GMail uygulamasında "tümünü seç" işlevi var mı?


15

Daha önce CyanogenMod 7 EVO'mda varsayılan E-posta uygulamasını kullandım çünkü işte bir Exchange hesabım vardı. Ancak, son zamanlarda iş değiştirdim ve yeni yerim sadece GMail kurumsal hesaplarını kullanıyor (hoşuma gitti). Artık Exchange hesabım olmadığından, GMail uygulamasına geçmek istiyorum çünkü kullanıcı arayüzünü ve neyi tercih etmiyorum, ancak hayatım boyunca herhangi bir "Tümünü Seç" işlevselliği bulamıyorum o.

E-posta uygulaması bunu seçenekler menüsünden yapmamı sağlıyor ( Menu->Select Allgeçerli klasördeki her şeyi seçiyor). GMail'de bir veya daha fazla öğe seçersem, "Tüm Seçimleri Kaldır" ın seçenekler menüsünde kullanılabilir olduğunu ancak "Tümünü Seç" olmadığını fark ettim. Ayrıca, mesajlar, hesaplar ve klasörlere uzun süre basmanın çeşitli formlarını boşuna denedim.

GMail uygulamasında bunu yapmanın herhangi bir yolu var mı, yoksa ben sadece takılı kaldım mı? Sorun izleyiciyi aradım ve dürüst olmak gerekirse beni biraz şaşırtan alakalı bir şey bulamadım. Bir klasörü / etiketi boşaltmam gerekiyorsa, bunu bir bilgisayardan yapabilirim, ancak telefonumdaki işlevselliği de korumak isterim. Bir yerde belli olmayan (hatta belki de belirgin) menü öğelerini kaçırıyor muyum?


1
Hatırlanması gereken bir şey, Google'ın postaları silmeye yönelik tutumu. GMail açıldıktan sonra uzun bir süre silmenin bir yolu yoktu, tek yapabileceğiniz "arşiv" postalarıydı. Büyük, sürekli genişleyen posta kutusu depolama alanı ile asla silmeniz gerekmeyeceğine inanıyorlardı. Kullanıcılardan çok fazla bağırdıktan sonra nihayet bize kalıcı bir silme seçeneği sundular, ancak yine de buna gerçekten inanmıyorlar. Bir yan notta, spam ve çöp kutusu klasörleriniz eski postaları otomatik olarak boşaltır ve boyut sınırınızla ilgili sorunlara neden olmaz. Sadece var olduklarını unutabilir ve manuel olarak boşaltma konusunda endişelenmeyebilirsiniz.
GAThrawn

@eldarerathis Soru bedeninizi daha net, daha odaklanmış ve daha genel hale getirebilir misiniz? Artık küçük şey için çok fazla içerik var.
Léo Léopold Hertz 준영

Yanıtlar:


8

Tümünü seç özelliğini tam olarak nasıl kullandığınızdan emin değilim, ancak bunun için olan ihtiyacınızı azaltmanın etkili bir yolunun filtreler, etiketler ve öncelikli gelen kutusu ile delirmek olduğunu düşünüyorum.

Gmail hesabınızın sizin için E-postanızı son derece spesifik etiketlere ayırmasını sağlamak ve her şeyi dikkatlice "önemli" veya "önemli değil" olarak etiketlemek, gördüğünüz E-posta sayısını aynı anda makul bir miktarda tutar saati.

LifeHacker'ın bu makalesinde hem web arayüzünde hem de Gmail uygulamamda kullandığım bir sürü harika ipucu var .

Oh, ve Google'a bir özellik isteği gönderin. ;-)


2
Filtreleme ve etiketlememle ilgili muhtemelen biraz daha çalışkan olmalıyım. Dürüst olmak gerekirse, geçmişte telefonumdan yapma eğilimim olan şeylerden biri, Spam klasörümdeki her şeyi silmek / çöp kutusuna atmaktır (ki Select All->Deletebu başarılı olabilir). Yine de GMail uygulaması aracılığıyla bunu yapmanın bir yolunu
bulamıyorum

Bu arada, Trash klasörünüzü de GMail uygulamasından boşaltmanız mümkün görünmüyor. E-posta uygulamasından bunu yapabilirsem hatırlamıyorum ...
eldarerathis

@eldarerathis - Evet, tüm Spam klasörünüzü temizlemenin bu işlevle ne kadar kullanışlı olacağını görebiliyorum. Gmail hesabınızda boşluk sorunu yoksa, bir aydan eski bir şeyi otomatik olarak siler, bu yüzden gülünç bir şekilde elden çıkması konusunda endişelenmeniz gerekmez. Yine de, o klasörü açık tutmak için zorunluluk anlayabilirim ... :)
newuser

1
@eldarerathis - Dostum, bunlar Google tarafından gerçekten amatör hatalar. İnsanları her şeyi arşivlemeye teşvik etmek istediklerini anlıyorum, böylece gerekirse daha sonra aranabilir, ancak toplu işlemler öylesine giriş seviyesi bir özelliktir ki dürüstçe tamamen dışarıda kaldıkları için şok oldum.
newuser

4

Hayır, zaten v2.3.4.1'den itibaren değil. Ben tüm ayarları / eylemleri tamamen iyice, çeşitli bağlamlarda, hiçbir şans ile geçirdim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.