Kablosuz bağlantı uyku sırasında kesiliyor


12

Son zamanlarda, telefonumun uyuduktan sonra kullanacağını, wifi bağlantısının olmayacağını ve bağlanmak zorunda kalacağını fark ettim. Gelişmiş wifi ayarlarına gitti ve "Uyku sırasında Wi-Fi açık tutmak" "Her zaman" olarak ayarlanmış, ancak sorun devam etti. Herhangi bir fikir?

Bir HTC One ve AT&T cihazım var.

Güncelleme # 1: Üç farklı HTC teknolojisiyle sorun gidermeye başladı. Son çaba, önyükleme bölümü önbelleğini temizlemek ve telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamaktı. Ancak her ikisini de yaptıktan sonra sorun devam etti. AT&T yazılımının güncel olmadığını ve 16 aydır telefonum olduğundan beri hiç güncellenmediğini öğrendim. Seviye 2 HTC teknolojisinin bana en son sürümü göndermesini bekliyorum.


Yüklü bir 3. taraf pil tasarrufu uygulamanız var mı? Telefonunuz derin uyku modundayken genellikle tüm bağlantıları kapatırlar, varsayılan ayarlara bağlı olarak yalnızca her saatte bir veya 45 dakikada bir yenilenir.
roro

Pil tasarrufu uygulamam yok.
im1dermike

Yanıtlar:


8

Bir ek olarak: Nexus 5'imi Lollipop'tan Marshmallow'a yükseltirken aynı (artı başka bir sorun) boyunca karşılaştım. Her zaman telefon uyku modundayken (örneğin: benim araba ve telefon cebinde dinlenirken sürüş) ve ben otomatik bağlantı vermedi biliyorum bir wifi içine yürüdü.

Genellikle işe geldiğimde, en kısa sürede ben otoparkta çıktıktan sonra gelen postalar veya mesajlar için bildirildi, ama artık Android 6 değil. Telefon otomatik olarak bağlanır bağlanmaz ve otomatik olarak her şey iyiydi. Ama bunu her zaman yapmayı unutuyorum ve bazen bu adımı atmadığımı fark etmeden saatler sürdü ve cepten telefonu alıp kilidi açana kadar wifiya bağlı olmadığım için mesajlar bana gönderilmeyecek bir kez.

Tüm ayarları ve politika maddelerini inceledim ve sonunda işe yarayan bir şey buldum:

Ayarlar -> Güç -> ... -> Güç Optimizasyonu altında listeyi "optimize edilmemiş uygulamalardan" "tüm uygulamalara" geçirebilirsiniz. Ardından "Google Bağlantı Hizmetleri" ni arayın ve bu sistem uygulaması için güç optimizasyonunu devre dışı bırakın.

Yaptıktan sonra, telefonum cebimdeyken nihayet bilinen wifilere otomatik bağlanır.

GÜNCELLEME Sadece bir kaç gün / hafta önce bana otomatik bağlanma sorununu geri getiren küçük bir güncelleme olduğunu not etmek istedim, Güç Optimizasyonu artık benim için çalışmadı. Yine de bu sorun var, önümüzdeki haftalarda temiz bir Android 6 yüklemesi yapacağım ve sorunun hala devam edip etmediğine bakacağım. Evet ise Android 5.x ile devam edeceğim

UPDATE2 Bir süre önce bu sorunu neredeyse " düzelten" başka bir güncelleme daha vardı.


Android 6.0'da "Ayarlar" altında "Güç" görmüyorum ...
Michael

Altında buldum Settings -> Battery -> (pull down menu in upper right) -> Battery Optimization.
Michael

Onu bulduğuna sevindim ama korkarım ki bir şeyleri değiştirdiler. Son küçük güncelleme bu sorunu bana geri getirdi, bu nedenle optimizasyon en azından nexus 5'im için artık çalışmıyor: / Varsayılan Google uygulamaları, Telegram, Netflix ve 2048 :)
Ello

Evet, denedim ve yardımcı gibi görünüyor ama yine de Wifi% 100 zaman tutmuyor ... Ben Wifi kapsama alanı ancak hiçbir hücre kapsama alanı (Google Fi ... )
Michael

Pil tamamen şarj edilmişken AC gücüyle çalışırken oluyor.
Kaz

4

Marshmallow'da, ayarlara, pile gidin, pil optimizasyonunu aşağı çekin, Tüm uygulamalar, Google Bağlantı Hizmetleri'ni seçin, optimize edilmedi'yi seçin. Bu benim için problemi çözüyor. WiFi, uyku sırasında bile her zaman açık kalır.


0

Ne kabustu ama. Son 2-3 haftayı, HTC'nin sorunu çözmek için benimle çalışmasını sağlayarak geçirdim. Onların müşteri hizmetleri sinir bozucu.

Telefonumu boşuna sıfırladıktan sonra, sorunun tek olası nedeni yazılımımın eski olduğu sonucuna varıldı. Görünüşe göre, telefonum yazılımı hiç güncellememişti. Hiç. Bu otomatik olarak yapılmasını beklediğim bir şeydir, ancak HTC sürekli olarak güncellemeleri manuel olarak kontrol etmediği için suçlamayı kabul etmez ve AT&T'yi veya beni suçlamaz. Ayrıca her nasılsa (kendi sahip) özledim güncellemelere erişim yok. Yükseltilmiş bir teknik destek kişisinin yazılımı güncellemesi gerektiğini söyledi, telefonumu onarım için göndermem veya güncellemelere erişmek için "kurumsal" ile iletişime geçmesi gerekeceğini söyledi. Ne?

Bu arada, biletimi inceledikten sonra denenmediğini gördüğü birkaç sorun giderme adımı önerdi. Bunlardan biri işe yaradı ve bu şuna gitmekti:

Ayarlar> Güç> Güç Tasarrufu. Güç Tasarrufu'nu kapatın ve Veri Bağlantısı'nın işaretini kaldırın. Bunun ne yaptığından emin değilim - büyük olasılıkla gücümün daha hızlı tükenmesine neden oluyor - ama işe yarıyor ve artık HTC ile uğraşmak istemiyorum.

Açıkçası, bunun mükemmel bir çözüm olduğunu düşünmüyorum, daha çok kabul edilebilir bir durma boşluğu. Telefon yazılımını tamamen güncellemenin sorunu çözeceğini varsayıyorum, ancak HTC bana güncellemelerini sağlayamadığından, gitmem gereken şey bu. Umarım bu başka birine yardımcı olur.


0

Aynı sorunu yaşadım ve ağızlardan sonra Ayarlar-> Akıllı pil tasarrufu (5.1) 'den KAPALI' dan AÇIK 'a geçmeye çalıştım ve çalıştığını gördüm, Wi-Fi'm uyku modunda bağlı kalıyor. Sanırım kapalı ve kapalı açık ve kimse bilmiyor (+ google) ya da bu sadece telefonumda ... Bilmiyorum ama bu benim için çalıştı xD


0

Bu tartışmanın önerdiği her şeyi denedim ama sorunumu çözmedi.

Bunu düzelten, "Dengeli" yerine "Performans" Pil Modunu etkinleştiriyordu.

LG G2'de (d802) CM13'üm olduğunu lütfen unutmayın, ancak bu sorunun birçok cihazda heyecanlı olduğunu düşünüyorum (SGS7'yi de okudum).

Umarım yardımcı olmuşumdur ! Stackexchange'e ilk yanıtım buydu! :)


0

Ben de aynı sorunu vardı ve yazar olarak yapmıştı: "gelişmiş wifi ayarlarına gitti ve 'Uyku sırasında Wi-Fi açık tutmak' 'Her zaman' olarak ayarlandığından emin olun"

Ancak, bunu çözmek için sadece ayarı değiştirdim: Her zamandan Asla'ya geçtim, ayarın etkili olduğundan emin olmak için geri döndüm ve sonra tekrar Her zaman olarak ayarladım ve geri aldım.

Bu benim sorunumu çözdü.


0

Modem ayarını değiştirerek bu sorunu çözdüm. Android'in en son sürümlerinde Wi-Fi kanalları 1 ve 13 ile ilgili sorunlar var, bu nedenle modemin veya yönlendiricinin iletim kanalı numarasını otomatik olarak orta kanala, örneğin 5, 7 vb. Bu değişikliği yaptığım için bağlantı harika çalışıyor ve telefonum uyurken veya ekran kapalıyken bile bağlantı kesilmiyor.


TÜM CAPS kullanmayın çünkü bağırıyorsunuz ve gözlerime ve kulaklarıma zarar veriyor gibi görünüyor.
iBug

-1

% 100 eminim IPv6 tipi bağlantılar hakkında. IPv4 yaşıyordum ve her şey yolunda idi. İpv6 olarak değiştirildi ve bu sorun tahakkuk etti.


Bunu hangi Android cihazda ve Android OS'de başarıyla denediniz? Soruda belirtilenle aynı sorunu yaşadığınızdan kesinlikle emin misiniz?
Firelord
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.