Verileri Google’dan başka biriyle senkronize etmek için öneriler? Funambol?


28

Kişilerimi ve takvimimi Google ile senkronize etmekten kaçma fikriyle oynuyordum. Verilerim üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorum. Funambol'un bu konuda iyi bir çözüm olabileceğini duydum ve Anroid ile bir masaüstü posta uygulaması arasında (benim durumumda Thunderbird) kitapların ve takvimin senkronize edilmesi ve adreslenmesi için diğer fikirleri merak ediyorum.

Ubuntu dizüstü bilgisayarımdaki Thunderbird adres defterini güncel tutuyorum, bu yüzden bu kişileri telefonumla senkronize edebilmek ve (tercihen) başkalarından erişebileceğim bir yere yedeklemelerini istiyorum. yer. Bir takvimi de senkronize etmek harika olurdu, ancak bu daha az önemli. Bunu, Google’ın kovan aklına gelen her şeyi desteklemeden yapmanın yolları var mı?


1
Buraya bazı kriterler eklemelisin, senin için çözebileceğimiz bir problem yarat. ("Hey, ne düşünüyorsun?" Sorusundan ziyade, cesaretini kırılmış)
Matthew

Yanıtlar:


8

Ayrıca ownCloud'a da bakmak isteyebilirsiniz . Kendi Android Uygulaması ile birlikte geliyor . Vikipedi alıntı :

ownCloud, veriler için konumdan bağımsız bir depolama alanı sağlayan bir yazılım paketidir (bulut depolama). Proje Ocak 2010'da KDE geliştiricisi Frank Karlitschek tarafından ticari bulut sağlayıcılarına alternatif bir Özgür Yazılım oluşturmak için başlatıldı. Ticari depolama servislerinin aksine, ownCloud ek bir ücret ödemeden özel bir sunucuya kurulabilir.

Bunun anlamı: Kendi donanımınız üzerinde çalıştırabilirsiniz. Ancak bu hizmeti sunan bazı sağlayıcılar da var. Veya ownCloud'unuzu kendi seçtiğiniz bir sağlayıcıda barındırmış olabilirsiniz.

ownCloud sürekli geliştirilme aşamasındadır - bu yüzden burada özelliklerini listelemek akıllıca olmaz, çünkü işler değişebilir. Sağladığım her üç bağlantı da "bitti" ise, hizmet muhtemelen o kadar iyi olacaktır - bu durumda olmadığı sürece, lütfen daha yakından bilgi için bu bağlantılara bakın.


Bugünlerde takvimim OwnCloud'da (ve telefonumu senkronize etmek için Caldav-Sync kullanıyorum). Temas senkronizasyonunu denemedim.
Amanda,

1
@Amanda Bu arada DAVDroid ile kullanıyorum (takvimler ve irtibatlar için), harika çalışıyor.
Izzy

7

Funambol'u çalıştırdım (Ubuntu One'da olduğu gibi Ubuntu One ile senkronize edebildiğim gibi görünüyor olsa da). Evolution ve Funambol arasındaki kişileri senkronize etmek Thunderbird ve Funambol'dan daha kolaydır, ancak çalışır.

Yerel makineme bir Funambol sunucusu yükleyebildim, sorun değil. Dizüstü bilgisayarım gerçekten işlevsel bir sunucu değil, bu yüzden gerçekten http://www.funambol.com adresine kaydolmayı seçtim, aslında Laptop Takvim / Adres Defteri <--> Funambol <--> Android Rehber / Takvim. Bu çalışıyor.

Www.Funambol.com adresinden kendi Funambol örneğime geçiş konusunda bir şey öğrenirsem size bildiririm.


"Özel bulutunuzu" oluşturan herhangi bir başarı var mı? İlgilenirim!
FriendFX

Görünen o ki, takvim benim için işe yaramıyor (dizüstü bilgisayarıma eşzamanlayamıyorum) bu yüzden Chandler Hub'ı kullandım (Android ile eşzamanlanmadı) ve bir şeyler yazdım. Obvs ideal bir çözüm değil. Bu aşamada Funambol, telefonumun adres defterini yedeklediğim yer. Benim için başka hiçbir şey yapmaz.
Amanda,

2
Son haberler (beş yıl ...) Öncelikle owncloud kullanıyorum. Ve kendi örneğimi barındırıyorum. Kurulum ağrısızdı.
Amanda,

funambol'a ne oldu? Ben de geçmişte kullandım ... ama artık çoktan gitmiş görünüyor ... :(
Andrea Borga

6

Verileriniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, bunun için kullanmak üzere İnternet erişimli sunucunuzu kurmanız sizin (veya güvendiğiniz birinin) yolu olacaktır.

Android yerel olarak Exchange Active-Sync protokolünü GMail senkronizasyonu ile senkronizasyonunun çoğunu kullanır, posta istemcisi de POP / SMTP ve IMAP kullanır ve CALDAV takvim senkronizasyonu için kullanılabilir.

Zimbra ve Open-Xchange gibi tüm postaları, takvimi, kişileri senkronize etmeyi çalıştırabilmeniz için yükleyebileceğiniz birkaç ücretsiz, açık kaynaklı Exchange Active Sync uyumlu sunucu vardır , ancak bunun sadece olmayacağı konusunda uyarılırsınız. basit bir kurulum ve yapılandırma.


1
Neredeyse pes ettim! Bir kaçıklık yapacağım. Gerçekten de tam kontrol
Amanda

2

GMail'den farklı bir web posta sağlayıcısı kullanıyorsanız, Thunderbird kişilerini / takvimini bununla eşitleyebilmeli ve ardından telefondaki posta istemcisini telefonla eşitlemek için kullanmalısınız (GMail değil). Yine de Google’ı değil kovan aklını kullanmak zorundayım.


Verilerim üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı umuyordum.
Amanda

1

Telefonunuzun kontrol seviyesi ne? Kişileri ve takvim öğelerini dışa aktarmak için Titanyum Yedekleme gibi bir şey ve çalıştırdığınız bir sunucuya göndermek için Android için RSYNC gibi bir şey kullanabilirsiniz.

Ancak Thunderbird'e içe aktarma için yeniden biçimlendirme sorunları var (ve bir masaüstü e-posta istemcisi kullanmak benim için bir süre oldu).

Birisi Android için iyi bir RSYNC frontend Arnavut kaldırmış gibi görünüyor.
http://www.appbrain.com/app/rsync-backup-for-android/eu.kowalczuk.rsync4android

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.