2. "Gruplar" sekmesini seçin
  3. "ICE - acil durum kişileri" seçeneğini seçin
  4. Acil bir kişi eklemek için "Kişi bul" (artı işaretli bir silouette) sağındaki simgeyi kullanın.
  5. Kişi listenizden mevcut bir kişiyi seçin veya yeni bir kişinin ayrıntılarını girin.
  6. Bu "ICE" grubundaki tüm kişiler kilit ekranından erişilebilecek, böylece telefonun kilidini açmadan onları arayabilirsiniz.

Acil durum kişileri ekleyebilseniz de, varsayılan (ABD'deki 911) acil durum kişisini kaldırmanın veya değiştirmenin kolay bir yolu yoktur.

acil durum irtibat kişileri http://img.tapatalk.com/add8089c-98c8-5e08.jpg


1
[...] kaldırmanın kolay bir yolu yok . Onları kaldırabilirim ancak "+" ile eklendiğinde Acil durum ekranından kaldıramıyorum.
Sardathrion

3
Bunun, Samsung dışındaki telefonlarda çalıştığını kimse onaylayabilir mi? Sağlanan görüntü telefonumdaki stoktaki Android Rehber uygulamasından farklı görünüyor ve bir ICE grubum yok.
mklauber

@mklauber İkincil. Kişilerimden (Android 6.0) "Gruplar" sekmesine bile sahip değilim, yalnızca "Sık Kullanılanlar" ve "Tüm Kişiler"
Michael

2
Okuduklarımdan, Jelly Bean güncellemesi ile ICE temasları kilit ekranından kaldırıldı. Android Jelly Bean veya daha yenisine sahip herhangi bir telefon özelliği yoktur.
Stephen Ostermiller

1

Android 7.x'ten (Nougat) itibaren, ' Acil Durum Bilgileri ' adlı yeni bir özelliği kullanarak kilit ekranında kişileri ve diğer bilgileri ayarlayabilirsiniz . Kişisel bir acil durumda, bir kişi Acil düğmesine dokunabilir ve acil tıbbi bilgilere (alerjiler, ilaçlar vb.) Ve sizin tarafınızdan belirlenen kişilere erişebilir.

Http://www.droid-life.com/2016/03/09/android-n-lets-you-add-personal-emergency-info-to-your-lock-screen/ adresinde iyi bir özet bulunabilir . Telefonumun ayarlar menüsünde makalede belirtildiği gibi bir "Kullanıcılar" bölümü yok, ancak "Acil Durum Bilgileri" ekranını görüntüleyerek ve sağ üst köşedeki "Düzenle" düğmesine basarak bilgi ekleyebildim.

İşte bazı görüntüler, Droid Life'ın izniyle.

görüntü tanımını buraya girin

görüntü tanımını buraya girin


Elden çıkardığını biliyor musun ... oraya koyduğun bilgiler, o cihaza özgü mü? Veya yeni bir telefona yükseltirseniz, cihazdan cihaza taşınır mı? Bunu bir süre önce google denemeye çalıştım, ancak gerçekten bir cevap bulamadım.
eidylon

Cihaza özel olduğunu ve yeni bir cihaza aktarılmayacağını tahmin ediyorum. Ama kesin olarak bilmiyorum.
Stefan Lasiewski

-1

Hangi numarayı arayacağınızı seçmek zorunda kalmıyorum - ikinci bir anahtar seçmek için zamanınız olmadığından, basit tutun. Ama belki ekranda iki acil durum düğmesinin olması bir nokta olabilir. Acil servislerden biri. Biri bir arkadaşına vs. Bir arkadaşını telefon etmek için önemli bir neden - kim olduğunu, nerede olduğunu ve hangi hastalığa sahip olduğunu - acil servislere yapılan bir çağrıda eksik olan önemli bilgileri biliyor olabilirler. Alternatif olarak, modern bir telefonla, arayan arkadaş kimliği sunarken bir arkadaş numarası da (ya da belki de "Ben X'im. Ben diyabetim var. ). Bu bilgi eksik olduğu için servisler ne sıklıkta yardım alamazlar veya önceliklendiremezler?

Orijinal postere yardımcı olabilecek bir alternatif - Sabit Arama Numaraları (seçilen?) Bellekteki numaraların aranmasına izin verir. Yeni numara yok. Ama belki de kilit ekranından değil.


1
Acil aramalar, yalnızca SIM kartın kilidi açılmadığında önceden tanımlanmış numaralara yapılabilir.
Akış
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.